יהלום לא מלוטש
Uncut Gems

בעלים של חנות תכשיטים שמכור להימורים, נאלץ להתמודד עם כל הקשיים והסכנות סביב עולם ההימורים.

אורך: 2:15
תאריך הפצה בארה"ב: 25/12/2019
תאריך הפצה בישראל: 31/01/2020

5 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. מבחינתי זה סרט השנה

  ravid23

  מצד אחד, זה סרט שיגרום לכם לרצות מיד לראות אותו שוב – הוא קצבי ויש בו הרבה פרטים שצפייה שנייה תגלה לכם. מצד שני, הלחץ והחרדה שהסרט הזה מעורר הורידו לי לפחות שנתיים מהחיים. מאד מסקרן אותי לדעת איך האפקט מתרגם למסך הקטן (במיוחד לכזה שיש בו את האופציה לעשות פאוז), אבל הוא עדיין סרט ענק.

  אדם סנדלר בהופעה מצויינת, נעלם לתוך הדמות ומסגל לעצמו סגנון הליכה ודיבור שונים. זו דמות טראגית ומרתקת, שמצד אחד גורם לך להיגעל ממנו ומהפעולות שלו ומצד שני לרצות בטובתו. האחים ספדי ידועים בכך שהם מלקהים שחקנים מתחילים או א-שחקנים: בין אם זו ג'וליה שגונבת את ההצגה בתור הדמות הסמפטית ביותר בסרט, קווין גרנט שנותן את ההופעה הטובה ביותר של שחקן כדורסל בסרט מאז מייקל ג'ורדן בספייס ג'אם, וסתם אנשים רנדומליים שהם מצאו בלובי של הבית מלון שהם צילמו בו. התוצאה היא סרט שמרגיש אוטנתי ועולם שמרגיש חי ונושם.

  מפתיע אותי שהסרט לא קיבל הפצה בארץ, בעיקר בגלל שהוא מאד… יהודי. כנראה הסרט היהודי ביותר מאז "יהודי טוב" של האחים כהן (ואני לא אומר את זה רק בגלל הסצנה שבה במהלך ליל הסדר חמו הלא-יהודי של סנדלר נקרא לקרוא בהגדה ונחשף שהוא לא יודע באיזה עמוד הם – הסצנה המלחיצה ביותר בסרט בפער משמעותי). יש הרבה דמיון בין שני הסרטים: שניהם מתחילים בארץ רחוקה, מציגים לנו את הדמות הראשית ע"י סיור באיבריו הפנימיים ויציאה דרך אחד החורים (ואם אתם מנחשים איזה חור, דעו לכם שזה הדבר היחיד בסרט שהוא on brand לאדם סנדלר), שניהם כוללים שיחת טלפון מלחיצה עם רופא, שניהם כוללים דמות ראשית שכל בעיות העולם נופלות עליו בו"ז, והוא צריך להתמודד.
  בניגוד לסרט של האחים כהן, הוא פחות עוסק במיסטיקה ורוחניות יהודית, ויותר במצבם של היהודים בארה"ב היום, ומקורות הכח והחולשה שלהם. דיאלוג מצויין בין סנדלר לקווין גרנט לקראת סוף הסרט עוסק באופן ישיר באופן הייחודי שבו יהודים, בניגוד לקבוצות אחרות, הצליחו לשרוד לאורך ההיסטוריה, ומה ההשלכות של זה על היהודים בימינו (דיאלוג שמסתיים במשפט שכבר הפך למפורסם מאז: "This is how I win", שבניגוד למה שהרוב שלא ראה את הסרט מדמיין, הדגש בו הוא על המילה "I" ולא על המילה "this").

  בקיצור, צפו בו מייד.

  5
  זוהר אורבך, קיו, yinon1524, רם קיץ, R23 ?
  • אחלה תגובה

   אורן

   רק אילו פרטים צריך לראות בצפייה שנייה?

   • יש הרבה ניואנסים של דמויות והתנהגות שלי הפכו לברורים רק בצפייה השנייה

    Ravid23

    למשל, מאד שיניתי את דעתי על הדמויות של ג'וליה וקובי

    • הכוונה היא לקווין כמובן

     Ravid23

     :(

  • מוזר, אני לא מזהה את הסצינות שציינת..

   איתמר ש

   סיימתי הרגע לצפות בנטפליקס (באמת אחלה), באופן מוזר אני לא זוכר לא את הרגע המותח שאתה מתאר בסצינה של ליל הסדר ולא את הדיאלוג עם גרנט לקראת הסוף.
   או שצפיתי בגרסה שונה, או שהזיכרון שלי נוראי (והקצב התזזיתי של הסרט בטח לא עזר)

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)