רובין וויליאמס, פיטר דינקלג' ומר באום

צוות שחקנים אדיר לוהק רשמית לרימייק האמריקאי לסרטו של אסי דיין, "מר באום"

נראה לי שאיזה "פשששששששש" יהיה במקום כאן.

רשימת הרימייקים האמריקאיים ליצירות ישראליות הולכת להתארך בזכות פרויקט אחד מאוד מסקרן: "The Angriest Man in Brooklyn", רימייק לסרטו של אסי דיין "מר באום".

על רימייק אמריקאי ל"מר באום" מדברים כבר הרבה שנים, וגם המעורבות של רובין וויליאמס היא לא חדשה – דיווחים לא רשמיים עליה הגיעו עוד בדצמבר האחרון. הפעם זה רשמי: Screendaily מדווחים שהסרט הוצג בפני מממנים פוטנציאליים בקאן, והוא נראה מאוד מרשים. מלבד רובין וויליאמס, ישתתף בסרט גם פיטר דינקלג', הידוע עכשיו בעיקר כטיריון לאניסטר ב"משחקי הכס" – הדמות הכי שולתת ביקום הידוע. בעצם, המעורבות של דינקלג' בסרט כרגע מלהיבה הרב יותר מהנוכחות של וויליאמס. עוד משתתפים: מילה קוניס, מליסה לאו וג'יימס ארל ג'ונס. הבמאי הוא פיל אלדן רובינסון, שעשה את "שדה החלומות", "סניקרס" ו"כל הפחדים כולם".

עד כמה כל זה קשור ל"מר באום" – זאת כבר שאלה. תקציר העלילה שפורסם בידיעות על הסרט יוצר רושם שמלבד רעיון בסיסי מאוד (איש אחד מתבשר על ידי רופא שנשארו לו 90 דקות לחיות) אין ממש קשר בין "האיש הכי כועס בברוקלין" לבין "מר באום". התקציר מדבר על רופאה שמספרת לפציינט בטעות שחייו עומדים להסתיים בקרוב מאוד, ומבלה את שאר הסרט בחיפושים אחריו כדי לבשר לו על הטעות, בעוד הוא מנסה לעשות סידורים אחרונים בחייו – די באלימות, אם להאמין לשם הסרט. מעט מאוד מכל זה נשמע כמו "מר באום"; בהחלט יכול להיות שהזכוית לרימייק נקנו רק בתור צעד מנע נגד תביעות. במקרה הזה, עם או בלי קשר ישראלי, הסרט נשמע מעניין.