טיטאן (2021)
Titane

לאחר מספר פשעים "בלתי מוסברים", אב מתאחד עם בנו שנעלם ל-10 שנים.

אורך: 1:48
תאריך הפצה בארה"ב: 01/10/2021
תאריך הפצה בישראל: 07/10/2021

15 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. אה...... מקרנה!

  (ל"ת)

  • היינו עכשיו באותה הקרנה?

   (ל"ת)

   • תלוי

    גם אצלך צעקו "אני לא מבינה מה מצחיק יא טמבלים"?

    1
    נמרוד ?
    • האישה הזאת לבדה

     Chrono

     הצדיקה את מחיר הכרטיס!

     • בהחלט נקודת השיא של ההקרנה, מבחינתי

      אם כי יש לציין שבשלב כלשהו התחלתי להרגיש רע עבורה, כי נראה שבבירור עובר עליה משהו.

    • אבל כמה זוועות היא שרדה עד שהיא יצאה!

     (ל"ת)

     • טוב הצד הרדוד שבי סקרן

      מה הסיפור עם האישה?

      • הסרט מציג לא מעט זוועות

       כהומור שחור (למרות שגם יש סצנה אחת שהיא לא הומור שחור בכלל, והקהל בכל זאת צחק וזה לדעתי מראה קצת משהו על איפה שהסרט מפספס וההייפ שבונה את עצמו ומפספס דברים לא משנה דיון אחר). כלומר, מישהו נפרד לשלום מהלסת שלו וזה אמור להיות מזעזע/מצחיק שכזה. אז אנשים צחקו.

       ומישהי, מבוגרת, כנראה שעברה יום/שבוע/תקופה קשה, לפתע אמרה (אחרי שרוב הזוועות של הסרט כבר הוקרנו) התחילה לפתע לצעוק על הקהל "אני לא מבינה מה אתם צוחקים" – מה שהייתה, די בבירור, הבדיחה הכי טובה בזמן ההקרנה (אולי חוץ מהמקרנה).

       אז קצת התחיל איזה הלוך ושוב בינה ובין הקהל ובין אנשים מסוימים כולל איומים (מצידה) על אלימות, ובסוף היא יצאה כשהיא רוטנת על כולנו ונראית לא הכי שם.

       1
       רם קיץ ?
       • כולל איומים (מצידה) על אלימות

        ועוד אומרים שסרטים אלימים לא מעודדים אלימות.

        1
        יהונתן צוריה ?
 2. דעה ראשונית על הסרט

  לא בדיוק מה שציפיתי אליו, בעיקר כי ציפיתי לסרט הרבה יותר נוצץ ו"ניאוני" בסגנון ניקולס וינדינג רפן, אבל קו העלילה המרכזי של הסרט החל מהאמצע הוא סיטואציה דרמטית לא נוצצת שנראה שהושאלה מאחד הסרטים הדוקומנטריים היותר מפורסמים של השנים האחרונות (שלא אזכיר כי ספויילר). על הסיטואציה הזו הסרט בונה הרבה רגעים מעוררי מחשבה ולפעמים גם מרגשים (גם אם לעיתים די מופרכים בעיני). שני דברים שכן הפריעו לי:

  1. מוטיב ה-WTF שמצוטט בכל הדיבורים של הסרט לא מעוגן היטב בעולם שלו. לא במובן הסבר אמיתי על "איך אישה יכולה להיכנס להריון מרכב", אלא שלא הרגשתי שזה עולם שבו דברים כאלו "יכולים לקרות". ובכלל, נושא הפטיש לרכבים בא והולך בלי להישאר מרכזי או מנומק היטב – אפשר להוציא את כל זה מהעלילה ולהישאר עם אותו הסרט מינוס כמה דימויי גריז מגניבים.
  2. הסרט הוא סוג של מסע גאולה של דמות די איומה. רק שהדברים שהיא עושה בחצי השעה הראשונה כל כך איומים ובלתי מנומקים, שקשה היה לי לזרום עם תהליך הגאולה שלה.

  וכן, יש כאן זוועות – לא כי הסרט מלא "gore" בצורה חסרת תקדים, אלא בעיקר כי הוא מתעכב כמה רגעים כאלו יותר על כל רגע כזה ממה שהיו עושים סרטים אחרים, ונותן לקהל להבין ולהזדעזע ממה שהולך לקרות לפני שזה קורה בפועל.

  • בכלליות, זה סרט שהיה צריך עוד סיבוב ברמת התסריט

   הדמות הראשית הנשית פשוט כתובה… רע. אולי אפילו לא כתובה, ובסופו של דבר מתגנב טעם לפה שכל מי שהיא עושה זה רק לקדם את המסע הרגשי של דמות הגבר הראשית. שזה, כאילו, בסדר. לא להיט, אבל בסדר – אבל כשמבלים איתה כל כך הרבה זמן, היה אפשר לצפות לקצת יותר, וזה הופך את הארבעים דקות הראשונות בעיקר לשיממון. דמות הולכת ועושה ככה בלי סיבה ואז עושה ככה בלי סיבה. קצת כמו "יחידת המתאבדים", אם אתם עסוק בלצעוק "מה לעזאזל" על מה שקורה אולי זה עובר, אבל כמו שאמרת – זה לא משהו ייחודי או מקורי מדי. שום דבר פה לא הרגיש קיצוני (למרות שלחלוטין סרט שלא נועד לבעלי קיבה חלשה).

   וכן, גם מוטיב המכוניות הולך ובא וסתם נראה כעוד מחווה קרוננברגית מעבר לאימת הגוף כדי לספק איזה קריצה ל"קראש" אבל כזה… תעשי עם זה משהו. כל דבר. בחייאת.

   בסופו של דבר (וגם יעלה בסיכום פסטיבל שיעלה היום) זה מרגיש יותר כמו רצף סצנות, חלקן טובות, מאשר ממש סרט.

   מה שכן: מעניין אותי אם לדוקראנו יש ילד או לא, כי זה סרט שמאוד זועק לי שזה משהו על הורות שנכתב מנקודת מבט של ילד, ולא הורה – אבל אולי זה סתם הבדלים בגישות הורות, כי למה שלא-הורה בעצם יעשה סרט שכזה?

   נ.ב – בחייאת ראבק, לכל הצופים והצופות העתידיות: התנוחה המקורית שבה היא רצתה ללדת הייתה הרבה יותר טובה מאשר התנוחה שהוא שם אותה בה, שנועדה בעיקר לקלות הרופאים ולא לקלות היולדת.

   • אנחנו בהחלט אמורים להתרגש מהמסע הרגשי של הדמות הנשית

    היא הדמות שעוברת טרנספורמציה, ואת העולם אנחנו רואים בעיקר מנקודת מבטה. זה רק הופך את העובדה שהיא לא נכתבה מספיק טוב לעוד יותר מתסכלת. ארבעים הדקות הראשונות לא היו משעממות בעיקר כיוון שכל הזמן קורה בהם משהו שקשה להסיט (או אי אפשר שלא להסיט) ממנו את המבט, אבל זה לא הופך אותן לבאמת טובות.

    • כן, היא עוברת איזשהו מסע

     אבל הטעם הסופי של הסרט גורם לזה להרגיש כאילו זה מסע "לטובת" הדמות הראשית האחרת, יותר ממשהו באמת שלם שנעשה עבור עצמה. לא יודע. ועבורי, לא יודע. לא הסטתי עיניים מהמסך או משהו, אבל קשה לי להגיד שיש שם משהו שבאמת ריתק אותי. אבל אולי זה משהו בי.

 3. היה מדהים ובא לי עוד פעם

  משיחון

  עתיד להיות מופץ בבתי הקולנוע של לב?

  • מהמר שיגיע להקרנות ספורות בסגנון "מידסומאר"

   כלומר, לב רכשו אותו להפצה זה בבירור. השאלה היא האם יש להם מה לעשות איתו באולמות באופן חופשי.. וזה לא משהו שודאי בעיניי.

תגובות מקבילות

13
  תגובות נוספות בדף הביקורת של טיטאן (2021)
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)