שקיעה
Napszállta

אשה צעירה מגיעה לבודפשט בשנת 1913 במטרה להתקבל לעבודה בבית הכל־בו היוקרתי שהיה שייך בעבר להוריה המנוחים. היא נחושה לחלץ מידע על שורשיה, אך נוכחותה מציפה סודות אפלים.

אורך: 2:22
תאריך הפצה בארה"ב: 05/04/2019

תגובה אחת פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. סרט רע מאוד

  רתם הדיקטטור-R

  בקרוב יגיע סיכום העשור,והבן של שאול בהחלט עשוי להשתחל לעשיריה שלי.הסרט הזה, לעומת זאת, יותר קרוב להיכנס לעשיריה מהכיוון ההפוך.איזה קשקוש, באמת.
  הדמות הראשית פה היא אחת התמוהות שנתקלתי בהן כבר זמן רב.החל מהרגע הראשון היא מצהירה שהיא רוצה לדעת פרטים על המשפחה שלה,וזהו בערך.בשום שלב לא ברור למה היא כל כך רוצה את זה,ובשום שלב לא עובר לה בראש שאולי זה לא כל כך רעיון טוב.אין לה שום לבטים ושום דבר שיכול לגרום לה להרהר מחדש במטרה שלה.זה הופך אותה לדמות מאוד מעצבנת,ואת הסרט לחד מימדי לחלוטין.בכלל לא עוזר שכל הסרט יש לה את אותה הבעת פנים.
  עוד חלק בחד מימדיות של הסרט הוא שהוא מצולם כמו הסרט הקודם של הבמאי.כלומר כמעט כל השוטים על הפנים של הגיבורה.זו בחירה לא מתאימה כי היא לא משקפת את החוויה של הגיבורה,שכל הזמן פוגשת אנשים חדשים ומנסה לגלות עוד ועוד דברים (בניגוד לשאול שניסה להתעלם ממה שקורה סביבו). לפחות לדעתי החלטת הבימוי הזו הרגישה עצלה.

  הסרט גם כושל לחלוטין ביצירת אווירה מסתורית ומאיימת,כי מרוב דמויות ופיסות מידע חדשות יותר מדי מהר הלכתי לאיבוד וכבר לא הבנתי מי זה מי, ומכיוון שכאמור הצילום לא מראה הרבה מלבד הגיבורה המעצבנת,קשה עד בלתי אפשרי לעקוב אחרי החוטים שהסרט זורק. שווה לעשות משחק שתייה על כל פעם שדמות כלשהי מתעלמת משאלה של הגיבורה,או מכל פעם שדמות-שכבר ממש לא זכור לנו מה תפקידה בחיים האלה-מתקרבת לגיבורה בצורה מאיימת ואז מתרחקת בלי לומר דבר.למה?ככה.
  ככל שהסרט -המאוד ארוך הזה-התקדם והאווירה הכאילו מסתורית והעלילה הכאילו מסובכת התעצמו,הלכתי ואיבדתי עניין.דקות הסיום,שאני משער שהן לפחות מרשימות מבחינת עשייה,כבר היוו עבורי רעש ומהומה מאוד לא נעימים.
  מאוד מקווה שלא יתברר בעתיד ש'הבן של שאול' היה הברקה מקרית שהתפלקה ללזלו נמש בטעות.

  סרט רע.להתרחק.

 

כתיבת תגובה

(חובה)