החופשה הסקוטית שלי
What We Did on our Holiday

זוג פרוד מעמיד פני משפחה שלוה ומאושרת בטיול לרגל יום ההולדת של סבא בחופי סקוטלנד.

תאריך הפצה בארה"ב: 10/07/2015
תאריך הפצה בישראל: 13/08/2015

2 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. מתחיל סטנדרטי, ממשיך מצוין

  בדרך כלל לפני צפיה בסרט אני בודק מראש מי ביים ומי כתב. לפני הצפיה ב-"החופשה הסקוטית שלי" לא עשיתי את זה. רק אחרי הסרט התברר לי שמדובר בגיחה הקולנועית הראשונה של שניים מותיקי הטלוויזיה הבריטית, שאחראים בין היתר ל-"Drop the Dead Donkey" – סיטקום מצחיק בטירוף, ששילב בגאונות יתרה בין קמדיית מקום עבודה לסאטירה פוליטית עדכנית. הייתי די מכור לסדרה הזאת בנעורי.
  סביר להניח שאם הייתי מודע לזהות יוצרי הסרט מראש, תחושת ה-"מה, זהו?" שליוותה את הצפיה לאורך חלקוהראשון היתה מתחלפת באכזבה מרה של ממש. החלק הראשון של הסרט הוא סטנדרטי במידה בלתי-נסבלת. סטנדרטי בצורה שבה הוא מציג משפחה לא-מתפקדת, סטנדרטי באופן שבו הוא בונה בדיחות – כל אחת יותר פושרת מהקודמת – סביב המשפחה הזו וסטנדרטי בטייפקאסט שהוא מסדר לרוזימונד פייק, המשך ישיר לתפקיד שלה ב-"נעלמת" (מינוס הפסיכוזה, אמנם, אבל עם פחות או יותר אותה רמת ביצ'יות). יש אמנם חידוש מסוים בלראות את הדוקטור בתפקיד הנבעך, ועדיין – סטנדרטי. בשביל זה היוצרים של "Drop the Dead Donkey" החליטו שהם עוברים לקולנוע? בשביל זה?
  ואז מגיע החצי השני של הסרט, והוא הופך למשהו אחר לגמרי. קומדיית בלגאן מצחיקה בטירוף, עם אווירה שמזכירה קצת את חדר החדשות מהיצירה הטלוויזיונית המשובחת של יוצרי הסרט. אפילו ההפי-אנד ההוליוודי שסידרו לה לא פוגם בה.
  אז מה היה? חצי סרט סטנדרטי, אבל שווה לעבור אותו בשביל החצי השני. גיחה קולנועית מוצלחת, בסופו של דבר, ליוצרים של אחת מסדרות הטלוויזיה האהובות עלי.

  1
  Morin ?
 2. זה נכון אבל...

  אני חושב דווקא שהחלק הראשון היה מעניין, העלילה נבנתה שם טוב

 

כתיבת תגובה

(חובה)

Optionally add an image (JPEG only)