איך קוראים להוביט?

תתחילו להתכונן ל"ההוביט: מסע בלתי צפוי" ו"ההוביט: לשם ובחזרה"

היום אנחנו יודעים רשמית איך קוראים לשניים מהסרטים המדוברים ביותר של 2012 ו-2013, וגם מתי בדיוק הם ייצאו. כמו רוב החדשות בקשר ל"ההוביט", שום דבר כאן לא באמת מפתיע: אלה רק אישורים רשמיים לשמועות שנפוצו כבר הרבה זמן, ודברים שאפשר היה להניח במידה רבה של סבירות. אבל טוב לדעת.

אז, תגידו ביי ביי ל"ההוביט: חלק 1" ו"ההוביט: חלק 2", ושלום ל"ההוביט: מסע בלתי צפוי" ("An Unexpected Journey"), שייצא ב-14 בדצמבר 2012, ול"ההוביט: לשם ובחזרה" ("There and Back Again", שיגיע ב-13 בדצמבר 2013.

"ההוביט, או לשם ובחזרה" הוא שמו המקורי והמלא של הספר של טולקין. השימוש בשם הזה לסרט השני אומר כנראה ששני הסרטים יכילו את עלילת הספר – בניגוד לתכניות המוקדמות, שעל פיהן הסרט הראשון יבוסס על הספר, והשני יהיה גישור מסוג כלשהו על הפער שבין "ההוביט" לבין "שר הטבעות". בכל מקרה ברור שהסרטים ירחיבו בהרבה את ההתרחשויות בסרט – דבר שאפשר להבין מהליהוק: בנוסף לאלייז'ה ווד בתפקיד פרודו (שעוד לא נולד בזמן המאורעות של "ההוביט" ואיאן הולם בתפקיד בילבו הזקן, בשבוע שעבר הכריז פיטר ג'קסון בעמוד הפייסבוק שלו שגם אורלנדו בלום, לגולאס, ישתתף בסרט. איפה, למה, איך וכמה – זאת חידה, זאת חידה. "מסע בלתי צפוי", ככל הידוע לי, הוא לא כותרת של שום דבר שטולקין כתב (אם כי שם הפרק הראשון של הספר הוא "מסיבה בלתי צפויה").