מלאכים בשמי ברלין
Der Himmel über Berlin

הסרט, המתרחש בברלין המחולקת לקראת סוף שנות ה-80, עוסק בשני מלאכים המשוטטים בחוצות ברלין, רואים ואינם-נראים ולא מסוגלים לקשר גשמי כלשהו עם העולם, ומאזינים למחשבותיהם של הברלינאים.

תאריך הפצה בארה"ב: 29/04/1988

11 תגובות פתח ספוילרים פתח תגובות ישנות

 1. וים סנדרס הוא הכלאה בין וים ונדרס לדני סנדרסון?

  יחמור פרסי

  (ל"ת)

  • לא

   וים ונדרס והקולנל סנדרס.

   • הממ...

    יחמור פרסי

    אני מנסה להחליט איזה בין כלאיים ייצור סרטים יותר מוצלחים. נראה לי שלפחות הפסקול בסרטים של הונדרס הסנדרסוני (לבית דני) יהיה מוצלח יותר.

 2. רתם הדיקטטור-R

  אור סיגולי ניסח את זה הכי טוב.
  אז איך אפשר לכתוב על סרט שמילים נותרות מולו עקרות?אין לי מושג,אבל אנסה בכל זאת.

  אז כמו שנאמר למעלה,מלאכים בשמי ברלין עוקב אחר שגרת יומם של שני מלאכים בלתי נראים,שעוקבים אחרי חיי היום יום של תושבי ברלין,מאזינים למחשבותיהם ולקשיים הפשוטים שמתעוררים אצלם.בשלב כלשהו תמיד שני המלאכים נפגשים ומשתפים זה את זה במה ששמעו.
  זהו,בעצם.זה מה שקורה ברוב המוחלט של הסרט.אני מניח שזה נשמע בנאלי ומשעמם,אבל עבורי השעה וחצי הראשונה של הסרט היתה אחד הדברים הכי מרגשים ועדינים שראיתי בימי חיי.אפשר לנסות לדבר על תנועות המצלמה החלומיות,על הסגנון הפיוטי של המחשבות של הדמויות,ועל עוד כהנה וכהנה אמצעים שנעשו כדי ליצור את האווירה של הסרט,אבל זה יהיה די מיותר.מה שכל כך כבש אותי הוא כמות החמלה האנושית הבלתי נתפסת שקיימת בכל אפיזודה.עבור המלאכים,כל תסביך הכי פשוט וכל מחשבה הכי תמימה של בן אדם זה הדבר הכי גדול ומדהים שקיים.כל אדם שהמלאך עוקב אחריו הוא הכל.זה מבוצע בכל כך הרבה עדינות ויופי שזה פשוט
  צבט לי את הלב ברמות שלא הכרתי.
  עד שמגיעה המערכה השלישית.
  כאן זה כבר ממש בלתי אפשרי להסביר-גם מחמת ספוילרים-איזו מין תחושות ורגשות עולים,אבל אני כן יכול להגיד שכשסיימתי את הסרט,למשך כמה ימים הציפה אותי תחושת אושר עילאי וביטחון במי שאני.אני בהחלט חייב לראות את הסרט פעם שניה.
  הבעיה העיקרית שלי עם הסרט היא שאין לי כל כך למי להמליץ עליו.בכל זאת,מדובר בסרט גרמני משנות השמונים בשחור לבן,איטי ומהורהר מאוד,ומכל הסרטים שיצא לי לראות,הוא כנראה הכי עונה להגדרה של "סרט שלא קורה בו כלום",ומי שיפטור אותו כמשעמם או סתמי אני אבין אותו לחלוטין.
  ובכל זאת,מלאכים בשמי ברלין הוא אחד הסרטים הכי יפים שראיתי,ואני כן חייב להמליץ לאנשים לראות אותו,אז הייתי אומר שאם אתם אוהבים בני אדם,פשוט תראו את הסרט הזה.מה אני יודע,אולי זה יהפוך את העולם למקום טוב יותר.

  מדכא מאוד שאני לא מצליח למצוא סרטים נוספים של ונדרס בתרגום לעברית,הוא נראה כמו במאי מרתק למדי.

  1
  Morin ?
  • אחרי צפייה ב"פריז,טקסס"

   רתם הדיקטטור-R

   אמנם אני עוד מתלבט אם זה סרט מדהים או סרט טוב עם סצנה אחת מדהימה,אבל מה שבטוח זה שונדרס הזה במאי מהמם.ראיתי שני סרטים שלו וכמות הרגש ואהבת האדם היא מופלאה. תנו לי עוד הרבה ממנו,ומייד בבקשה.

   1
   יהונתן צוריה ?
 3. וכמובן, הפארודיה הנפלאה

  תמר

  https://youtu.be/q7FvwzRr5Tw

  1
  יהונתן צוריה ?
 4. 'אליס בערים' או 'במהלך הזמן'? איזה מהם עדיף?

  רתם הדיקטטור-R

  (ל"ת)

  • אליס בערים

   yair_ca24

   (ל"ת)

   1
   רתם הדיקטטור-R ?
   • וואו!סרט מופלא.תודה על העצה.

    רתם הדיקטטור-R

    הבמאי הזה ממש מכשף אותי עד כה…(טוב נו, 'חרדת השוער מפני בעיטת העונשין' היה משמים ומיותר)

    אשמח לעוד עזרה. למה ללכת בשני הבא, 'ידיד אמריקאי' או 'תנועה מוטעית'?

    • yair_ca24

     תכלס, הייתי ממליץ לך בכלל לנסות לתפוס את 'במהלך הזמן' שטוב משניהם.
     מבין שניהם, אם אתה כבר בתוך סרטי המסע, אז 'תנועה מוטעית', שאני אישית אהבתי מאוד, אבל מבין אנשים שפחות מתחברים. 'ידיד אמריקאי' תמיד היה מהפחות אהובים עליי שלו, אבל עדיין אחלה סרט בסה"כ.
     בכל מקרה, שניהם לא מתקרבים לאליס.
     תהנה!

 5. לצערי, 'במהלך הזמן' לא מוקרן במועד שאני יכול ללכת

  רתם הדיקטטור-R

  כנראה שאבחר ב'תנועה מוטעית'. בכל מקרה תודה !:)!

 

כתיבת תגובה

(חובה)