קוד מקור
Source Code

חייל לוקח חלק בניסוי בו הוא נכנס לגופו של אדם בשמונה הדקות האחרונות של חייו, ומנסה בדרך זו למנוע פיגוע טרור.

תאריך הפצה בארה"ב: 01/04/2011
תאריך הפצה בישראל: 31/03/2011
חכם, מותח, מהנה וטיפה רומנטי. כמו שצריך, גם אם הוא ארוך מדי בשמונה דקות בערך.

17 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. לסרט יש טריילר שנראה מאוד מבטיח

  http://www.youtube.com/watch?v=DiBVUulE_wo&feature=fvst
  ונראה ששווה גם איזו יומית, או מיני-כתבה, או איך שלא קוראים לדברים האלה בעיצוב החדש.

  • אה, כן, יש לינק אליו ממש פה, אפילו עם אייקון חינני.

   אני לא מעריץ גדול של תיאורי סרטים כ"זה פוגש את זה", אבל את הסרט הזה קשה לתאר אחרת: זה "קאוונטום ליפ" פוגש את "לקום אתמול בבוקר". חוץ מזה – הקונספט נראה מגניב, אבל לסרטים עם קונספטים כאלה יש נטיה להתמסמס (בעיקר אם משתתף בהם ניקולס קייג'. אבל לא רק). אני זהיר עם האופטימיות שלי.

   • אה, אופס.

    בכל מקרה, זה סרט של במאי שכבר עשה סרט מצוין אחר ("ירח") ובקולנוע הפוסט "התחלה" (עד כמה שהתאכזבתי מהנ"ל) זה נראה לי כמו אחד מהסרטים עם הפוטנציאל היותר גבוה של השנה הקרובה.

   • מצד שני זה דאנקן ג'ונס, ואחרי "ירח"

    אני פחות או יותר מוכן לנשק כל רגב אדמה שהוא רוצה לדרוך עליו. עד שיאכזב אותי, כמובן. אבל יש לי תחושה טובה בנוגע לבמאי הצעיר הזה, והפרוייקט גם כך נראה מסקרן מאד. ללא ספק אחד הסרטים שאני הכי מצפה להם השנה.

    • מצד שלישי, זה לא באמת פרויקט שלו

     אדם קלין אורון

     בראיונות אחרי יציאת Moon (שהוא באמת נהדר), ג'ונס היה מאוד מפורש לגבי הפרויקט הבא שלו: כמו ש-Moon הוא מחווה ל-2001, הסרט הבא היה אמור להיות מחווה ל-BladeRunner. במקום זה, הוא עושה מותחן אקשן שהתסריטאי שלו לא עשה שום דבר שראוי לדבר עליו קודם לכן.
     אני דווקא פסימי. אני מקווה שהסרט יצליח מספיק בשביל שג'ונס יוכל לחזור לעשות מה שהוא טוב בו, אבל כרגע, הנחת העבודה שלי היא שהוא הפך להיות במאי-להשכיר ושזה יהיה סרט סטנדרטי לחלוטין.

 2. תגובה שמכילה ספוילר ללטריילר מאת דארת' צ'דר
 3. לי זה דווקא הזכיר (בקונספט וקצת בארט) את '12 קופים'.

  1
  ספל חמאה ?
  • לי זה הזכיר את "דומינו" של אורי סיון

   אין אור

   אומנם כאן זה אקשן ושם "סיפור קצר על אהבה", אבל גם שם יש רכבת:
   http://www.youtube.com/watch?v=NBHBHPECpg4#t=4m37s

 4. אני כמעט בטוח שכבר ראיתי את הסרט הזה בעבר

  בן

  (ל"ת)

  • ואחרי שאנחנו קוראים את ההודעה הזו, הרכבת עומדת להתפוצץ?

   (ל"ת)

 5. איזה יופי - הסרט מקבל ביקורות מצוינות

  אדם קלין אורון

  כרגע, 87 אחוזי עגבניות טריות.

  אהבתי מאוד את הסרט הקודם של דאנקן ג'ונס, Moon, וחששתי שהוא יתברר כבמאי של הברקה אחת (כמו, למשל, גארי פלדר של 'סידורים אחרונים בדנבר' או אנדרו ניקול של 'גאטקה'). טוב לשמוע שזה לא המצב.

  • לפחות לדעתי, זה בהחלט המצב

   הברדוויל

   סרט רע מאוד. ממש גרסת אקשן גרועה ומטופשת ל'לקום אתמול בבוקר' של הרולד ראמיס. אם רוצים, אפשר גם למצוא דמיון בינו לבין 'ירח' – אבל לא באמת. אי אפשר באמת להשוות את הדרמה האינטליגנטית של 'ירח' לטמטום הממוסחר הנ"ל. כי אם בהתחלה הסרט לפחות מתחיל מעניין, והחידתיות שלו מושכת באופן מסוים והדברים נראים מבטיחים, אז בהמשך הסרט, שהדברים מוסברים, לא רק שהוא הופך לסתם סרט אקשן קלישאתי וקיטשי, אלא שהוא הופך לסרט מטומטם לחלוטין וחסר הגיון בצורה מדהימה ממש. ובחצי השעה האחרונה רק קיוויתי שהוא ייגמר. באמת שלא ציפיתי מבמאי שעשה סרט מד"ב כל כך אינטליגנטי שיביא מיד אחר כך סרט מד"ב כל כך דבילי, ואפילו יותר גרוע – סרט מד"ב סתמי.
   כמו כן עכשיו אני יכול להכריז באופן סופי שג'ייק ג'ילנהול עף מהפסים ואני נפרד ממנו לשלום. מספיק זמן נתתי לו ליהנות מהספק שהוא סתם שחקן עם סוכן מזעזע כמו רבים אחרים, אבל זה כבר הסרט השלישי בכיכובו שהוא פשוט סרט בלתי נסבל. אז יכול להיות שהבגרות פשוט לא היטיבה איתו? וכן, בהחלט חבל על דאנקן ג'ונס, יש לקוות שזה היה פלופ למען השתפשפות, ושהוא לפחות, יעלה על הפסים שלו בחזרה.

   • אני מאוד מקווה ש-88% בעגבניות צודקים, ואתה טועה

    אדם קלין אורון

    מהסיבות שצוינו לעיל בלבד, כמובן.

    • אז אני אצטרף ל-13 אחוז הנותרים

     FB

     (כן, זה עולה)..

     כנראה ש90% מהמבקרים ו-87% מהקהל לא הופך עגבנייה לבשלה.

     כל הסרט חשבתי לעצמי מתי כבר תבוא המרמיטה של האביב (וממש במקרה ראיתי את זה היום בהוט).

 6. לגבי אנדרו ניקול שמישהו ציין למעלה

  אנני הול

  שהוא במאי של הברקה אחת… אז לפי דעתי זה ממש לא נכון. ניקול היה גם התסריטאי של המופע של טרומן והיה הבמאי של "שר המלחמה", שהיה סרט מצוין ואולי אחד הסרטים היחידים של ניקולאס קייג' שהיו ראויים לצפייה בעשור האחרון. למען האמת, חבל שניקול לא פעיל הרבה יותר.

  • יש לו סרט חדש השנה שנשמע... מעניין

  • ועדיין, במאי של הברקה אחת

   אדם קלין אורון

   ההברקה הזו היא אחד מסרטי המד"ב הטובים של העשורים האחרונים, וגם הסרטים האחרים שלו בהחלט בסדר, אבל הם לא התקרבו לרמה של הסרט הראשון שלו.
   מצד שני, שכחתי שהוא כתב את 'המופע של טרומן', מה שהופך אותו לבמאי של הברקה אחת ותסריטאי של שתי הברקות, שזה באמת יותר טוב.
   ועוד יותר מצד שני, בניגוד לבמאים האחרים, הוא לא מבזה את עצמו – הוא ביים בסה"כ שלושה סרטים: אחד מצוין, אחד בסדר ('שר המלחמה' הוא סרט טוב, אבל לא יותר מזה) ואחד לא משהו ('סימ1ן'). זה מאזן לא רע בכלל.

   ואגב, כמו שכתבתי, אני מאוד מצפה לסרט החדש שלו: הוא כותב ומביים סרט מדע בדיוני. בפעם האחרונה, והיחידה, שהוא עשה את זה קיבלנו את 'גאטאקה'.

תגובות מקבילות

97
  תגובות נוספות בדף הביקורת של קוד מקור
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)