המפלצת מהים
The Sea Beast

ילדה מתגנבת לאונייה של צייד מפלצות-ים אגדי.

אורך: 1:55
תאריך הפצה בארה"ב: 08/07/2022
תאריך הפצה בישראל: 08/07/2022

7 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. אל תישנו על הסרט הזה

  אחד מסרטי ההרפתקאות היותר מהנים, מצחיקים ומרהיבים שראיתי לאחרונה, בטח ביחס לתחרות בתחום האנימציה (הבת שלי, שעפעפה מול "מזל" והשתעממה מול "שנות-אור", הייתה הפעם דבוקה איתי למסך).

  אמנם הסיפור לא הכי מקורי, זה תכלס "הדרקון הראשון שלי" פינת "קינג קונג", אבל הדמויות – גם הראשיות וגם המשניות – נהדרות ויש ביניהן כימיה, האקשן סוחף והאנימציה לא מהעולם הזה. אני לא חושב שראיתי אנימציה ריאליסטית ויפה כל כך של מים מאז "מואנה" (של אותו במאי). נטפליקס ממשיכים לעשות בחירות טובות בכל הקשור לאנימציה.

  1
  שפן הלוח ?
  • חיזוק והסתייגות

   גם הבנות שלי היו מרותקות למדי למסך. ואכן – הסרט הזה עובד טוב למדי.. עד שהוא מגיע לקטע שבו הוא פלוס מינוס טוען שהיסטוריה זה עסק של שרלטנים שעובדים בשירות השלטון כדי להצדיק מלחמות.

   כאילו, בעוד שעניין ה"מי שחשבתי לאויב הוא לא ממש כזה" נעשה באופן יפהפה ב"דרקון הראשון שלי", פה הוא נופל על הפרצוף, מתרסק לתוך בור, עולה בלהבות, ואז מתפוצץ ספונטנית לחלקיקי נצנצים שלא יורדים אחרי חודשים. זה סרט שבאמת רציתי לאהוב כי מבחינת הרפתקאת הפיראטים שבו הוא נפלא – וכנראה סרט הפיראטים הכי טוב זה עשור – אבל פשוט כל הקונספט מאחוריו וכל הדברים שהוא אומר הם לא רק טיפשיים, הם גם, באקלים המתאים, יכולים להיות מסוכנים.

   (כלומר, אני מגזים – אבל כן, נו הסרט דוחף לאנטי-אינטלקטואליזם חריף).

   2
   UriK, שפן הלוח ?
   • זה הפריע גם לי

    בעיקר בסיום כאשר המון משולהב משתכנע לחזור בו מדרכיו ולפקפק בכל מה שהם אי פעם האמינו בו – כי ילדה אמרה להם, והמסר אכן צורם בגלל הקונקלוסיביות שבו – "שום דבר לא נכון" זו סיסמה שמתאימה לאגודות קונספירציה ולא לסרט דיסני-esque.

    אבל אני כן מבין מאיפה הם באו. רצו להעביר מסר לפיו ההיסטוריה לרוב נכתבת על-ידי מנצחים / כובשים / קולוניאליסטים לבנים, ורצוי תמיד, בכל מצב, לא לקבל כל מה שכתוב כהווייתו ולחשוב בעצמנו. אבל איכשהו המסר הזה התפספס ובמקום זאת קיבלנו "אל תחשבו בכלל. מה שאמרו לכם אחרים זה לא נכון אבל מה שאנחנו אומרים לכם הוא כן נכון", וחבל שככה.

    אבל כאמור, זה סרט הרפתקאות מוצלח ופחות הפריע לי מה המסר שלו. אולי לילדים שכן יוצאים עם תובנות מסרטים זה יכול להיות בעייתי.

    • הבעיה היא שהם לא הסתפקו ב"יש כמה דברים לא נכונים"

     אלא ב"כל הבסיס מלמטה ועד למעלה מלא בשקרים". זה לא משהו קטן, והוא משנה מאוד את הטון. "מה שאומרים לכם הוא לאו דווקא נכון וכדאי לחשוב בעצמכם" זה שונה מאוד מ"כל מה שאומרים לכם הוא שקרים". המקום אולי אותו מקום, אבל הם פספסו את התחנה בקילומטרים.

     1
     Morin ?
  • סרט חביב שנחמד לצפיה אבל לא משאיר רושם אחרי

   אחד

   ראיתי אותו לפני בערך שבועיים. תכננתי לאחר מכן לכתוב את דעתי פה, אבל אז קלטתי שאין לי ממש מה לכתוב.
   זה לא סרט רע בשום צורה, אבל הוא גם לא טוב במיוחד.
   הוא מעביר את הזמן בצורה טובה, אבל לא משאיר רושם שנשאר איתך בימים (או בשבועות) שאחרי הצפייה.
   הסרט מרגיש יותר מדי כמו משהו שכבר ראינו לא מעט פעמים (גם לי זה הזכיר את הדרקון הראשון שלי, שיאמר שגם הוא לא היה מקורי במיוחד, אבל הוא לפחות ביצע את זה בצורה טובה יותר) וחסר המשהו המיוחד הזה שיגרום לסרט להיות יותר מסתם סרט להעביר איתו את הזמן.
   בקיצור, בגזרת האנימציה לפחות, נראה לי שזה הסרט הכי ״ככה ככה״ של השנה.
   קצת מאכזב בשביל במאי שהסרט האחרון שהוא ביים היה ״6 גיבורים״ המקסים (עליו הוא גם זכה באוסקר).

   1
   שופל ?
   • לא משאיר רושם פינת שכיח

    esh

    הבן שלי קפץ על הספה מהמפלצות המגניבות תוך כדי הסרט! אמר שהמפלצת הראשית היא האמא של הדרקון הראשון שלי (העיצוב פשוט זהה, רק בגדול ואדום). אקשן פצצה!

    שבועיים אחכ הילדים שלי רבו בבחירת סרט, כשהוא טוען שהם בכלל לא ראו את הסרט הזה…

    • אצל ילדים זה גם תלוי מה הגיל של הילד

     אחד

     ילדים קטנים לא בטוח שיזכרו סרט שראו רק פעם אחת בבית (בקולנוע זה משהו אחר, זה מותיר רושם חזק יותר), גם אם זה היה בימים האחרונים.
     אפשר לאסוף ילד קטן מהגן ובדרך לשאול אותו מה הוא עשה היום בגן ולגלות שהוא כבר הספיק לשכוח.

     (כמובן שזה תלוי ילד. יש ילדים קטנים שדווקא כן זוכרים טוב. אין לי מושג לגבי הילדים שלך, גם אין לי מושג מה הגיל שלהם, רק ציינתי באופן כללי)

תגובות מקבילות

7
  תגובות נוספות בדף הביקורת של המפלצת מהים
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)