טרון: המורשת
Tron: Legacy

המשך לסרט "טרון" מ-1982. שנים אחרי שאביו, קוין פלין (ג'ף ברידג'ס) נעלם בתוך עולם וירטואלי, בנו מגיע לשם גם הוא.

סרט מס' 2 בסדרת טרון
תאריך הפצה בארה"ב: 17/12/2010
תאריך הפצה בישראל: 16/12/2010
שחזור נאמן מדי של הסרט המקורי, שנראה מדהים ומשתמש בתלת-מימד נהדר. חוץ מזה, לא משהו.

11 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. תגובה שמכילה ספוילר מאת דארת' צ'דר
  • סימנתי את הריבוע של הספויילר והוא לא זיהה את זה!

   דארת' צ'דר

   אז רד פיש, אתה יכול בבקשה לסמן אותו? אני ממש מצטער.

  • לא קראתי את הביקורת.

   Jaguar

   קצת לא הגיוני לשים ביקורת על סרט בקושי בן יום אשר כוללת ספוילרים. אם תכתוב את דעתך בלי הספוילרים, כולם ישמחו לקרוא.

 2. ג'גואר תודה על ההערה, אני אעלה מחדש בלי ספוילרים

  דארת' צ'דר

  אפשר למחוק את הביקורת עם הספויילרים.

  טוב עכשיו חזרתי מהסרט, וחשבתי איפה המקום הכי טוב להביע עליו את הדעתי הצנועה? עין הדג, כמובן! זו הביקורת הראשונה האמיתית שלי, אז אל תצפו לכתיבה חדת לשון, או בלי שגיאות כתיב. אבל אני אנסה את הטוב ביותר.

  אני חושב ש"טרון המורשת" הלך על שיטת גדול יותר וחדש יותר. כמובן ההבדל שישר קופץ להבדל בין האפקטים בין הסרטים. כמובן שהאפקטים במורשת הרבה יותר חדישים, וכל הנלווה להם כמו אופנועי האור, העיר עצמה שנראת הרבה יותר חיה (כמה שעיר ממוחשבת יכולה להיות חייה), החליפות והרכבים האחרים.
  אבל כמה שהאפקטים היו מרשמים, וכאחד שראה את הראשון אני יכול להגיד שהתלהבתי מכל השידרוגים (האופנועים ושובלי האור פשוט שולתים!), דווקא הדבר שהתרכזתי בו הייתה העלילה, שהיא הרבה יותר מלאה ומעניינת מהעלילה בסרט הראשון.

  ההבדל העיקרי בין העלילות של טרון וטרון המורשת הוא, לדעתי לפחות, שהעלילה של השני הייתה הרבה יותר מלאה בהתרחשויות ובאירועים מסעירים בשונה מהסרט הקודם שהיה יותר איטי. גם בקטעים הפחות תזזיתיים היא התקדמה ולא נמרחה כמו בסרט הראשון, אני מעדיף לא לתת דוגמאות כי אלו כבר יהיו ספויילרים.

  עוד נקודה לטובת העלילה היא הקוהורנטיות שלה: יחד איתי בסרט היו 7 חברים שלא ראו את טרון הראשון ורק אחד מהם שמע עליו, אפילו והם הבינו את הסרט בלי בעיה. כל דבר שקרה בסרט הראשון או בין שני הסרטים (כי הסרטים מתרחשים בהפרשי זמן של כמה שנים טובות וקורה בינהם כמה אירועים חשובים) מוסברים בצורה ברורה ולא מדלגים על פרטים או על הסברים על העולם.
  אבל חוץ מהדברים שאמרתי למעלה, העלילה עדין לא הייתה כל כך מתוחכמת וקצת צפויה, כך יצא שכבר באמצע הסרט הבנתי לבד כמה דברים שהתגלו רק בהמשך.

  בנושא המשחק, ג'ף ברידג'ס עושה עבודה טובה כקווין פלין המבוגר. השחקן של סאם, גראט הדלונד, היה די בסדר ואין לי בדיוק טענות נגדו, השחקנים הנשית החדשה בסרט הייתה, לדעתי, קצת חסרת אישיות והרגישה לי קרה. אני עדין מעדיף את יורי. אבל מי שבאמת גנב את ההצגה בשבילי היה מייקל שין, כגירסתו הדיגיטלית של דיוויד בואי מהסרט "המבוך" או בשמו הנכון-Labyrinth, והוא היה פשוט מטורף מצחיק חבל שהיה לו זמן מסך כל כך מועט.

  לסיום, עכשיו אחרי שראיתי את "טרון המורשת" אני ממש לא מצטער שראיתי קודם את טרון הקודם (כמו שכתבתי בתגובה לביקרות על טרון) הסרט מלא באיזכורים לראשון. והסרט השני משלים את הראשון ומרחיב אותו , שכדאי לראות את הראשון רק כדי להיזכר ולהתכונן לקראת חזרה לעולם של אופנועי אור וקרבות דיסקים מרהיבים.

  תודה רבה אם הגעתם עד לכאן :(

  • כמה הערות על העריכה:

   טווידלדי

   1. יש כפילויות. אתה אומר שהעלילה טובה יותר מ'טרון' הקודם כמה וכמה פעמים, לפעמים במשפטים כמעט עוקבים. בפעם הבאה – לחתוך.
   2. והכי חשוב, מרוב חשש מספויילרים, אי אפשר להבין מילה על עלילת הסרט. כדאי להתאמץ לתאר סיפור מסגרת לפחות, כי עכשיו כל מה שנשאר מהביקורת היא ההבנה שיש עלילה, והיא טובה. אבל מה היא?

   • תודה, טווידלדי

    דארת' צ'דר

    אני איישם את העצות אם אני אנסה לכתוב עוד ביקרות. בנתיים את זאת אני אשאיר ככה, בעיקר כי אני מסכים עם רוב מה שרד פיש אמר בביקרות הרשמית.

    תודה. ועכשיו אני מבין למה הפסקתם לקבל ביקורות מכותבים אחרים חוץ מרד, זו באמת הרבה עבודה, גם לעורכים וגם לכותבים.

 3. תגובה שמכילה ספוילר לטרון: מורשת מאת alice
 4. טיזר מעניין לטרון 3

  Dave
  • גם אני חשבתי שהוא מעניין, אבל אז חשבתי על זה עוד קצת

   אדם קלין אורון

   ובעצם הוא לא כל-כך מעניין כמו שהוא מושקע – בערך כמו 'טרון: המורשת': מאוד מהוקצע, אבל לא אומר כמעט כלום, ומה שהוא אומר לא ממש הגיוני (רק לשם דוגמה, איך, בדיוק, פלין נהיה משיח שמליוני אנשים מחכים לו?).

  • זה נראה אפילו יותר מטופש מהקודם

   אני אפילו שוקלת ללכת לראות את זה, רק כדי לבדוק. למרות שהמחשבה לתרום להם כסף קצת מרגיזה אותי. נקווה שתהיה איזו הגרלת כרטיסים להקרנת עיתונאים.

 5. אני נהנתי

  עלילה סבירה (לא ציפיתי ליצירת מופת, להיפך), מאוד מרשים ויזואלית, פסקול מהמוצלחים ששמעתי, אקשן מגניב, ג'ף ברידג'ס עם הבלחות dudeיות פה שם.
  כנראה שלא הייתי משקיע כסף כדי לראות בקולנוע, אבל זה בהחלט סרט ראוי להעביר איתו ערב מול ה-DVD עם פיצה וחברים.

תגובות מקבילות

88
  תגובות נוספות בדף הביקורת של טרון: המורשת
 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)