נטפליקס קטלני: סקירה על הסרטים שייצאו בחודשים הקרובים

מבט על הסרטים המגניבים שהולכים לצאת בנטפליקס בעתיד הקרוב.

גזרת הסרטים של נטפליקס אף פעם לא הייתה חמה במיוחד, אבל 2018 עד כה הייתה בעייתית במיוחד. הייתה אמנם נחמה בצורת המועמדויות ש"פרחים בבוץ" השיגו באוסקר, אבל בין המריבה המתוקשרת וההזויה עם פסטיבל קאן, הקטילות שהסרטים בפרופיל גבוה שלהם חטפו והעובדה שבין לבין כל שאר הסרטים שלהם נעלמו ואף אחד לא יודע מהם (אולי חוץ מ"הבוס שלי בדייט"/"Set It Up" שצבר ביקורות חיוביות כ"קומדיה רומנטית ממש סימפטית בצורה מפתיעה").

אבל הרבעון האחרון של 2018 יהיה תקופת המבחן האמיתי של נטפליקס – כי אם היא מצליחה לפספס גם עם הסרטים הבאים, משהו במנגנון הזה פשוט לא עובד. אז במקום לחפור שוב ב"נטפליקס – בעד ונגד", לתהות על עתידה של החברה או להתבאס שאת הסרטים הנ"ל לא נראה על מסך גדול בזמן הקרוב – בואו ותסמנו לעצמכם את שבעת הסרטים הבאים שהולכים לצאת בנטפליקס בקרוב וכולם נראים נהדר:

בחשכת הליל (Hold The Dark)

Webp.net-resizeimage (1)

במאי: ג'רמי סולנייה

משתתפים: אלכסנדר סקארסגארד, ריילי קיאו, ג'פרי רייט, מייקון בלייר.

מה: חוקר טבע נשלח לכפר מרוחק באלסקה כדי למצוא זאבים שחטפו ילד מקומי.

מתי: 28 בספטמבר.

למה: כי ג'רמי סולנייה, חד וחלק. הבמאי אחראי לשני יצירות מופת ("נקמה כחולה" ו"חדר מנוחה") שלוקחות את סרטי הז'אנר המוכרים ומקרקעות אותן למציאות בצורה שרק הופכת אותן ליותר מענגות, מותחות ומדממות. אם זה לא מספיק, את התסריט כתב מייקון בלייר שאחראי ל"לא מרגישה בבית בעולם הזה", אחד מהסרטים הבודדים של נטפליקס שדווקא הצליחו (במידה מועטה) להתבלט.

כופר נפשה (Apostle)

Webp.net-resizeimage (2)

במאי:
גארת' אוונס

משתתפים: דן סטיבנס, מייקל שין, לוסי בוינטון.

מה: גבר נוסע לאי מרוחק כדי לחפש את אחותו האובדת, שנחטפה על ידי חברי כת רצחנית.

מתי: 12 באוקטובר.

למה: בגלל "הפשיטה". למי שלא מכיר, גארת' אוונס הוא הבמאי של סדרת האקשן הטובה של העשור – "הפשיטה". מאז הסרט האחרון בסדרה עברו 4 שנים, ועכשיו הוא חוזר. ולכן, למרות שהעלילה נשמעת טיפשית באופן כמעט פושע, ולמרות ש-דן סטיבנס? באמת? – כל זה לא משנה. הבמאי של "הפשיטה" עשה סרט חדש, אז הולכים לראות אותו. או במקרה שלנו, יושבים לראות אותו בבית.

22 ביולי

Webp.net-resizeimage (3)

במאי: פול גרינגראס

משתתפים: מלא אנשים סקנדינבים שאם אני אנסה לנחש איך כותבים את השם שלהם אני רק אביך את עצמי.

מה: סרט על מה המקרה ב-2011 פעיל ימין מטורף רצח 77 ילדים בקייטנה בנורווגיה.

מתי: 19 באוקטובר.

למה: פול גרינגראס הוא לא תמיד במאי מוצלח, אבל הוא במיטבו כשהוא מתעסק עם אירועים אמיתיים (כמו "קפטן פיליפס" או "טיסה 93"). הסרט החדש מסקרן בכך שלפי הידיעות עלו עד כה, הוא דווקא נמנע מלהתרחש בזמן האירועים אלא מתאר בעיקר את הסיפור של מה שקרה לאחר מכן, ובכך גרינגראס חורג מז'אנר המתח איתו הוא מזוהה . החלטה קצת תמוהה בנוגע לסרט: למרות הצוות הסקנידנבי למופת מלפני המצלמה, הסרט כולו מתרחש באנגלית. בשנה שבה יצא "אי הכלבים" ובהתחשב בכך שהסרט יוצא באותה פלטפורמה שהראתה אפשר להצליח גם בכתוביות עם כותרים כמו "נרקוס", זה נראה כמו החלטה לא נחוצה בעליל.

הצד האחר של הרוח (The Other Side of the Wind)

Webp.net-resizeimage (3)

 

במאי: אורסון וולס (ופיטר בוגדנוביץ')

משתתפים: ג'ון יוסטון, דניס הופר, פיטר בוגדנוביץ'

מה: במאי ששהה בגלות באירופה חוזר להוליווד במטרה להשלים את סרטו.

מתי: 2 בנובמבר.

למה: כי מה שכתוב למעלה ב"במאי" זה לא טעות הקלדה, אלא אמת לאמיתה: מדובר בסרטו האחרון של אורסון וולס ("האזרח קיין", אבל גם עוד מלא סרטים מעולים שלא מדברים עליהם מספיק). הסיפור הוא כזה: וולס התחיל את הצילומים בשנות ה-70, ההפקה נפסקה, צרות משפטיות צרות משפטיות צרות משפטיות וגם סתם צרות, ולאחרונה נטפליקס נחלצו ונתנו לפיטר בוגדונביץ' (במאי הסרטים "הצגת הקולנוע האחרונה", "ירח נייר", "מסכה"), שגם משתתף בסרט, לסיים את העבודה על הסרט על פי חזונו של וולס. עם היסטוריה כזאת, ועם שמות כאלה מאחוריו – מדובר בפיסת היסטוריה קולנועית. שאתם יכולים לראות מהמסך המעפן של הטלפון החכם שלכם.

מלחמתו של רוברט דה ברוס (Outlaw King)

Webp.net-resizeimage

במאי: דייוויד מקנזי

משתתפים: כריס פיין, ארון טיילור-ג'ונסון, פלורנס פיו.

מה: מאבקו של מלך סקוטלנד לזכות מחדש בשלטון לאחר שמלך אנגליה מכריז עליו כפושע.

מתי: 9 בנובמבר.

למה: בשביל לשמוע את כריס פיין מנסה לעשות מבטא סקוטי. כלומר, יש סיכוי שהסרט יוותר לו על הנושא או שפיין יצליח לעשות את זה טוב אבל הרבה יותר סביר שאנחנו עומדים לחזות בהופעת "מה לעזאזל יוצא לו מהפה" בסקאלה שלא ראינו כבר הרבה זמן, וכולי תקווה לכך, כי עבר הרבה זמן. ורגע לפני שאני מתחיל להגיד למה באמת לצפות לסרט, "Robert The Bruce"? באמת? זה השם שלו? כלומר, וואו, זה שם שלא התיישן היטב. אבל, כן, צדדים חיוביים: הסיפור נשמע מרתק, כריס פיין (מבטא או לא מבטא) הוא שחקן שתמיד כיף לצפות בו, ומקנזי הוא במאי עולה מוצלח ביותר, שסרטו הקודם "באש ובמים" (שגם בו כריס פיין השתתף) הצליח להיות מועמד לסרט הטוב ביותר באוסקר, למרות היותו מערבון קטן בלי סיפור אמיתי או דרמה גדולה בבסיס סיפורו.

הבלדה על באסטר סקראגס (The Ballad of Buster Scruggs)

 Webp.net-resizeimage (1)

במאים: האחים כהן

משתתפים: טים בלייק נלסון, ליאם ניסן, טום וייטס, ברנדן גליסון, זואי קאזאן, ג'יימס פרנקו.

מה: אוסף סרטים קצרים שכולם מתרחשים במערב הפרוע וקשורים לאדם ששמו הוא באסטר סקראגס.

מתי: 16 בנובמבר.

למה: הסרט הזה כמעט ולא היה סרט. במקור, הוכרז שהאחים כהן עושים סדרת טלוויזיה לראשונה בחייהם עבור נטפליקס. ואז, בהפתעה, כשהוכרזו הסרטים שישתתפו בפסטיבל ונציה לפתע צץ לו "באסטר סקראגס" משום מקום, בגרסה קולנועית למהדרין. זה מספיק מעניין לשעצמו, אבל הסרט הזה מסקרן אפילו עם האחים כהן לא היו מעורבים בו – מספיק מבט אחד לקאסט ולז'אנר בשביל לדעת שזה פרוייקט שהוא לפחות יהיה מעניין. השם של האחים שם רק כדי להבטיח שהוא יהיה גם איכותי.

ROMA 

Webp.net-resizeimage (2)

במאי: אלפונסו קוארון

משתתפים: צוות שחקנים לא מוכרים, שלחלקם זהו סרטם הראשון.

מה: שנה סוערת במיוחד בחיי משפחה בורגנית במקסיקו סיטי

מתי: 14 בדצמבר.

למה: 5 שנים לאחר "כח משיכה", אלפונסו קוארון חוזר – אבל למשהו קצת שונה. ראשית כל, הפעם הצלם של הסרט הוא אלפונסו קוארון בעצמו (ביחד עם גאלו אוליבארס) ולא עמנואל לובצקי. שנית כל, נראה שהפעם הסרט לא מתרחש בסרטי ז'אנר.ק אחרי טרילוגית סרטים בז'אנר הפנטזיה ("הארי פוטר והאסיר מאזקבאן"), הדיסטופיה ("הילדים של המחר") והמתח ("כח משיכה"), נראה שהבמאי חוזר לדרמה יותר מקורקעת בסגנון "ואת אמא שלך גם", אבל כל זה רק למראית עין כי המידע על הסרט נכון לעכשיו דל ביותר.

 


אז מי שמחפש להישאר בבית בחודשים הקרובים עם קולנוע איכותי (למרות שגם בקולנוע יוצאים לא מעט סרטים מסקרנים כמו הרימייק ל"הטורף", "חיפוש", "זמנים קשוחים באל רויאל", "האדם הראשון", "אוברלורד", "אלמנות", "ראלף ההורס 2" ו"ספיידרמן: ממד העכביש", בין השאר) – נראה שלנטפליקס יש את התשובה בשבילכם.

אלא אם גם הפעם הם יצליחו דרך למסמס את העסק.