ספיידרמן: מעבר לממדי העכביש
Spider-Man: Beyond the Spider-Verse
שמו העברי של הסרט המצוין כאן אינו השם הרשמי שניתן לו על ידי המפיצים בארץ, וייתכן שהוא יופץ תחת שם אחר.

קרוסאובר עם ספיידר-פיג?

18 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. למישהו יש מושג מה קורה עם הסרט הזה?

  לAldo raine

  ראיתי לא מזמן פוסט בפייסבוק שדיבר על זה שלבמאים של הסרט אין מושג אם הם יסיימו את הסרט בזמן בשביל התאריך שמיועד לו כרגע. זה היה לי קצת מוזר, כי עד עכשיו חשבתי שההפקה לסרט הזה הייתה הפקה משותפת יחד עם הסרט שיצא עכשיו, ככה שהעבודה על שני הסרטים נעשתה בו זמנית (כמו מלחמת האינסוף וסוף המשחק), ולכן גן הגיע זמן ההמתנה הקצר מאוד יחסית בין הסרט שיצא עכשיו לסרט הבא בסדרה. בעקבות זה, ציפיתי ש"מעבר ל-" ככל הנראה כבר מאוד קרוב ללהיות גמור ועכשיו הם רק עובדים על אלמנטים אחרונים לפני שסוגרים את העבודה על הסרט. כמובן, יכול להיות שבאמת יש להם קצת הרבה קצוות בהפקה שצריך לסגור ומכאן החשש שהם לא יספיקו לעשות הכל בזמן ואז אולי באמת תידרש דחייה של מספר חודשים, אבל לא חשבתי שזה יכול להיות משהו יותר מדי דרמטי.

  אבל אז נתקלתי באמירה שלי היילי סטיינפלד (גוון) שאומרת שהיא עדיין לא הקליטה שורה אחת בשביל "מעבר ל-".
  וכאילו, מה? איך זה הגיוני? ממה שהיא אומרת פה, נשמע שבכלל לא היה מדובר בהפקה משותפת של שני הסרטים. בסרט אנימציה, הקלטת הקולות זה אחד הדברים הראשונים שעושים – עוד לפני שמתחילים להנפיש את הסצינות (לפחות את אלו שמתמקדות בדיאלוגים ולא סצינות אקשן ששם אפשר להנפיש קודם את הסצינה ולהוסיף שורות בדיעבד. אבל עדיין, רוב הסרט מורכב מסצינות כאלה שהעיקר שלהם הוא הדיאלוגים). האנימציה בסרטים האלה היא מושקעת ברמות מטורפות שמצריכות מספר די מכובד של שנים כדי להוציא אותם לפועל, אז אם היא עדיין לא הקליטה שום דבר לסרט, זה אומר שהוא במרחק כמה שנים מאיתנו.

  איך זה הגיוני? אם זה באמת המצב, למה לעזאזל הם הכריזו שהסרט הבא בסדרה מגיעה רק עשרה חודשים אחרי? אם הם באמת לא עשו הפקה משותפת של שני הסרטים (כמו שנראה מהאמירה של היילי סטיינפלד), הם ידעו בוודאות שאין שום סיכוי להוציא את הסרטים בהפרש של שנה ביניהם. אז למה הם עשו את זה מלכתחילה?

  באמת, זה אפילו משפיע על מה שאני חושב על הסיום של הסרט. אני יודע שזה לא באמת אמור להשפיע, אבל לסיים עם קליפהאנגר כזה ולחכות עשרה חודשים זה סבבה; לחכות להמשך במשך שנתיים או יותר זה כבר מוגזם.

  מה קורה עם הסרט הזה?

  • מצד שני

   אחד

   לפי ימד״ב, שהוא אתר די אמין, הסרט כבר בשלבי הפוסט פרודקשן.
   אני יותר נוטה להאמין לימד״ב מאשר לאיזה ציוץ בטוויטר (שמהקישור שהבאת, נראה שזה אפילו לא ציוץ שלה), מה גם שנראה לי שאם היו בעיות בהפקת החלק הבא פשוט היו דוחים עוד את הסרט הזה.
   אני לא רואה סיבה לדאגה.
   הטרילוגיה הזאת היא הפרוייקט היחיד שסוני אנימציה עובדים עליו עכשיו, כך שאני די בטוח שהם עושים כל מאמץ כדי להביא את הסרט במועד המתוכנן בעוד 10 חודשים.

   • היא אמרה את זה בראיון להוליווד רפורטר

    לAldo raine

    הנה הראיון

    והנה הציטוט המדוייק:

    Have you already started recording for the next movie?

    (Steinfeld smiles.) Uh, nope! (Laughs.) As you can imagine, this has been an ongoing thing since the moment the first one came out. There’s been so much focus, and everyone’s blood, sweat, and tears has been put into making this the most incredible and best version of itself that it can be.

    זה ממש מוזר. אולי זה הוצא מהקשרו? אולי היא חשבה שהשאלה מדברת על הסרט הבא מעבר לשני הסרטים שעליהם עבדו עכשיו? אחרי הכל, בגלל שמדובר בהפקה משותפת, יכול להיות שזה הרגיש כמו עבודה אחת ארוכה, אפילו שמדובר בעבודה על שני סרטים. אולי בגלל שהיא עשתה את הכל ביחד זה הרגיש לה כמו עבודה על משהו אחד, ולכן הניחה שהשאלה התייחסה לסרט הבא הבא בסדרה, ז"א, הרביעי, או אולי בכלל סרט אחר לגמרי? לא יודע. לפי הפשט, מהתשובה שהיא מביאה באמת נראה שהיא עדיין לא התחילה את העבודה על הסרט הבא.

    • זה אכן הפשט אבל אין סיכוי

     online

     זאת הפקה כפולה, בטח הקליטו את הדיבובים לשני הסרטים יחד.

     1
     אחד ?
     • מסכים

      אחד

      בהחלט יכול להיות שהיא לא מבדילה בין שני החלקים מאחר ואת שניהם היא הקליטה ביחד, ולכן מבחינתה כשמדברים על הסרט הבא היא מתייחסת לשני החלקים כאל הסרט הזה ולסרט הרביעי (שלא מתוכנן כלל) כחלק הבא.
      אני לא רואה שום סיכוי שבאמת עוד לא התחילו בכלל להקליט את השחקנים לסרט הבא שאמור לצאת עוד עשרה חודשים בלבד, בטח לא כשכל הזמן דובר על כך ששני הסרטים מופקים במקביל.

      1
      online ?
  • טוב, אז נראה שהסרט הזה לא יוצא בזמן הקרוב

   Aldo raine

   Vulture ערכו ראיון עם ארבעה אנימטורים שעבדו על הסרט בו הם דיברו על העבודה עליו וכמה שהיא הייתה קשה ומפרכת ברמה שנמצאת מאוד קרוב לגבול הלא מוסרי, וכללה בין השאר שבועות עבודה שבהם הם נדרשו לעבוד 11 שעות ביום במשך כל שבעת ימי השבוע.

   באותה הכתבה האנימטורים גם דיברו על סרט ההמשך ועל מצבו הנוכחי וקצב ההתקדמות שלו, ועפ"י מה שהם אומרים, ממש לא נראה שהסרט הולך לצאת בתאריך שמיועד לו כרגע, וככל הנראה, נצטרך לחכות הרבה מעבר לאותו תאריך עד שהסרט יהיה מוכן. הנה מה שאחד מהם אמר:

   They’ve announced that Beyond the Spider-Verse will be released in March of next year. I’ve seen people say, “Oh, they probably worked on it at the same time.” There’s no way that movie’s coming out then. There’s been progress on the pre-production side of things. But as far as the production side goes, the only progress that’s been made on the third one is any exploration or tests that were done before the movie was split into two parts. Everyone’s been fully focused on Across the Spider-Verse and barely crossing the finish line. And now it’s like, Oh, yeah, now we have to do the other one.

   אז נראה שבאמת העבודה על הסרט לא ממש התחילה וכל הדיבורים על הפקה כפולה של שני הסרטים בו זמנית היו פשוט לא נכונים. ממה שהאנימטורים מספרים, פחות או יותר מאז ההחלטה לפצל את הסרט לשני חלקים (דבר שקרה יחסית מוקדם בשלבי הפיתוח – איפשהו בשנת 2019-2020), כל העבודה שנעשתה הייתה לחלק השני, והמצב הזה המשיך עד שהעבודה על הסרט השני הושלמה – כמה שבועות לפני שהוא יצא. זאת אומרת, כרגע, מה שיש בסרט השלישי זה מה שהספיקו לעשות בשלבי הפיתוח המוקדמים עוד לפני שפיצלו את הסרט לשתיים, שזה אומר: כמעט כלום.

   לפי כמות העבודה שנדרשה כדי להפיק את "ברחבי", ולפי המצב הנוכחי של הסרט השלישי, הייתי אומר שזה יהיה נס אם נראה את הסרט מתישהו בשנתיים וחצי הקרובות, וכנראה אפשר לכלול בזה גם את שלוש השנים הקרובות. נראה שהחששות שכתבתי פה לא מזמן לגבי הסרט היו נכונות, ואנחנו עומדים להשאר עם הקליפהאנגר מסוף הסרט החדש למשך הרבה מאוד זמן.

   • זה שונה ממה שכתבת קודם

    online

    יש פער של שנים מ"אין דיבוב" ועד "הסרט לא מוכן".

    • כן אבל המשמעות דומה

     Aldo raine

     בשתי המקרים המשמעות היא שהסרט מאוד מאוד רחוק מאיתנו. בנוסף, הכתבה שקישרתי פה בהחלט תומכת באפשרות שהם באמת עדיין לא התחילו להקליט את השורות לסרט.

   • עם הקליפהאנגר של האימפריה מכה שנית, שהוא כנראה הקליפהאנגר הגדול בהיסטוריה של הקולנוע, הציבור נשאר במשך לא פחות משלוש שנים

    אחד

    כך שאנחנו נסתדר, גם אם נצטרך להמתין קצת יותר, אפשר להיאזר בסבלנות, זה לא בלתי אפשרי.

    2
    יבגני טרבנוב, עידו הלמן ?
    • נכון.

     Aldo raine

     עדיין, מבאס.

     • תראה, יש לזה גם צד חיובי

      אחד

      כמו שכשאוכלים אוכל משובח מומלץ לעשות את זה לאט כדי למתוח את הזמן הנפלא, וכשם שאם זוכים בלוטו בסכום ענק מומלץ לא להוציא את הכל בבת אחת אלא לפרוש את תקופת העושר לזמן ארוך ומועיל, כך גם פה.
      הרי זה הולך להיות הסרט האחרון בטרילוגיה, ובתקווה שסוני לא יהרסו את הסיום שלו, גם האחרון בכלל מסדרת ממד העכביש, כך שלא הייתי רוצה כל כך מהר שהוא יצא וע״י כך יסגור את הסדרה סופית.
      יש גם משהו נחמד בלדעת שלא ראית הכל עדיין, שיש עוד סרט ממד העכביש בדרך ולך תדע מה צפוי להיות בו.
      התחושה הזאת כבר לא תהיה אחרי יציאת הסרט, כבר לא יהיה יותר סרט ממד העכביש לצפות לו, ולכן אולי לא כדאי למהר עם החלק השלישי.
      יש, בכל זאת, גם כיף בציפייה ובידיעה שיש עוד בדרך.

      1
      שופל ?
 2. טוב אז רשמית אין לסרט תאריך יציאה, בכלל.

  Beetlejuice

  זה גם שופך אור על מה שסטיינפילד אמרה- השחקנים לא הוקלטו עדיין וכעת הם שובתים.

  • אם באמת לא הקליטו

   online

   אז בשום שלב לא היה תכנון רציני ל-2024, כנראה אפילו לא ל-2025, וההכרזות היו מנותקות מההפקה.

   האמת שגם אם הקליטו, היעד מופרך, איזשהו ניתוק מהמציאות וחוסר הקשבה היו כאן בכל מקרה.

   1
   Aldo raine ?
   • סוני שיקרו.

    Beetlejuice

    גם כמה מהאנימטורים אמרו אחרי שהסרט יצא שהם לא מבינים איך הסרט אמור להיות מוכן עד מרץ. אם הפאזל מתחבר, הוא מתחבר…

  • אחרי שהתאריך ירד מהערך של הסרט בימד״ב

   אחד

   עכשיו החזירו אותו.
   האם זה אומר משהו או שזה סתם בטעות קרה?
   הסיפור הזה פשוט מוזר.

   • ימד"ב לא אומר הרבה

    יצחק בארי

    זה לא אתר רשמי, ומשתמשים יכולים לכתוב דברים לא מוסמכים. לא ברמה של ויקיפדיה, אבל זה קורה מדי פעם.

    1
    Aldo raine ?
   • כן, אין סיכוי שזה יוצא במרץ.

    Beetlejuice

    (ל"ת)

 3. ובזמן שמחכים, סרט קצר!

  Riss

  לא בטוח איפה המקום הנכון ביותר, אבל בינתיים יצא סרט קצר: The Spider Within: A Spider-Verse Story
  והז'אנר: אימה.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)