דרושה חברה לסוף העולם
Seeking a Friend for the End of the World

קומדיה רומנטית. העולם עומד להיחרב בגלל פגיעת אסטרואיד בתוך שלושה שבועות. גבר מוצא עצמו לבד אחרי שאשתו ברחה, ומחליט לחפש את אהובתו מהתיכון.

תאריך הפצה בארה"ב: 22/06/2012
תאריך הפצה בישראל: 12/07/2012
קצת נמרח, לא מנצל מספיק את הקונספט, והזיווג הרומנטי לא אמין. ולמרת הכל, חמוד.

9 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. 'דרוש חבר לסוף העולם' מצלצל הרבה יותר טוב.

  פנטלימון

  (ל"ת)

 2. חינני לעילא.

  אחות של רבקה

  ולראשונה בחיי, קיירה נייטלי נראתה נסבלת.
  אולי זה באמת סוף העולם.

  1
  gefilte ?
 3. סרט מקסים

  הילה

  ממש bittersweet. ואין ספק שקירה נייטלי בתפקידים לא-תקופתיים הרבה יותר חמודה. פסקול מצוין והרבה רגעים קומים ואנושיים מקסימים.

  6
  מרי-לוס, GuyBird, אד סיזור, gefilte, דורון ז, Kassandra ?
 4. קצת התאכזבתי

  stav

  כשראיתי שרשמת שהקונספט נמרח, לאור העובדה שזה נשמע כמו אחד הסרטים המסקרנים יותר שנמצאים כרגע בבתי-הקולנוע.

 5. מהסרטים הטובים ביותר שראיתי בזמן האחרון

  אלפקה

  (מסייג – עדיין לא ראיתי את עלייתו של האביר האפל)

  דרמה קומית מקסימה, עם תסריט מוצלח ודמויות מעוררות הזדהות שמפתיעה לטובה.
  התסריט הפתיע עם התרחשויות אמינות, לא נכנע לפיתויים מיותרים (לדוגמה, אין ולו סצינה אחת של פעלולים בסרט שמדבר על סוף העולם) וללא רגעים מביכים כלל (טוב, למעט סצינה אחת, שנמשכת כשתי דקות). הסרט מתמקד לא בדברים גדולים, וכמעט שלא נמסרים פרטים על פגיעת האסטרואיד הצפויה – במקום זה אנחנו רואים את ההשפעות שלה על אנשים – החל מאלה שמנסים לקיים פנטזיות מיניות, להתנסות בסמים, להתפרע, להתאבד, לנסות לשרוד או סתם לבלות עם יקיריהם. בלב כל זה הסרט עוקב אחר דמותו של קארל, שעוברת תהליך יפה ומעניין, ובו זמנית מאופק. קארל מפתיע עם משחק משובח ומעורר הזדהות, וקירה נייטלי מפתיעה ומצליחה לא להרוס עם משחק סביר וסביל – הרבה יותר ממה שציפיתי ממנה.

  רד פיש צודק שהסוף מעט נמרח, אבל לדעתי הדבר לא גורע. זה לא הסוף הבלתי נגמר של "שר הטבעות". זה רק משלים את הסיפור.

  בין האוונג'רס מצילים את העולם מחייזרים להאביר האפל מציל את גות'האם מביין לחבורת אסטרונאוטים מצילים את היקום מנוזל שחור שמנוני – ממליץ בחום לראות גישה אלטרנטיבית לנושא סוף העולם.
  כמו כן ממליץ להתרחק מקהל הערסים הצעירים ברב חן ירושלים שמשום מה ניסו לראות את הסרט הזה ובאופן לא מפתיע – השתעממו והפריעו.

  2
  אד סיזור, הילה ?
 6. בינוני

  kob317

  הסרט אמור להיות קומדיה רומנטית,אבל הולך הרבה יותר לכיוון הרומנטי.
  הרעיון עצמו מדליק,והדמויות באמת מעוררות הזדהות,אבל הרגיש לי קצת מבובז.
  הוא לא מספיק טוב בתור קומדיה וגם בצד הרומנטי היותר דומיננטי בסרט הוא לא משהו שלא ראינו כבר.
  בסך הכל נחמד אבל צפוי.

 7. לקראת סוף העולם הקרב ובא (או לא)...

  Kassandra

  חרשתי על הדיסק הנפלא של כריס קורנל, בו מופיע השיר ששם הסרט חוזר בו כמה וכמה פעמים (למתעניינים, לשיר קוראים Preaching the End of the World) ולא יכולתי שלא להיזכר בסרט הזה.

  גם בלי קשר לתאריך – ממליצה לראות. למרות הנושא המדכא והמוות שאופף את הסרט בארבעה כיווני אוויר זה לא סרט כבד, דווקא די מחוייך, לעיתים אפילו קליל ואופטימי. אני חושבת שהתיאור של Bittersweet שנכתב פה למעלה הוא מדוייק לחלוטין. אין התחכמויות…אפילו לא אפקטים. מדובר בסיפור פשוט ומקסים, על מסע שעוברים זרים קרובים (כשתראו – תבינו) שרוב הסיכויים שבחיים לא היו מבחינים אחד בשני לולא הנסיבות המאוד מסויימות. גם אם יש במסע הפיזי/נפשי הזה כמה דברים בנאליים וצפויים, עדיין הוא מאוד מיוחד. מאוד אהבתי את הזווית האישית, ודרך ההתמודדות של אנשים מסויימים, להבדיל מההתייחסות לזה כאסון עולמי. אין פה גיבורים או סיפורי גבורה הירואיים. אין טובים ורעים.

  התסריט הזוי לחלוטין, אבל לא מהסיבות שאתם חושבים. באופן אירוני קיבלתי מאוד בקלות התנהגות שבה לקראת סוף העולם כולם מוכנים פתאום להשתתף באורגיות המוניות ואפילו ציפיתי לזה. דווקא התנהגויות "מתורבתות" ואנושיות (שהיו בסרט די בכמויות) הפתיעו אותי לחלוטין. במובן מסויים זה גם החיסרון בסרט, הם בהחלט היו יכולים להשתגע הרבה יותר.

  מכל מקום, הסרט מאוד אנושי ושובה לב, ומעורר מחשבה חיים-הכטית בלתי נמנעת על "מה אתם הייתם עושים" בימים האחרונים ועם מי הכי הייתם רוצים להיות..והאם בכלל צריך לספר לאנשים שסוף העולם מגיע או עדיף לא ליצור פאניקה?

  קיצר…מי שבאווירה של סרטי סוף העולם, ולא רוצה משהו מצמרר וקיצוני מדי, ומצד שני גם לא קומדיה שחורה או אפקטים ופיצוצים – זה בדיוק הסרט בשבילו.

 8. כן, לגמרי חמוד אבל נמרח

  מיכאל גינזבורג

  תסריט לא טוב מספיק, בונה עלילות צד לא מעניינות או מרגשות ורק סטיב קארל נהדר פה באמת.
  קירה נייטלי? למה היא לא פורשת? היא לא יודעת לשחק.

  • "גאווה ודעה קדומה"

   קרקר כפול

   מתנגד לאמירה הזאת הנחרצת נגד יכולות המשחק של קיירה.
   אמנם גם לי היא המון פעמים נראית כאנמית או משתדלת לשחק בצורה מוגזמת ( או מה שלא הלך בשיטה מסוכנת) אבל גם בשודדי הקריבים הראשון ובייחוד בגאווה ודעה קדומה, היא הראתה יכולות משחק מרשימות שמשום מה מאז לא נראו הרבה פעמים ( לדעתי), למרות שהופעתה באנה קרנינה הייתה סבירה וסבבה.

   2
   Kassandra, לפרקונית ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)