צורת המים
The Shape of Water

חייה של עובדת במעבדה ממשלתית בעל סיווג בטחוני גבוה משתנים כאשר היא וחברתה מגלות ניסוי סודי.

אורך: 1:59
תאריך הפצה בארה"ב: 08/12/2017
תאריך הפצה בישראל: 15/02/2018

35 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. באמת יש צורך להיות כל כך מעורפל בתקציר

  אלפקה

  כשהפוסטר מגלה מהו מושא הפרוייקט הסודי וגם רומז מאוד על הת'מה של הסרט? מהתקציר כאן אפשר לחשוב שמדובר בסרט אקשן.

 2. תאריך?

  אז זה מופיע באתר של יס פלאנט עם תאריך של…15 בפברואר? די מבאס, אבל מניח שזה עדיף על שלא יגיע בכלל.

  1
  רז גרינברג ?
 3. טוב, זה סרט נהדר

  נורטון

  אחרי "פרויקט פלורידה" שהיה פשוט יצירתי או מיוחד יותר, מדובר בסרט הטוב של השנה, וללא ספק המושלם ביותר טכנית. סיפור אגדה של ממש שהזכיר לי ברמה ובסגנון לא מעט את יצירת המופת הגדולה (ובעיניי, היחידה) של טים ברטון "המספריים של אדוארד". סאלי הוקינס עם תצוגת משחק פנטסטית, אבל האמת היא שגם האחרים (מייקל שאנון בעיקר בתפקיד שמזכיר את התפקיד שלו ב"ברודווק אמפייר", ריצ'רד ג'נקינס בתפקיד שמזכיר את התפקיד שלו ב "LET ME IN" ואוקטביה ספנסר) נהדרים.
  הומור יש, מוזיקה פנטסטית מעולה (כלומר, FANTASY) יש. תצוגות משחק נפלאות יש, סיום אדיר יש, עירום מתאים מאד, יש גם יש ו 4-5 סצינות זכירות במיוחד, בהחלט יש. מה שאולי קצת פחות טוב זה העובדה שמדובר בסיפור מאד מאד סטנדרטי, גם אם עשוי בצורה נהדרת. ועדיין, סרט מושלם מהרבה מאד בחינות ויצירת מופת מובהקת.

  1
  Morin ?
  • "עירום מתאים מאד"

   מתאים ל..מה?

   • נראה לי שזה ההיפך מעירום מוגזם

    Morin

    יש מידה מסויימת של עירום, אבל לא כדי למשוך קהל, אלא כי זה מתאים לסיפור. לא כמות של עירום שגורמת לך לחשוב שהורידו אותו למרות שהוא שייך לסיפור, ולא שהוסיפו אותו למרות שאין צורך. בדיוק כמה שהסיפור צריך, לא יותר ולא פחות.

    לא שמתי לב שהיה עירום בזמן הסרט, אם לומר את האמת. גם האלימות, עד כמה שאינה חביבה עלי, לא היתה יותר ממה שהעלילה ואפיון הדמויות דורשים.

    • לא יודע, למה העירום כאן התאים לסיפור?

     כלומר, יש מעט מאוד מקרים בהם באמת חייבים לראות עירום בסרט (הדוגמה היחידה בערך שאני יכול לחשוב עליה היא "קח את זה כמו גבר") להגברת האפקט שלא מורגש ללא העירום. גם את העירום בסרט הזה היה אפשר לקבל ברמיזה ולא בצורה פרונטלית. "עירום מעודן" זה ביטוי שאני מניח שיותר יכול לתפוס, אבל "מתאים" זה תואר שמוזר לי השימוש בו.

     • תגובה שמכילה ספוילר מאת Happy Port
      • תגובה שמכילה ספוילר מאת קרקר כפול
       • זה כבר בחירה של הבמאי

        Happy Port

        להמנע מלהראות עירום בסצינה שקיים בה עירום והוא חלק לגיטימי מהעלילה מרגיש לי קצת… שמרני (ומלאכותי, כמו שציינתי). באותה מידה אפשר היה להתלונן על האצבעות המרקיבות, או הדם שנשפך, גם אותם אפשר להראות בצורה מרומזת, אבל הבמאי בחר שלא (בדנקירק לדוג' זה קצת הוציא אותי מהסרט כשמטוסים פוגעים בעשרות אנשים על החוף ואין טיפת דם).

        את הסצינה עם אשתו של סטריקלנד שכחתי, זה באמת היה קצת אוברקיל לאיפיון שלו והיה אפשר להסתדר בלעדיה, למרות שזה לא היה רק בגלל העירום, אלא הגועל הכללי.

        • אני לא מתלונן על כלום

         תמה רק על מה זה "עירום מתאים" ובייחוד "עירום מתאים מאוד". להראות מיניות זה משהו שאני בהחלט מקבל כדרך הכרחית לספר סיפור. אבל עירום?

         המצב שונה באלימות אגב, בהחלט אפשר ליצור אפקט דומה אצל הקהל מדי פעם מהאקט האלים ורמיזה על האקט האלים (ושלום לכלבי האשמורת) אבל המטרה באלימות היא ליצור אפקט רתיעה כלשהו שמוגבר כאשר רואים במה אשכרה מדובר שמגביר, לרוב, את התחושה שהבמאי רוצה שנרגיש. עירום לדעתי לא מגביר את האפקט של המיניות, מכיוון שאפשר להיות מאוד מיני ולבוש לחלוטין, אז הבחירה להכניס אותו היא אולי ריאליזם (כי אנשים לא נוטים לקיים מין בבגדים – אבל אז,שוב, לא צריך להראות אותו – אלא רק להימנע משמיכות ה-L שיש בסיטקומים) או, ואלה המקרים היחידים שאני מסכים עם הכנסת עירום – הצגה של הדמות בצורה הכי חשופה ופגיעה שלה, כמו הפתיחה של "קח את זה כמו גבר". ב"צורת המים" זה לא המקרה.

         • תגובה שמכילה ספוילר מאת Happy Port
      • תגובה שמכילה ספוילר מאת yair_ca24
 4. סרט מחריד

  קינמונית

  מהרגע הראשון של הסרט התגבש אצלי דחף עז לברוח מאולם הקולנוע. אין אפילו דמות אחת אנושית בסרט, אין סצנה אחת ששכנעה אותי, לא הייתה שום הצדקה ל"סיפור האהבה", והיו שם סצינות ברמת גועל כה גבוהה שנשארתי מצולקת.
  מעבר לכל, לא מקורי – סיפור שכבר ראינו, רק עשוי הרבה יותר גרוע, עם שירים כ"כ מעצבנים ברקע וסצנות רבות מידי של דמות שצופה בסרט בטלויזיה. בעיקר מגעיל כמה שהבמאי היה מאוהב בעצמו ובטח חשב "וואי ממש יצרתי קסם", כשלמעשה אין קסם, אין פואנטה, אין טיפה אחת של כיף בצפייה בזה.

  1
  לפרקונית ?
  • נראה לי שממש לא אהבת

   אימא!

   (ל"ת)

  • גם אני ממש לא אהבתי

   לפרקונית

   בשום אופן לא מצליחה להבין מה כל המבקרים מוצאים בו…

 5. תגובה שמכילה ספוילר מאת yair_ca24
 6. כמה נקודות לא חשובות לגבי הסרט הזה

  רתם הדיקטטור-R

  א.משום מה התמונה של אוקטביה ספנסר בראש העמוד מיד מזכירה לי את אופליה מהמבוך של פאן.
  ב.זכור לי שמישהו פעם כתב באתר על כמה המילים צורת במים כבר נחרשו.מודה שאין לי מושג מה משמעות הביטוי.אשמח להסבר ממישהו שטרם ראה את הסרט.
  ג.אין ספק שהסרט נראה נהדר ויזואלית והוא בטח מבוים למופת וכל זה,אבל הטריילר רומז שלפחות תסריטאית זה הרבה פחות מעניין.אז האנשים הם מפלצות והמפלצת היא אנושית.אחלה.אין לי בעיה עם מסר כזה אבל הוא כבר נדוש וצפוי.וגם אפשר להגיש אותו בלי לצעוק אותו חזק כבר בטריילר.מקווה שאני עומד להתבדות

  • אתה לא

   (ל"ת)

   • וזאת סאלי הוקינס ולא אוקטביה ספנסר.

    (ל"ת)

 7. איזה סרט נפלא

  Galoofy

  סאלי הוקינס פשוט נהדרת ובין זה לפדינגטון 2 היא כיכבה בשני הסרטים הכי מקסימים שראיתי בשנה האחרונה.
  ומייקל סטולברג! אחרי ההופעה שלו כאן, בקרא לי בשמך ובפארגו, אני רואה בנוכחות שלו חותמת איכות להפקה.
  דל טורו הצליח ליצור סרט שמתקרב לרף הגבוה שהוא הציב במבוך של פאן, וזה הישג מדהים.

  • איך ראית פדינגטון 2?

   ולמה עדיין לא יצא לנו להסכים על סרט מאז שהתחלתי לכתוב? (או שכן ושכחתי?)

   • אני גרה בגרמניה

    Galoofy

    מה שאומר שרוב הסרטים מגיעים אליי באיחור ניכר ביחס ליתר העולם, אבל במקרה של פדינגטון הוא דווקא הגיע מוקדם. ראיתי אותו כבר לפני כמה חודשים טובים. מומלץ בחום.

    …מה שאולי בעצם מבטיח שלא תאהב אותו כי גם אני לא זוכרת שהסכמנו על אף סרט. !(-;!

    1
    Morin ?
    • אם אני לא אוהב את פדינגטון 2

     אני שורף את המועדון.

     • בשביל זה כולם צריכים לשנוא אותו

      נטע

      כי הרי אם כולם אוהבים אתה לא תאהב כי זה לא מגניב לאהוב מה שכולם אוהבים.
      יעידו על כך כל הביקורות האחרונות שלך כאן.

      • יש הטייה מובנית בדברים האלה.

       בדרך כלל מי שהסכים עם המבקר יהנהן לעצמו וימשיך הלאה, ורק מי שחולק על דעתו יטרח לרשום תגובה. ככה נוצר הרושם שהמבקר תמיד חושב ההיפך מהקוראים, כשבעצם יש המון שמסכימים איתו אבל נראה להם מיותר לכתוב "שלום, אני חושב אותו דבר". אז שלום, גם אני לא עפתי על צורת המים.

       3
       יחמור פרסי, הראל, lazarobbie ?
       • אין שום הטייה מובנית

        נטע

        שלום גם לך
        תמיד יש אנשים שאוהבים משהו ואנשים שלא אוהבים, לא חידשת כלום.
        יש אבל מקרה שחוזר על עצמו של סרטים שרבים וזה לא אומר כולם (שוב שלום לך) אבל רבים אוהבים אותו ואחד יוצא נגד הקונצנזוס בקביעות כי זה לא מגניב לאהוב מה שכולם אוהבים.
        והקונצנזוס בעולם קצת רחב יותר ממה שקורה באתר עין הדג בו רושמים תגובות למבקר.
        לעומת זאת הוא כן ממליץ על סרטים שאף אחד לא שמע עליהם או שהרוב לא אוהב אותם כי זה כן הרבה יותר מגניב.
        שלום למבקר המגניב.

        • אממממ... היי?

         נתחיל מהברור מאליו: אני לא אוהב או שונא סרטים כי "זה מגניב". ראשית כל, כי כל הנקודה של "להיות מגניב" זה שאנשים יאהבו ויעריכו אותך, ואם אני מעצבן את כולם זה כנראה משיג את האפקט ההפוך של זה. אני יכול להגיד לך שאין לי איזה קליקה סודית פרטית שאני מדווח אליה עם "שיואו לא תאמינו איך כתבתי ביקורת שמעלה סימני שאלה לגבי הסרט" וכולם נותנים לי כיפים בזמן שאנחנו מנשנשים סבון כביסה או משהו – רוב האנשים שאני מדבר איתם על סרטים נוטים להיות בדעה שונה משלי, וזה כיף (אבל על זה בהמשך) אבל בטח לא הופך את הדעות שלי ל"מגניבות" בקרב אנשים. אני אולי עושה את זה כי אני "חרא מתנשא בן זונה כוסאמאמא שלו מלא שנאה בלב שחושב שהוא איזה פלוץ מיוחד", אבל זה, ובכן, לא אותו דבר. כמו כן, אני מאוד מקווה שזה לא למה שאני עושה את זה.

         הנקודה היא שאני לא בוחר במודע לכתוב משהו רק כדי להשיג תוצאה מסוימת. אם אהבתי סרט, אני אשבח אותו; אם שנאתי סרט, אני אגיד למה; וברוב המקרים, של סרטים שיש בהם הן מעלות והן בעיות – אני אציין מה ולמה לכאן ולכאן.

         נמשיך: אני אוהב לאהוב סרטים. סרטים שאנשים אוהבים, סרטים שאנשים לא אוהבים, סרטים שאנשים חלוקים בדעתם – לאהוב סרטים זה כיף. לאהוב תרבות זה כיף. לאהוב זה כיף. יאי! אהבה! !לב! !

         הלאה: מבין חמש ביקורות שפרסמתי לאחרונה, שניים היו ביקורות אוהדות במיוחד לסרטים שנדמה לי שהם בקונצנזוס ("חי בסרט", ו"שלושה שלטים", למרות שהביקורת של "חי בסרט" קצת מקבלת טעם שונה אחרי הפתיחה, והייתי מודע לזה), ביקורת אוהדת במיוחד לסרט ש"אף אחד לא שמע עליו" (ורציתי לשנות את המצב הזה, כי אני חושב שהוא סרט טוב וגם נגיש למדי. לא המלצתי כאן על איזה סרט קמבודי באורך חמש שעות על ילד שרוצה ללמוד להגיד "תפוח" בבורמזית אבל אז בדרך פרחים – המלצתי על סרט קומדיה שפשוט בטעות מצא את עצמו בנטפליקס במקום על מסך קולנוע), ביקורת מעט לא סימפטית לסרט שהקהל והמבקרים חלוקים עליו (אז אם האמירה היא שאני יוצא נגד קונצנזוס אחד, אני כנראה בעד קונצנזוס אחר) והבעתי דעה מסויגת (אבל יותר חיובית משלילית) על סרט שהרבה אנשים אוהבים. להגיד מה שאת אומרת זה, ובכן… רידוד מסוים של המציאות? מדגם קטן מדי? נלך אחורה יותר – לא חושב שיש הרבה אנשים שמתרעמים על הביקורות שלי ל"העיתון", "שעה אפלה" או "כל הכסף שבעולם" (אם כבר, על "שעה אפלה" ראיתי במקומות אחרים אנשים שהרבה יותר קוטלים ממני) ואהבתי מאוד את "אחרוני הג'דיי", דעה שהתגלתה בדיעבד כנקודת מחלוקת מסוימת בין מעריצי הסדרה, אבל אני בטח לא לבד בה – הסרט נבחר לאחד מעשרת סרטי השנה של האתר.

         עוד: אם את תוהה, זה לא הכי כיף להגן על הדעה שלך על כל סרט פעם אחר פעם, ובהחלט יותר כיף להרגיש חלק מהזרם בכיוון הנכון. אבל, וזה אבל חשוב – אני אעדיף כל פעם שאנשים יבואו לפה ויתווכחו איתי מאשר שאנשים יאמינו למילה שלי על בליינד ולא יחשבו עליה. אני מעדיף שאנשים יאתגרו אותי ויעמידו אותי במקומי על כל דבר שאני חושב על סרטים מאשר ליצור איזה קופסת תהודה של "בואו להסכים עם המבקר". גם כי זה יותר כיף, אבל גם כי זה שומר עלינו עירניים קוגניטיבית ומכריח את עצמנו לשאול עוד שאלות בין אם זה "למה אנחנו אוהבים סרטים", "מה אנחנו אוהבים בסרטים", "מה יותר ופחות חשוב לנו בסרט" או "למה לעזאזל הבחור ההוא התנהג ככה במערכה האחרונה של "הפנתר השחור", חברים אתם לא עונים לי, אני מבין למה הוא בעד הבחור ההוא אבל יש הבדל בין להיות בעד משהו ולעשות מה שהוא עשה, מה קורה כאן" – ואני אוהב שאלות. זה כיף לגרוף לייקים אבל כמו רבי יוחנן בגמרא ההיא – תנו לי ריש לקיש על פני אלעזר בן פדת בכל יום.

         בקיצור: את הטעם שלי אני לא יכול לשנות. יש הרבה דרכים לתאר אותו, אבל הוא בהחלט לא מסונכרן תמיד עם כולם (למרות שהרבה יותר משניתן לחשוב) ואפשר לקרוא לו כל דבר מ"הזוי" ועד "מוזר", כאשר בדרך אני מניח שיש כמה מילים יותר מעליבות לכנות אותו (אני חושב שרז היה הראשון לזהות את הבעייתיות שבו). אבל אני אשמח אם תתני לי קצת יותר כבוד ולא תניחי שאני עושה את הפעולות שאני עושה כדי למצוא חן בעיני מישהו. אם הייתי רוצה לקטול ללא שום פשר סרטים, אני יודע טוב מאוד את המילים הנכונות לעשות את זה איתן. אבל אני לא. אז אני אשמח אם תאמיני לכך שאני קודם יוצא עם החוויה, ואחר כך מנסה לנתח אותה – ולא ההיפך.

         ולבסוף: לא, באמת, אם אני לא אוהב את "פדינגטון 2" אני הולך לפינה ובוכה לשבוע. ולעזאזל עם המפיצים שגורמים לי לחכות איתו עד למרץ.

         2
         יחמור פרסי, הראל ?
         • אגב

          כמובן שיכול להיות שכל התפיסה שלי נבנית הפוך, כן? שמכיוון שהטעם שלי לא מסונכרן, קשה לי יותר להגיע לקונצנזוס ולהגיד את הדבר שאנשים מסכימים עליו, ולכן אני מעדיף להתווכח עם אנשים מאשר בכלל לנסות להגיד אותו.

          זה לא משנה את כל מה שרשמתי, אבל זאת גם פרספקטיבה אפשרית על המצב הזה, אני מניח – למרות שאני חושב שהיא לא נכונה, אבל אני לא יודע אם אני במקום הכי טוב לשפוט את הנושא.

        • אדון הבובות

         GOOSFRABA

         1
         יואב ?
        • אז הוא משקר בקשר לדעתו כדי שישנאו אותו?

         ואת כמובן בוחנת כליות ולב ויודעת מה המחשבות האמיתיות שלו? אין לי אפילו מה להגיד על צורת חשיבה כזו.

         5
         לפרקונית, יחמור פרסי, אור, לבה קפואה, Morin ?
        • או שאולי זו פשוט דעתו

         לבה קפואה

         וצורת החשיבה שלו או הטעם שלו שונים משל רוב האנשים. קורה.

         • כן אבל...

          אלדו ריין

          קודם כל, יהונתן עושה אחלה עבודה של תחזוק האתר וזה נהדר וגם חרוז.

          אבל בחלק מהביקורות שלו, כשהוא מציין החלקים השליליים של הסרט זה יוצר איזושהי תחושה שזה סרט עם "אבל". למשל, נראה לי שאני מסכים איתו פחות או יותר במאה אחוז על מה שכתב בביקורת על בלייד ראנר, אבל אחרי שקראתי את הביקורת היה לי תחושה שאם הוא היה מסכם את הסרט בשני מילים המילים היו "טוב, אבל…" לעומת זאת אם אני הייתי מסכם את הסרט בשני מילים המילים היו "טוב מאוד". ושוב, הסכמתי איתו במאה אחוז.

 8. אגדה למבוגרים

  גם אני מאוד אהבתי. הסרטים של דל טורו תמיד מעניינים ויזואלית, והפעם זה לא שונה. האסתטיקה יחד עם המוזיקה הישנה ממש הזכירה לי את המשחק "ביושוק" הראשון ועכשיו קצת בא לי שהוא יביים את העיבוד לזה (אם יעשו אחד אי פעם). הקאסט הראשי מאוד מוצלח (נכון שמייקל שאנון בטייפקאסט של נבל מוגזם אבל היי, הוא עושה את זה טוב) ויש כמה סצינות נפלאות. רק חבל שבחדר העריכה לא חתכו החוצה קווי עלילה מיותרים שקצת מסיחים וסתם מאריכים את הסרט במקום להתמקד בסיפור הראשי. ונכון שהוא לא מקורי במיוחד, אבל זה לא הפריע לי בכלל. יש לסרט סוג של אווירה אגדתית כבר מהפתיחה שלו וככה חשבתי עליו, כאגדה (מדורגת R).

  3
  Morin, Galoofy, Iter Impius ?
  • יש לי חדשות טובות בשבילך

   https://geekreply.com/geek-culture/2017/10/26/guillermo-del-toro-wants-make-bioshock-movie

   In the piece written for Shortlist, del Toro says: “As for making movies out of games, the one I could really see is BioShock. I would love to make it into a movie."

   ובכלל, אחרי "צורת המים", מבחינת הצילום ועיצוב העולם קשה לי לחשוב על יוצר שיוכל לביים סרט למשחק המושלם הזה יותר טוב ממנו. ביג דאדיס וליטל סיסטרס נוסח דל-טורו נשמע מבטיח. כיף לראות עוד אנשים שמכירים ומעריכים את המשחק.

   • בבקשה כן. זה יהיה מושלם.

    Beetlejuice

    (ל"ת)

    1
    Iter Impius ?

תגובות מקבילות

50
  תגובות נוספות בדף הביקורת של צורת המים
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)