הפייבלמנים
The Fabelmans
שמו העברי של הסרט המצוין כאן אינו השם הרשמי שניתן לו על ידי המפיצים בארץ, וייתכן שהוא יופץ תחת שם אחר.

תוספת ליקום הקולנועי של סרטים שמבוססים באופן חופשי על הילדות של במאים ותיקים.

15 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. הפייבלמנים

  UriK

  כל פעם שאני רואה את השם של הסרט הזה אני קורא אותו 'ה-Fievel-מנים' ומדמיין סרט המשך לסרטים של An American Tail, על צאצאיו של פייבל מאוסקוביץ' שמנהלים כיום בנק בניו יורק.

  1
  magman ?
 2. לפי ימד״ב ג׳ון וויליאמס ילחין את הסרט

  אחד

  שזאת מבחינתי בשורה מאוד משמחת וממש לא מובנת מאליה.
  וויליאמס חגג לאחרונה 90 ובשל גילו המתקדם הוא כבר לא ממש מלחין סרטים.
  הסרט האחרון שהוא הלחין היה ״מלחמת הכוכבים – עלייתו של סקייווקר״ לפני למעלה משנתיים והסרטים העתידיים שהוא אמור להלחין הם כרגע רק הסרט הזה והסרט הבא של אינדיאנה ג׳ונס.
  ג׳ון וויליאמס, אחד המלחינים הגדולים בכל הזמנים, כבר פחות או יותר פרש לפנסיה ובגילו כל יום יכול להיות האחרון, כך שפסקול חדש שלו שאמור לצאת השנה זאת בשורה נפלאה.
  אני שמח לחיות בימים שעדיין ניתן לצפות לפסקול חדש של וויליאמס.

  • אני בעיקר מקווה שיהיה סרט טוב של שפילברג

   (ל"ת)

   • רק שאצל ספילברג יש פחות את התחושה של ״מי יודע אם זה לא יהיה האחרון״

    אחד

    וגם סרט של ספילברג רק יצא לא מזמן (וגם זכה לביקורות חיוביות ביותר ולמועמדויות לאוסקר), בעוד ועל חובבי ג׳ון וויליאמס עברו למעלה משנתיים בלי שום דבר חדש ממנו (ועד שהסרט הזה יצא, זה כבר יהיה בערך 3 שנים), מה שמגדיל את תחושת ההתרגשות כשהוא סוף סוף מוציא פסקול חדש (אני, לדוגמא, הייתי בטוח שעלייתו של סקייווקר זה הפסקול האחרון שלו ושהוא כבר פרש לגמלאות באופן סופי. כך שעצם הידיעה שבעצם זה עוד לא נגמר ועדיין ניתן לצפות לפסקול חדש של וויליאמס הפתיעה אותי ועשתה לי את היום).

    1
    אדון האופל ?
    • ספילברג אומנם מבוגר, אבל במונחי במאים גיל 75 הוא עדיין גיל פעיל.

     רנדל

     ג'ורג מילר בן 76 ומג'נגל בין פריקוול למקס הזועם לבין סרט עם טילדה סווינטון שאמור לעלות השנה. מובן שמילר הוא לא הבן 76 המייצג, אבל הרבה במאי קולנוע הם לא בדיוק מייצגים את שכבת הגיל שלהם. ייתכן שזה יהיה שירת הברבור שלו אבל לא הרגשתי בסרטיו האחרונים תחושת סוף (בעיקר בשחקן אחד, זה היה יכול להיות סיום עגום לקריירה מפוארת).

     • נו, זה בדיוק מה שכתבתי

      אחד

      שאצל וויליאמס יש את התחושה שיכול להיות שזה הפסקול האחרון, בעוד ואצל ספילברג אין את התחושה הזאת.
      זה נראה כאילו אתה חולק עלי כשאתה בעצם אומר בדיוק את מה שאני אמרתי.

      • הכל טוב, פספסתי את המילה פחות.

       רנדל

       (ל"ת)

  • כבר לא הרגיש שהוא הלחין את סרטי סטאר וורס החדשים, במיוחד האחרון.

   רנדל

   בעיקר עשו מישמש מקטעים קיימים ולכל אחד מהסרטים האלו וויליאמס נתן עוד איזה קטע שניים מקוריים. בכוח מתעורר היו הכי הרבה קטעים חדשים מבין השלושה, בעיקר זכורה הנעימה של ריי. באחרוני הגדיי היה את הנעימה שמאפיינת את האי ועוד אחת שמאפיינת את רוז אבל לא זוכר הרבה מעבר. לגבי הסרט השלישי אני חושב שהוא כבר פשוט אמר לכמה טכנאים פשוט תשחקו עם הקטעים שיש הלכתי לשנוץ.

   • אבל הפעם מדובר בסרט מקורי

    אחד

    מה שאומר שאין הנחות, הוא יהיה חייב להלחין פסקול שלם מקורי בלי להסתמך על נעימות קיימות.
    מי יודע, אולי לעת זיקנה הוא אפילו יקבל אוסקר חדש? (הרי הרבה פעמים הסרטים המובילים באוסקר גם מובילים בפרס הפסקול, והסרט הזה די בטוח הולך להיות מהמובילים בשנה הבאה).

    • איפה כתבתי שהוא לא הולך להשקיע הפעם, או שהוא הולך להשתמש בנעימות קיימות?

     רנדל

     מן הסתם שאין נעימות קיימות לפייבלמנים ( אולי ישלבו קטעים תקופתיים מהילדות של ספילברג כמו שבראנה עשה עם ציטי ציטי בנג בנג, אבל כמובן לא על זה מדברים). בלי קשר לפייבלמנים ציינתי שכבר הרבה זמן התפוקה שלו ירדה, באופן הגיוני לגילו, ושקשה לי להחשיב את הטרילוגייה החדשה של סטאר וורס כתוספת רצינית לגוף העבודה שלו. לא שהוא צריך לנפח את גוף העבודה הכביר הזה, את שלו וויליאמס כבר עשה.

     • מצד שני, באותה שנה שהוא הלחין את ״אחרוני הג׳דיי״ הוא גם הלחין את ״העיתון״

      אחד

      ואמנם עבר זמן מאז ששמעתי לאחרונה את הפסקול, אבל זכור לי שזה היה פסקול וויליאמסי נחמד ביותר ושסברתי באותה השנה שהוא יהיה הנציג של וויליאמס באוסקר (בסוף זה דווקא היה אחרוני הג׳דיי).
      אז נכון שהוא קצת נחלש בשנים האחרונות (למרות שכמו שכתבת בעצמך, הכוח מתעורר דווקא הכיל כמה וכמה נעימות חדשות וטובות ואפילו אני זוכר שדיברו עליו כעל מתחרה רציני על פרס האוסקר לפסקול), אבל אני מקווה שהעובדה שזה סרט של ספילברג, וידוע שעל סרטים של ספילברג הוא משקיע יותר (3 מתוך 4 הזכיות שלו באוסקר לפסקול המקורי היו לסרטים של ספילברג), ביחד עם העובדה שבגיל כמו שלו ואחרי שהוא כבר די סיים עם הלחנת סרטים אני מניח שיוצא לו לחשוב על כך שאולי זאת ההזדמנות האחרונה שלו ושווה לתת עליה את הכל, יובילו אותו לתת לנו פסקול משובח שיהווה אקורד סיום מושלם לקריירה המושלמת שלו.
      אם הוא באמת יזכה באוסקר על הפסקול הזה, כמעט 30 שנה אחרי הזכייה האחרונה שלו, זה באמת יהיה סיום מושלם בשביל אחד המלחינים הגדולים ביותר שהיו בהוליווד אי פעם.

      • שכחתי שהסרט "העיתון" קיים. אני חושב שאפילו "הזוג ריקארדו" השאיר עלי יותר רושם.

       רנדל

       אם מדברים על ספילברג של ה10 שנים האחרונות אני כנראה הכי מחבב את "לינקולן" ו"גשר המרגלים".

       • אני בכלל לא טרחתי לראות את העיתון ועד היום אני לא מרגיש שום צורך

        אחד

        שמעתי את הפסקול כיצירה מוזיקלית, אבל הסרט עצמו באמת שלא מעניין אותי כלל.
        זה סרט שהופק במהירות כשכל המטרה שלו היא להתנגח בטראמפ (וכן, אני יודע שזה עוסק בנשיא אמריקאי אחר, אבל ברור לכל שהמטרה של הסרט הייתה לצאת נגד טראמפ. באותה תקופה טראמפ נבחר לנשיאות ודיבר בגנות התקשורת על כך שהיא מפיצה פייק ניוז ואז בא ספילברג ומוציא סרט בשבחה של התקשורת ובגנותו של נשיא רפובליקני) ועל ידי כך לגרוף בקלות את האוסקר לסרט הטוב ביותר. אני שמח שזה בסוף לא הלך לו והסרט נאלץ להסתפק רק במועמדות לסרט ומועמדות לשחקנית משנה (כי מריל סטריפ) כשבשניהם הוא הפסיד.

        וגם אני הייתי בוחר את לינקולן וגשר המרגלים (אם מרחיבים קצת מעבר לעשור האחרון, אז גם סוס מלחמה וטינטין מ-2011 הם אחלה), שני סרטים באמת נהדרים של ספילברג ולא רק אם מסתכלים על העשור האחרון.

        • גשר המרגלים סרט טוב גם לדעתי

         סוס מלחמה גם נחמד מאוד
         העיתון בינוני , שחקן מספר אחד גם בינוני וגם עיג לא משהו.
         אבל משהו שלא ראיתי ממנו הרבה זמן זה ״ואו מה ראיתי עכשין ״
         במקרה הטוב ראיתי סרט עשוי טוב אבל מאחד שעשה את איטי , פארק היורה ועוד, אני מצפה ליותר.
         אני לא מחכה בקוצר רוח לסרטים שלו כבר הרבה זמן(לעומת נניח נולאן או סרקוסזי זאני מחכה לסרטים שלהם), אבל אני אראה ואהנה ואמשיך בחיי, לעומת ההתחלה או הזאב מוול סטריט שהייתי בטירוף אחריהם לדוגמא . לסטיבן לא היה לי את אז כבר הרבה מאוד שנים

         1
         אדון האופל ?
        • אני גם מחבב אותם

         רנדל

         הבאקלאש שהוא קיבל על צמד סרטי 2011 שלו היה בהחלט מוגזם. עד היום אגב אני מחכה להמשך של טיןטין שפיטר גקסון הבטיח.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)