מפלצות בשלג
Smallfoot

בקרב קהילת מפלצות הביגפוט מסתובבת אגדה אורבנית המספרת אודות קיומם של יצורים קטנים ומופלאים בשם "סמולפוט" (בני אדם). שני ביגפוט סקרנים יוצאים להרפתקה להוכיח את השמועה ולהביא את ההוכחה לכפר שלהם.

תאריך הפצה בארה"ב: 28/09/2018
תאריך הפצה בישראל: 27/09/2018

תגובה אחת פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. סרט מצוין

  יצחק בארי

  אחד מהכי אנדרייטד של 2018.
  מומלץ מאד, גם לילדים וגם למבוגרים – הסאב טקסט שלו מרתק מאין כמוהו.
  אולי אאריך יותר בימים הקרובים, אבל בינתיים, הנה קטע קצר שכתב עליו אבנר שביט מ'וואלה', שאני לא כל כך מחבב בדרך כלל אבל כאן קלע לנקודה:

  הנה עוד סרט שלכאורה פונה לכל המשפחה, באנימציה במקרה זה, ודווקא כן נהנה מהצלחה מסחרית. עם זאת, התקשורת וקהילת הקולנוע לא העניקו לו את ההערכה הראויה. אולי הקהל הבוגר התרחק ממנו בגלל התיוג שלו כלהיט לילדים בלבד, מה עוד שהגיע מחטיבת האנימציה של וורנר, שאינה מוערכת בתחום כמו פיקסאר, למשל. אך דרך הסיפור על היטי המגלה כי כל מה שסיפרו לו על העולם היה שקר, הוא מנסח אלגוריה ברורה נגד מקומה של הסמכות בחיינו: החוקים שאנחנו מצייתים להם באופן עיוור, האמונות שאנחנו משתעבדים להן והחומות שאנחנו בונים לעצמנו בשל כל זה. האנימציה ברמה גבוהה, הבדיחות טובות והדמויות נחמדות, אבל ערכו וייחודו של "מפלצות בשלג" נובע מן המשל והנמשל שיש בו. בשרביט הבימוי אחז קארי קירקפטריק, ובצוות המדבבות והמדבבים אפשר למצוא את צ'אנינג טייטום, ג'יימס קורדן, דני דה-ויטו, זנדאיה ואפילו לברון ג'יימס, כך שזו עוד סיבה לצפות בתענוג הזה.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)