יום האהבה
Valentine's Day

אוסף של סיפורי אהבה-פרידה-קנאה-אכזבה שמתרחשים לאורך יום האהבה בלוס אנג'לס.

סירופ קיטש מרוכז ודביק. כשכל סיפור מקבל חמש דקות, אין פלא שרובם הגדול לא מעניינים את הזרת.

תגובה אחת פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. הכל למען הקיטש

  בזינגה

  סרט ארוך ומייגע שהיה מבחינתי אכזבה גדולה. כמו שהדג ציין, זה סרט שמורכב ממספר סיפורים קצרים על זוגות במהלך יום האהבה. הענין הוא שחלק מהסיפורים האלה כלכך קצרים עד שאפשר לספר את כל הקו עלילה של חלקם במשפט אחד, וגם זה יותר מדי. כן, לחלק מהדמויות שם אין עלילה. יש להן כמה סצנות – אבל לא קורה כלום. קו עלילה מבחינת הסרט יכול להיות "זו רותי, הנה החבר שלה יעקב". וזהו. ואת זה יראו לנו ב-3-4 סצנות. לא צריך לקרות משהו מעניין בין רותי ליעקב. לא צריך לקרות משהו בכלל. רק להראות אותם כמה פעמים. כאילו ההפקה היתה בתחרות כמה דמויות נצליח לדחוף לסרט אחד. כמובן שלחלק מהדמויות יש עלילה, אבל גם זה לא משהו שהייתי מטפחת לקראתו ציפיות יותר מדי.
  ברמת הבימוי – גם מאוד התאכזבתי. יש המון שחקנים ושחקניות בסרט הזה. אז אני מוכנה לקבל את זה שלא יהיה זמן מסך משמעותי לאפאחד מהם. אבל עדיין – לטרוח לקחת את קאתי בייטס ולתת לה שתי שורות? ג'וליה רוברטס? כלום? גם שחקנים שהם לא מדהימים אבל טובים למדי ואפילו הרשימו אותי לטובה בסרטים אחרים – פה היו פשוט גרועים והפגינו יכולת משחק של אופרת סבון (בזאת כלולים אשטון קוצ'ר שכבר הראה בסרטים אחרים שיש לו טיפה יותר יכולת משחק מכאן, ואן התאווי שגם היא אולי לא גולת הכותרת של הוליווד, אבל בד"כ ההופעה שלה מאוד מהנה). האמת, אפילו את רוברטס לא אהבתי כאן. למעשה את פרס ההופעה הטובה ביותר של סרט הייתי מעניקה לקווין לטיפה. תבינו מה זה אומר על יתר החבורה…
  יותר מזה – מבחינת התסריט פשוט לא הצלחתי להבין את ההגיון של האנשים האלה. יש שם זוגות שוואלה, באמת לא צריכים להיות ביחד. על סמך מה שהראו לנו מהזוגיות שלהם – עדיף שיפרדו, זה בסדר, זה קורה. אבל בגלל שזה הוולנטיין – נקריב כל הגיון בריא או רגש אמיתי למען הקיטש, העיקר שיהיו כמה שיותר נשיקות רומנטיות וחיוכים לסיום.
  הסרט נמרח מאוד. כשהייתי בטוחה שהוא ממש בדקות האחרנות שלו – למעשה נשארו לו עוד 40 דקות. זה בעיני מדד די רציני להנאה מסרט… ופה – לא היתה הרבה. אולי אפילו בכלל לא.

  אני כותבת את התגובה הזו כדי שאנשים אחרים, כמוני, שמוכנים לתת לקומדיות רומנטיות צ'אנס – לא ילכו שולל אחרי התדמית החביבה של הסרט. לפני הצפיה ראיתי את הביקורת הקצרה של הדג כאן, אבל עדיין אמרתי לעצמי "נו, כמה גרוע זה יכול להיות?". עוד מולטיפל-סטוריז רומנטי. מקסימום זה יהיה כמו "פשוט לא בקטע שלך" או "love actually" רק פחות טוב. אז מסתבר שזה ממש פחות טוב. זה לא מצחיק, זה לא מרגש, זה לא מעניין וזה לא שווה את הזמן. מצטערת, אבל הייתי חייבת לחלוק עם העולם את החוויה הקשה הזו. תודה שהקשבתם.

  נ.ב – ואם עד עכשיו לא הצלחתי לשכנע אתכם להמנע מהסרט הזה, אז הנה פרט אחרון להצלת נפשותיכם: זה עם ההוא מדמדומים (לא הערפד, ההוא השני).
  וולנטיין (וחנוכה) שמח.

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)