יורשים
Succession

לאחר שבריאותם של אביהם, הראש של אימפריית תקשורת, מתחילה להדרדר – ארבעת הילדים שלו מנסים להתרגל למצב החדש ומתחילים לריב על הירושה.

תאריך הפצה בארה"ב: 03/06/2018
תאריך הפצה בישראל: 04/06/2018

14 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. מזכיר את פוליטיקת מעלה מלך בעונות 1-4 של משחקי הכס

  ג'אמבו

  רק באווירה יותר הומוריסטית ומופרכת, ובהתאמה לזמננו. שחקנים מעולים, כתיבה חדה כמו תער, אני מהמר שהיא עוד תלך ותצבור פופולריות עם השנים.

  2
  אידן (ברווז גומי), Aldo raine ?
 2. Just fucking fantastic.

  Aldo raine

  מה שהופך את הסדרה הזו לנהדרת זה כתיבת הדמויות, הדיאלוגים, והמשחק. כל הדמויות כתובות לעילא ולכל אחת יש את הייחודיות שלה, והייחודיות הזו מרגישה טבעית ולא מאולצת. מאחורי כל מהלך או כל טעות שהדמות עושה שורה של נימוקים שתוכננו מראש. לא משנה כמה הדבר שדמות מסויימת עושה נראה כאילו הוא מגיע משום מקום, או כמה הוא דבילי, מספיק לחשוב ל2 דקות ולהזכר באירועי הפרקים הקודמים, ואתה קולט איך דברים מובילים לדברים ואיך הגענו לאן שהגענו. גם כשדמות עושה משהו דבילי, זה כי יש רצף של אירועים שהובילו אותה לדביליות.

  לפעמים הדמויות אומרות משהו אחד ואתה יכול לדעת שהם מתכוונים לדבר הפוך לגמרי. זה נעשה, כאמור, בזכות כתיבת הדמויות העילאית, ובזכות המשחק הפנומנלי של כל אחד ואחד מהשחקנים, גם מההכי שוליים. הדיאלוגים כתובים ומבוצעים בצורה מאוד ריאליסטית. כששחקנים מבצעים את השורות שלהם, זה נראה כאילו הם אשכרה חושבים על מה הם הולכים להגיד (ומה לא להגיד) למרות שכמובן, כל השורות שלהם כתובות מראש. זה מתבטא בכל מיני גמגומים למיניהם, חצאי משפטים שנגמרים בחרטה ובמעבר אל משפט מתאים יותר, ודמויות שמתפרצות לתוך משפטים של אחרים. לפעמים נראה שלפני סצינה הבמאי פשוט אמר לשחקנים את המניע של כל דמות ואת המטרה שאליה הדמות רוצה להשיג, ולתת להם להתעמת אחד עם השני בחופשיות, מרוב שהאינטרקציות של הדמויות מרגישות טבעיות, ובזכות ההבנה העמוקה של הדמויות מכל שחקן ושחקן. כשהדמויות כתובות ומבוצעות בצורה כזו ריאליסטית זה גורם לחיבור הרגשי אליהם להיות יותר קל וטבעי, וזה מכניס אותך אל תוך העולם שלהם.

  דבר די מדהים שהסדרה מצליחה לעשות זה לגרום לך להזדהות ולרצות בטובת דמויות שלפני שנייה התנהגו כמו חרא של בן אדם, ושממש לפני רגע רצית שיקרה להם הדבר הכי נורא שיכול לקרות. ובאמת, לא משנה מה, כל אחת ואחת מהדמויות מתנהגת כמו בן אדם נתעב, מי יותר ומי הרבה יותר, אבל אתה עדיין יכול להבין אותם ולהזדהות איתם, כי זה סוג העולם שהם נמצאים בו. עולם שמחייב אותך להיות חרא, ואתה צריך לדעת איך להשתמש בזה כדי להצליח. בתחילת העונה הראשונה סימנתי דמות כבן אדם הכי נורא שקיים באנושות ובסוף העונה השנייה אני שמחתי בשבילו כשהוא סוף סוף הגיע לאן שרצה.

  אם בכל זאת צריך למצוא נקודה שלילית אחת (וממש לא משמעותית), זה בשוטים אחרונים של פרקים. הרבה פרקים מסתיימים בשוט שמרגיש כמו שוט רגיל ולא כמו שוט מסיים פרק, שמשאיר לך תיאבון לפרק הבא. גם ההחזקה של השוטים האחרונים היא תמוהה ולפעמים זה מרגיש כאילו הקאט לקרדיטים מגיע מוקדם מדי. יכול להיות שיש חשיבה יצירתית מאחורי זה שתגרום להרגיש משהו מסויים, אבל בשבילי זה פשוט מרגיש חסר קתרזיס ותחושה של סיום ריקני. זה בחירה תמוהה, אבל זה לא כל כך משנה שכן הרבה פעמים הנקודות העלילתיות בסוף הפרק הם אכן מספקות ונותנות לך תאבון להמשך. חבל רק שהעריכה לא תומכת בזה.

  חוץ מהדבר הקטן והכמעט חסר חשיבות הזה, הסדרה מעניינת, מהנה להחריד, ובסך הכל אדירה לאורך שתי עונותיה עד עכשיו.

  והשיר פתיחה אדיר.

  5
  Zeev123, יובל המפוקס, gunai, מילה כשרה, MasterPiece ?
 3. תהייה ביקורת מתגלגלת לעונה שלוש?

  Aldo raine

  לפי דעתי זו הסדרה הכי טובה שמשודרת כרגע. אני רואה עכשיו קטעים מתוך הסדרה לקראת העונה החדשה (שתצא היום) וקולט מחדש כמה טובה הסדרה הזאת.

  3
  Zeev123, יובל המפוקס, מילה כשרה ?
  • ככל הנראה כן, למרות ש-3 ביקורות מתגלגלות קצת.. כבד

   אבל נראה לי ששווה את זה. אם יש חושבים אחרת בחדר, זה הזמן להגיד.

   1
   יובל המפוקס ?
   • אכן נשמע כבד אבל היורשים בהחלט מצדיקה את המעמד.

    רנדל

    מגיע לסדרה יותר מלעוד איזה סדרת מארוול דלוחה

    4
    Zeev123, gunai, מילה כשרה, Aldo raine ?
 4. ובכן

  מקס

  נתחיל בקצת סופרלטיבים: זאת הסדרה עם המשחק והכתיבה הכי משובחים שנתקלתי בהם, וזה כולל קולנוע. אם טרם יצא לכם, רוצו לצפות.

  עכשיו לגבי הפרק הראשון של העונה החדשה, תהיתי אם יש עוד מישהו שהרגיש שמשהו קצת off? אני לא לגמרי יודע לשים את האצבע במה מדובר, אבל הזמן שעבר בין הצילומים של עונה ל2 ל-3 מורגש, ונראה כרגע כאילו לשחקנים ולכותבים משהו עובד בצורה פחות טבעית. מקווה שזה רק שלב של התאקלמות.

 5. מניסיון עונות קודמות הם תמיד מתחילים על אש נמוכה ומגבירים חזק עד הדקה האחרונה

  רנדל

  בעונה הראשונה הייתה דרך מלאת נפילות וקימות אבל בחצי השני של העונה הסדרה קמה על שני הרגליים ועלתה כמה דרגות. בעונה השנייה היא התחילה גבוה אבל השני פרקים הראשונים היו יותר חלשים בהשוואה לכל פרק בהמשך. חושב שזה גם המקרה כאן.
  סך הכל היה פרק מוצלח ודווקא לי הרגיש שהם חדים כתמיד. מה שכן לא היו בו שום דבר מפתיע או איזה רגע שומט לסתות, משהו שלמדתי לצפות מפרק ממוצע של היורשים (קטע כמו. Boar on the floor למשל) אבל אני בטוח שהקטעים האלה יגיעו בפרקים הבאים. בקיצור הסדרה הכי טובה שרצה עכשיו חזרה לשמחתי.

  4
  Zeev123, יובל המפוקס, Aldo raine, מילה כשרה ?
  • שלחו למבקרים 7 פרקים מתוך 9

   Zeev123

   ורוב הביקורות מתלוננות על "דריכה במקום" העונה, אז אני מנחש שזה כי שוב ההתקדמות המשמעותית תהיה בשני הפרקים האחרונים. אין לי בעיה עם עוד 6 פרקים כמו הראשון, גם ב-slow burn כמוהו זאת הסדרה הכי טובה שאני רואה, במיוחד אם הסוף יהיה מספק. זה לא היה הפרק הכי טוב של הסדרה אבל אני מרוצה.

   ועל הדרך, סרטון מעולה על למה הצילום בסדרה כל כך טוב:
   https://www.youtube.com/watch?v=_lU91279xZk

   1
   יובל המפוקס ?
 6. That's more like it

  מקס

  איזה יופי של פרק. הסצנות של האחים ביחד הן כנראה הפסגה של הסדרה. הכול מרגיש כל כך אותנטי ועם זאת כל כך שנון. Best show.

  3
  Zeev123, Aldo raine, lazarobbie ?
  • לגמרי

   Aldo raine

   הפרק הזה היה די יצירת מופת.
   הכתיבה פשוט מטורפת. אני חושב שעל כל שורה שלישית בערך בפרק הזה אמרתי לעצמי "וואו, איזו שורה נפלאה", או סתם צחקתי בקול. אני לא מגזים. יש פה סצינה ארוכה מאוד שכל מה שהיא מציגה זה ארבע דמויות משוחחות בתוך חלל קטן, ופשוט לא יכולתי להוריד את העיניים לשנייה כי פחדתי שאני אפספס אמירה שנונה או עקיצה נהדרת או סאבטקסט שנותן מבט עמוק יותר אל תוך הדמויות.
   פאקינג בראבו.

 7. תגובה שמכילה ספוילר מאת מקס
 8. אחחח

  מקס

  איזו סדרה משובחת. פרק אחרי פרק, ובמיוחד ב-3 הפרקים האחרונים של העונה, היא משגרת יצירות מופת של כתיבה ומשחק שהן ברמות הכי הכי גבוהות שאפשר לדמיין. קצת חבל לי שאין כאן יותר דיונים עליה! איפה אתם אנשים?

  2
  Zeev123, Aldo raine ?
  • מדברים על הוקאיי (או סדרות דיסני פלוס אחרות)

   owen

   (ל"ת)

 9. הסדרה הכי טובה בטלויזיה

  השכן מלמעלה

  הסדרה הכי טובה ששודרה בשנים האחרונות. השחקנים מעולים, הלוקיישנים יפים מאוד והכי חשוב הסטייל של השחקנים מדהים. כמה תשומת לב לפרטים הקטנים!
  גיליתי את זה רק בדיעבד,כשהתחלתי לעקוב אחרי עמוד אינסטגרם שהעלה את כל פרטי הלבוש של הדמויות ומאיפה ניתן לרכוש אותם. לכל דמות יש מלתחה שונה שמושפעת מהאופי של הדמות. למשל דמות שלובשת בגדים יקרים מאוד מאוד כל השנה ודווקא לחתונה של אמא שלה באה עם שמלה במחיר שאדם נורמטיבי יכול להרשות לעצמו.

  4
  Zeev123, יובל המפוקס, אור ענבר, Aldo raine ?
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)