רוץ ילד רוץ
Lauf Junge lauf

סיפור הישרדותו של ילד יהודי, לבדו בפולין הכבושה של מלחמת העולם השניה.

תאריך הפצה בישראל: 01/05/2014

16 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. קודם "יש ילדים זיגזג", עכשיו זה, מתי מסריטים את "מעשה במעשה"?

  כש

  (ל"ת)

 2. קראתי את הספר ממש ממזמן

  נתנאל

  זה ספר נורא יפה מעניין מאוד לראות את הסרט

  2
  כש, הגורבצובה ?
 3. אני מאוד אוהבת את הספר

  הגורבצובה

  הקריאו לנו אותו בבית ספר כמה פעמים. אני זוכרת אותו לטובה בעיקר כי הוא מתאר את שורליק/יורק בתור ילד רגיל. למרות הדברים האיומים שהוא עובר, לא מציגים לנו אותו בתור קדוש מעונה או מבוגר קטן. זה ספר קשה, אבל למרות שהייתי מאוד רגישה לסיפורי שואה בגילאים האלה, הצלחתי לקרוא את רוץ ילד רוץ בגלל שבניגוד לטריילר הספר מתאר גם הרבה רגעי חיים רגילים. יש הרבה קטעים בספר שפשוט מתארים את הפולנים שאצלם שורליק מתחבא או עובד וגם יש הרבה תיאורים של החיים בטבע ובכפרים. חוץ מזה הספר גם מאוד אמין בתיאור חברה של ילדים. הוא מציג עולם שלם של החברה הפולנית באותה תקופה דרך מסע ההישרדות של שורליק.

  אחרי כול זה הטריילר ממש אכזב אותי. הוא גם דרמתי מדי, וגם הוא מסוג הטריילרים האלה שממש דחוף להם לספר את כול העלילה מההתחלה ועד הסוף.

  • אני עדיין מחכה

   לסרט שערוץ הילדים הפיקו אותו, ומאחורי הקלעים של עשיית הסרט הזה משודר בערוץ הילדים כל שנה ביום השואה (מאז שאני זוכר את עצמי בערך, כבר 16 שנה הם משדרים מאחורי הקלעים של סרט שלא יצא)

   6
   זוהר אורבך, ארט ונדלאיי, הגורבצובה, גבי קוגן, ארתור, guyliam103 ?
   • קבוצת הגיל נותני של הלייקים ממש ברורה האם גם אתם ילידי שנות התשעים?

    הגורבצובה

    (ל"ת)

    • אלוהים ישמור! יום שואה אחרי יום שואה הנודניקים האלה מפרסמים סרט שאף פעם לא יצא!

     העט המרקד

     אני מעדיף לראות את ליאת אחירון בבית יאנוש קורצ'אק בלופים מאשר לראות את ה"מאחורי הקלעים" המתסכל הזה עוד פעם אחת.

     3
     הגורבצובה, ארתור, ארט ונדלאיי ?
     • אמנם לא יום השואה,

      קסם

      אבל טל מוסרי וסנפלינג For the win!

      3
      ארתור, jokerface24, גבי קוגן ?
      • מש"א

       הסרט היחיד שלא נמאס עליי מכל סרטי הלופים של ערוץ הילדים

     • אפרופו ליאת אחירון ומסעו האחרון של הקוסם הגדול

      נונו

      אני כבר תקופה מחפש בנרות את המוזיקה של הסרט, בנתיים הצלחתי למצוא רק קטע אחד
      https://www.youtube.com/watch?v=w_M3opDQUT8

      עזרה?

   • בדיוק מה שחשבתי.

    (ל"ת)

    1
    זוהר אורבך ?
   • אני לא ראיתי ערוץ הילדים אף פעם

    אפשר עוד מידע על המאחורי-הקלעים-ללא-סרט הזה? איך היו אמורים לקרוא לסרט?

    1
    רצוּץ וּמצוּץ ?
    • אז ככה

     הסרט הזה הוא בערך מאחורי הקלעים של עיבוד ישראלי לספר "רוץ ילד רוץ". הוא מתמקד יותר בסיפור של אורי אורלב, שכתב את הספר על סיפור ההישרדות שלו. אורי נפגש עם השחקן שאמור לשחק אותו בסרט כילד, ומספר לו כל מיני חוויות מאותה תקופה. מדי פעם רואים קטעים מסצנות מהסרט, שכבר נראות ערוכות לגמרי, אך הסרט הזה מעולם לא יצא. אני בטוח שתוכל לראות אותו גם השנה במסגרת רצועת השידורים של ערוץ הילדים ביום השואה, שלא השתנתה כבר שנים.

     לא זכור לי אם מוזכר שמה מה היה אמור להיות השם של הסרט.

     1
     דורון פישלר ?
    • הדבר היחיד שמצאתי הוא זה

     http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/294/956.html

     המשפט הרלוונטי: "למעשה, לגרסה הקולנועית הגרמנית העתידית של 'רוץ ילד רוץ', הקדימה הפקה מקומית של ערוץ הילדים, המשודרת בדרך כלל, מטבע הדברים, ביום השואה והגבורה." היא מתוארת כ"הפקה יפהפייה בת חצי שעה".
     אז עכשיו, משהו פה נכון ומשהו לא. בתוכנית ששודרה בערוץ הילדים, הם אף פעם לא ציינו בדיוק מה האורך של הסרט, אז יכול בהחלט להיות שתיעוד מאחורי הקלעים הזה אכן תיעד הפקה של סרט קצר בן חצי שעה (ומזכרוני זה גם היה עם תקציב נמוך ביותר, אז לא פלא). מה שלא נכון, הוא שהמוצר המוגמר שאחרי הפקתו עקב הסרט התיעודי (שבעצמו לא היה ארוך יותר מ-40 דקות, אולי פחות), בניגוד לאמור בכתבה, מעולם לא שודר. לפי התיאור בכתבה של מישהי ששיחקה בו, הסרט הזה כן אמור להיות קיים וגמור, אבל לשאלה איפה הוא לעזאזל עדיין אין תשובה. אני משער שהיה מדובר בהפקה פרטית/קהילתית ולא משהו שהיה אמור להיות פומבי או מסחרי, וערוץ הילדים פשוט שמעו עליה והחליטו לנצל את זה לצורך ספיישל יום השואה נוסף.

     1
     דורון פישלר ?
     • אני מסתמך פה על זכרוני המפוקפק,

      בן, ארמדילו, וואטאבר

      ובהחלט יתכן שאני טועה, אבל אם אני זוכר נכון- זה לא סרט מאחורי-הקלעים, אלא סרט דוקומנטרי שבו מציגים בפני אורי אורלב שחזורים של חלקים מהביוגרפיה שלו, והוא מגיב עליהם. או במילים אחרות, כל הקטעים ה"עלילתיים" צולמו במיוחד עבור הסרט, כדי לתעד התגובות של אורלב והשחקן שמגלם אותו.

      מן דוקו-דרמה בסגנון קיארוסטמי. יו קנואו, פור קידס.

      • לא נראה לי

       זה קצת יותר מדי מתוחכם בשביל ערוץ הילדים, וגם אין תגובה של אורלב לקטעים המצולמים. אורלב נותן את הרקע לכל סצנה, ואז מראים קטע ממנה.

      • אני לא חושב שזה מה שהוא

       דני

       אם אני זוכר נכון הסרט מוצג במפורש כסרט מאחורי הקלעים, ואני גם די בטוח שהוא כולל קטעים כמו תיעוד של הלבשת ואיפור הילדים שמשתתפים בו, תיעוד מן הצד של תהליך הצילומים וכד'…
       מה גם ש"רוץ ילד רוץ" אינו סיפור הביוגרפיה של אורלב עצמו, אלא סיפורו של יורם פרידמן כפי שתיעד אותו אורלב. פרידמן עצמו נכח בצילומי הסרט והגיב על ההבדלים בין העיבוד שערכו יוצריו ובין סיפורו האמיתי, עוד דבר שמעיד על כך שמדובר בסרט מאחורי הקלעים..

 

כתיבת תגובה

(חובה)