אהבה בשחקים: מאווריק
Top Gun: Maverick

מאווריק חוזר, הפעם בתור מדריך טיסה לטייסים צעירים.

סרט מס' 2 בסדרת אהבה בשחקים
תאריך הפצה בארה"ב: 27/05/2022
תאריך הפצה בישראל: 26/05/2022

4 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. על פי כתבה ב-"הארץ", הסרט הזה התעכב שנים בהפקה כי בצבא האמריקאי לא אהבו את התסריט וסירבו לשתף פעולה.

  http://www.haaretz.co.il/gallery/cinema/.premium-1.4234981
  מעניין מאוד לקרוא – הכתבה מתבססת על ספר חדש שסוקר את ההיסטוריה של שיתוף-פעולה בין הצבא וזרועות המודיעין בארה"ב להוליווד, ואיך הצבא התנה תמיכה לוגיסטית בסרטים (השאלת ציוד, רכבים ואתרי צילום) בהתאמת התכנים של הסרטים האלה לדרישות שלו. בחלק מהמקרים המתוארים בכתבה, ההשפעה הזו חוצה את גבול הביזאר (איך לעזאזל ה-CIA גרם לאולפן להוציא סצנה מתוך "פגוש את ההורים"?).
  מה שלא נדון בכתבה (ואולי כן בספר) הוא דווקא המקרים בהם הוליווד הצליחה לעקוף את הדרישות של הצבא האמריקאי. טוני סקוט הפך לדארלינג של הצבא האמריקאי בעקבות "אהבה בשחקים" (בתמורה לתמיכה המאסיבית של הצבא בצילומים, הוצבו דוכני-גיוס לחיל האוויר בכניסה לבתי הקולנוע – ולפי השמועות, נרשם זינוק מבהיל בכמות המתגייסים השנתית), אבל כאשר הוא ביים את Crimson Tide, הסרט שאמור היה לעשות לצוללות את מה ש-"אהבה בשחקים" עשה למטוסים, הצבא האמריקאי סירב לתת לו לצלם בבסיסי הצי, מאחר והוא דוחה על הסף כל שיתוף פעולה עם סרט שעוסק במרד של אנשי צבא (הסרט עסק בקצין שיוצא נגד מפקד הצוללת שלו כשזה האחרון רוצה לשגר טילים גרעיניים). סקוט החליט שהוא לא צריך את הרשות של הצבא. הוא שכר מסוק (אזרחי), וכשהצוללת שהוא רצה לצלם יצאה מהמעגן, הוא טס בעקבותיה וצילם אותה, עד שהיא צללה אל מתחת למים – בדיוק השוט שהוא היה צריך בשביל הסרט שלו. כמעט עשר שנים קודם לכן, כשהצבא האמריקאי סירב לשתף פעולה עם הצילום של זבלוני "נשר הברזל" (סדרת סרטים על טייס שגונב מטוס כדי להציל את אבא שלו, או משהו כזה), המפיקים הודיעו שהם לא צריכים טובות – וצילמו את פעלולי הטיסה בסיוע חיל האוויר הישראלי, בתמורה לתשלום נאה. זכור לי שקראתי כתבה על זכרונות של טייסים ישראלים מאותה תקופה – הם היו מבצעים את הטיסות לצילומים ביום, ויוצאים לגיחות מבצעיות בלבנון בלילה – ולמרות קריעת-התחת, הם די נהנו מהאווירה ההוליוודית מסביבם.
  ואגב ישראל, מקריאת הכתבה הבנתי שדווקא הצבא שלנו אלגנטי ומתוחכם הרבה יותר ביחסיו עם תעשיית הקולנוע המקומית בהשוואה לדורסנות של מקבילו האמריקאי. כשטליה לביא ביקשה סיוע לוגיסטי מהצבא לצילומי "אפס ביחסי אנוש", צה"ל דחה את הבקשה אחרי שקראו שם את התסריט. אבל אחרי שהסרט יצא, הצבא דווקא התנפל על הסרט הזה בחיבוק והקרין אותו באירועים למתגייסים פוטנציאליים כאשר ההקרנות לוו בחצי-קריצה והסברים שכל מה שרואים בסרט זה צחוקים, והמצב האמיתי בצה"ל הוא בכלל-בכלל לא כזה כבר שנים ולכל המתגייסים והמתגייסות מחכה שירות משמעותי ומועיל.

  7
  omer, אור, דורון פישלר, חתול, קיפוד רדיואקטיבי, אייל, idoma98 ?
  • ועכשיו הוא נדחה בעוד שנה

   בעקבות קשיים לוגיסטיים או משהו (מקור)

 2. מוזר לי לשמוע את המילה 'שבחים' באותו רדיוס של הסרט הזה

  אדון האופל

  ללא ספק הסרט הכי גרוע שאראה השנה. אני יודע את זה חצי שנה מראש כי יהיה מאוד קשה להתעלות על זה. תסריט עצלני שלוקח כל קלישאה קיימת ומבצע אותה באופן הכי חסר השראה ומעאפן שאפשר. הסיפור של הסרט חלש וחסר אירועים עם השלכות לא מעניינות, ההתפתחות של הדמויות לא קיימת כי הסרט חותך את כל המערכה העלילתית השניה (זו שבה כולם אמורים להתגבר על החסרונות שלהם וללמוד לעבוד בצוות על מנת להביס את האיש הרע. כל החלק הזה לא קיים. הם פשוט הופכים להיות כאלה פתאום. אני *הרגשתי* את התסריטאים אומרים 'אין לי כח לכתוב את זה' תוך כדי) לטובת סצינת אקשן ארוכה, הדמויות הן אוסף קריקטורות דו-מימדיות המגולמות על ידי שחקנים שלא מספקים את העבודה והכי גרוע זה הדיאלוגים. אסופה כזאת גדולה של קרינג' לא שמעתי כבר הרבה זמן. כל ניסיון להגיד משפט מחץ מתחכם, כל ניסיון בהומור וכל ניסיון בעומק דרמתי היה מגוחך וגרם לי לנוע באי נוחות בכיסא ואף לתת לעצמי איזה facepalm או שניים. בכלל, הדרמה העיקרית בין הדמות של טום קרוז לדמות של מיילס טלר היא אחת הכי מטופשות שראיתי בסרט כלשהו וכל ההתעסקות בה היה ילדותי ולא אמין בכלל.

  והאקשן לא מפצה. הוא בסדר אבל לא מאוד מלהיב או מאוד מעניין. לפעמים קצת קשה לעקוב אחרי המתרחש או להבין על איזו דמות אנחנו מסתכלים כרגע (כי הדמויות עם מסכות כל הזמן). מבחינה ויזואלית הסצינות על הקרקע הרבה יותר מוצלחות מסצינות הטיסה (הודות לבחירה המוצלחת לצלם חלק גדול מהסרט לאור השקיעה) והצילום בסצינות הטייס די חוזר על עצמו (מצלמה סטטית מונחת על אחת משלוש עמדות שונות על גוף המטוס בנוסף למצלמה סטטית נוספת שמצלמת הכל מרחוק. זהו. חסר השראה ולא מרשים בכלל).

  אני מאוד מחכה לביקורת של הסרט באתר בשביל לראות מה אנשים כן אהבו בסרט כי כרגע זה מאוד מסקרן אותי.

  • לא תצטרך לחכות הרבה זמן

   יצחק בארי

   אבל וואו, אנחנו *כל כך* לא מסכימים.

   1
   Nadav98 ?

תגובות מקבילות

103
  תגובות נוספות בדף הביקורת של אהבה בשחקים: מאווריק
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)