סופר
Super

בעקבות התמכרות אשתו לסמים, אדם פשוט בלי כוחות מיוחדים פותח בקריירה של גיבור-על בתחפושת הלוחם בפשע.

תאריך הפצה בארה"ב: 01/04/2011

8 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. יצא לי לראות את הסרט לפני כמה ימים..

  deconstructor

  ברגע שהבנתי שהדמות של ריאן ווילסון אמורה להיות טיפשה יותר מכל אדם סביר, ושעדינות היא מהסרט הזה והלאה, התחלתי להנות. למי שאוהב אנימציה קטע הפתיחה בלבד שווה את מחיר הכניסה.
  הסרט וולגרי ואלים במובן הטוב של המלים האלה, אז צריך להגיע מוכנים לסרט של במאי סרטי טראש הסגנון של הסרט והפעלולים המיוחדים מושפעים מקומיקס אבל לא מקומיקס הסופר גיבורים ש"קיק אס" או "הענק" של אנג לי היה מושפע מהם, אלא מהקומיקס העצמאי המצויר לפעמים ביד כבדה של דניאל קלואוס וצ'רלס בארנס. (daniel clowes, Charles Burnes).
  סרט מיוחד, שווה צפייה.

  • קונספירטור

   שמעו ראיתי את הסרט [כמובן הורדתי אותו] סרט ממש יפה הוא ממש לא פנטזיה או מדב הוא ככ אמיתי לכן אהבתי אותו… שו.. דגש על האמיתי… הסרט הגישה שלו היא מאוד ריאליסטית….

   • אכן, חברי האנאלפבית, נראה ששנינו רכשנו חיבה לסרט.

    דוקטור וויז

    (ל"ת)

 2. הכוונה היתה להכשיל את הסרט?

  אפשר לראות במוג'ו שהוא הוצג רק ב32 אולמות.
  וגם הוא הרוויח 324 אלף דולר, לעומת תקציב של 2.5 מיליון. מעניין למה הוא לא הצליח..

 3. וואו, אבל ממש.

  Goodragon

  ראיתי את הסרט בטלוויזיה, אחרי ששידרו אותו ביס. חשבתי שהוא יהיה סרט שמעביר את הזמן, פשוט כזה, אבל הוא פשוט אדיר. כן, הוא מזכיר קצת את "קיק אס", אבל הוא קצת יותר נועז מבחינת המיניות והאלימות (אולי לא בנוגע לאלימות, צריך צפייה חוזרת).
  הסרט ממש ממש קומיקסי, יש קטעים שהכול עוצר וכתוב על המסך משהו נוסח קומיקס, הרבה דיבורים על ציורים בחוברות, וקטע הפתיחה ממש אבל ממש מגניב. העיצוב של הסרט מעולה ומשעשע.
  השחקנים משחקים מעולה, כולם חוץ מליב טיילר. זו הפעם הראשונה שנחשפתי לריין ווילסון, והוא חטף את ההצגה לכולם, אלן פייג' ממש יפה ונזכרתי שאני אוהב את המשחק שלה והכול, כמו שנזכרתי אחרי "ג'ונו" ו"התחלה", את קווין בייקון היה נחמד לראות בעוד סרט כי ב"אקסמן ההתחלה" הוא עניין אותי.
  הסרט מוקצן הרבה יותר מ"קיק אס", והוא אלים ומצחיק. הוא גם לא צפוי בכלל, אני מודה שהופתעתי כמה פעמים.
  אבל הוא לא כל כך מקורי, והיה עוזר לו אם הוא היה יוצא לפני יותר זמן. והשם שלו מבלבל.

  תראו את "סופר", שווה את זה.

  2
  Tomer Soiker, לטו הראשון ?
 4. זהירות, חפירות לפניך.

  Jaguar

  ההשוואה המתבקשת ל'סופר' היא בינו ובין 'קיק אס'. אחרי הכל, לשני הסרטים יש את אותה נקודת פתיחה, בחור ללא כוחות על המנסה להפוך לגיבור על. לעומת זאת, מלבד ההתחלה הדי דומה הזו, שום דבר בשני הסרטים אינו חופף או דומה. הדבר הראשון שעולה לי לראש הוא כי בעוד 'קיק אס' הוא סרט הקומיקס הטוב ביותר מאז ומעולם לדעתי, אחד הסרטים הטובים של העשור האחרון ומדובר ביצירת מופת קולנועית, 'סופר' הוא סרט משעמם, מטופש, לא אמין ודי גרוע בסופו של דבר. ההבדל העיקרי השני הוא ש'קיק אס' דיבר על עולם הקומיקס וסרטי הקומיקס בעולמנו כיום, התכתב איתם, ביקר אותם, צחק עליהם והושפע מהם ואילו 'סופר' בעיקר מדבר על מניעים והאם הם מוצדקים בסופו של דבר.

  המניע העיקרי של פרנק הוא עזיבתה של אשתו לטובת סוחר הסמים הנאלח, אך כל הכעס אותו הוא מוציא במהלך הסרט, המתבטא באלימות ברוטאלית ובלתי פרופורציונלית בעליל, הוא כתוצאה של ילדות קשה, חיים שלמים של השפלה וחוסר נאמנות או חיבה מצד שאר המין האנושי. מהצד השני יש את אמונתו של פרנק באלוהים, שאיתו הוא דואג להתייעץ לגבי כל מהלך ואת ישו שיעביר לו מה אלוהים רוצה.
  המסר העיקרי של הסרט, היחיד למען האמת ששזור בסיפור בצורה טובה (למרות שבסוף הדמויות צריכות לצעוק אותו, תרתי משמע), הוא כי אם אנו מוכנים לקבל גיבור על אנו צריכים גם לקבל את אמות המוסר שלו. במידה ותעקוף בתור הוא יראה זאת כפשע, ואתה תוכה במפתח ברגים עד זוב דם ושבר בגולגולת. אם יש חשד כי שרטת את המכונית של חברה של הסיידקיק, פניך יושחתו ואתה עלול להרצח באמצעות פסל של רודיאו.
  מלבד זה יש עוד הרבה מסרים בסרט, אך כולם מבולבלים וכלל לא ברור מה היוצר מנסה לומר.

  החיסרון הגדול של הסרט היה דמות של אלן פייג', ליבי. ראשית, זו דמות שכתובה רע מאוד מאוד, ושנית זו דמות שמשוחקת רע מאוד מאוד. אין שום היגיון בשום החלטה שלה, בשום מילה שיוצאת לה מהפה, אין לה אופי אחיד, היא מעצבנת היא טיפשה והיא מתנהגת כמו בת 12 יותר מאשר בת 22. מלבדה, ריין וילסון דווקא משחק טוב, למרות שהדמות שלו טיפשה לחלוטין ואז נהיית ממש חכמה וצודקת, וקווין ספייסי הוא קווין ספייסי. דווקא ליב טיילר לא הרסה לי.
  אבל יש עוד חסרונות. העלילה תקועה במשך רוב הסרט. היא פשוט לא זזה וכאשר היא כן זה ממש לא מעניין. סרט של 96 דקות + כתוביות הרגיש לי כמו סרט של שעתיים וחצי. הרבה פעמים פיהקתי והצצתי בשעון לראות מתי הוא כבר נגמר. עוד בעיה היא הצילום הלא אחיד. רגע אחד המצלמה סטטית ונחמדה, ושוט לאחר מכן אנו חוזרים למצלמת הכתף הרועדת עם הזומים הטיפשיים למרות שאין שום סיבה לכך.
  לעומת זאת הסיום של הסרט, ובעיקר הסוף שלו כן היו כתובים בצורה טובה ובוצעו בצורה נהדרת.

  אל תראו.

  • איבדת את האמון שלי

   ברגע שכתבת ש"קיק-אס" הוא סרט הקומיקס הטוב ביותר אי-פעם.

   בעניין אחר, קווין ספייסי לא משתתף בסרט.

   1
   Horican ?
   • בייקון... בייקון.

    Jaguar

    ואם לא אכפת לך לעבור לדף הביקורת של קיק אס, אשמח לדעת למה לדעתך הוא לא סרט טוב.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)