היי, די.סי., אולי תפסיקו להכריז על סרטים חדשים על הג'וקר

שני סרטים חדשים על הג'וקר שנשמעים כאילו הג'וקר הגה אותם בעצמו מעוררים תהיות מה קורה באולפני DC

בזמן האחרון, DC-וורנר הפך מאולפן שעובד על סרטים לאולפן שמשחרר הכרזות על סרטים שאולי, ואולי לא, ייצאו.

זוכרים את סרט ההמשך ל"איש הפלדה" שהיה אמור להיות? או אולי "סייבורג", או "ליגת הצדק 2" שהבטיחו לנו שיקרה? אולי את "ציפורי הטרף" בכיכובה של הארלי קווין? ובכן, נכון לעכשיו אף אחד מהסרטים האלה כבר לא קורים – ואנחנו יודעים את זה כי DC באו ועשו סדר בכל אלפי ההצהרות שלהם בקומיק-קון, באירוע שבו הם הכריזו מה הם הסרטים שלהם שייצאו בשנים הקרובות, ואלו הן:  "אקווהמן", "שאזאם", "יחידת המתאבדים 2", "הבאטמן", "ליגת הצדק האפלה", "באטגירל", "חיל הפנסים הירוקים" (בכיכוב שתי הגרסאות הפופולאריות של הפנס), "הפלאש: פלאשפוינט" ו"וונדר וומן 2".

אוקיי, הייתי יכול לחיות בלי "יחידת המתאבדים 2", ואמנם לחלק מהסרטים אין אפילו תאריך יציאה, שלא לדבר על ליהוק אבל באתם ואמרתם שזה הליינאפ של הסרטים הקרובים וזה מה שאתם עושים, אז יאללה – תעשו. לפחות עכשיו, אחרי שהכרזתם על זה בפני כולם, נוכל לדעת מה הולך לקרות.

ולקח להם רק חודש אחד עד שהם התחילו לשבור את המילה שלהם.

ביום שלישי, הם הוסיפו סרט במפתיע לשורת הסרטים שהם הולכים להוציא – אחד כזה שכאשר אתה קורא את התיאור שלו בפעם הראשונה אתה לא משוכנע שלא הזית אותו. מסוג תקצירי הסרטים שגורמים למציאות ולדמיון להיות פחות ופחות מופרדים. מדובר בסרט של הג'וקר, אבל לא הג'וקר שג'רד ליטו משחק אלא ג'וקר שאמור לשחק אותו שחקן צעיר יותר, שמספר את האוריג'ין של הג'וקר. הסרט יהיה בבימויו של טוד פיליפס ("בדרך לחתונה עוצרים בוגאס") ואולי בהפקתו של מרטין סקורסזה. בנוסף, הסרט אמור להיות סרט פשע גנגסטרים בסגנון סקורסזה בשנות ה80 של גותהאם – אתם יודעים, הסגנון שבזכותו טוד פיליפס התפרסם. או משהו.

אני לא לחלוטין בטוח שהג'וקר היא דמות שצריכה אוריג'ין אבל, היי – זה יכול  תיאורטית להיות טוב. כל ג'וקר שהוא לא הג'וקר של ליטו זה כבר שיפור, ואומנם סקורסזה המפיק הוא לא סקורסזה הבמאי אבל הוא עדיין פאקינג סקורסזה (אם באמת ישתתף בהפקת הסרט). ואם כבר עוד סיפור באטמן אז לנסות לתאר את גותהאם כעיר הפשע הנוראית לפני שבאטמן נכנס אליה עלול להיות מגניב ולא סתם עוד סרט פשע או גיבורי על. אז נניח.

שלשום, הם הוסיפו עוד סרט. גם על הג'וקר. והפעם לצערנו, כן עם ג'רד ליטו. מצד שני, לפחות גם עם הארלי קווין. ג'ון רקווה וגלן פיסרה, צמד הבמאים שמתמחים בקומדיות רומנטיות טובות מהרגיל ("אני אוהב אותך פיליפ מוריס", "טיפש, מטורף, מאוהב") אמורים לביים את הסרט על צמד הנבלים שאמור להיות "סיפור אהבה קרימנלי, כמו "כשהארי פגש את סאלי" על אמפטמין". ש..אה.. בסדר?  הסרט אמור לכאורה לצאת רק אחרי "יחידת המתאבדים 2" אבל המפיקים לא נשמעים ממש סגורים על זה, כי לסרט הזה (חסר השם נכון לעכשיו) כנראה כבר יש במאים שקרובים לחתום עליו (למרות שDC הוכיחו בעבר כשרון מיוחד לאיבוד במאים שכבר חתמו על פרוייקטים שלהם) ואילו ל"יחידת המתאבדים 2" אין, וזה מתחיל להישמע כאילו רשימת הסרטים שהם הצהירו עליהם בקומיק-קון הייתה רשימה אקראית של סרטים שהם רצו לראות אם נתלהב מהם ועכשיו שאנשים לא אז הם מכריזים על סרטים חדשים שהם מקווים שאולי מהם אנחנו כן נתלהב.

אתמול, טוב אתמול לא הכריזו על סרט ג'וקר, אבל אולי הם שומרים משהו טוב לקראת סוף השבוע.  אולי בקרוב נשמע על סרט שבו הג'וקר הוא באטמן בבימויו של מייקל ביי שאמור להיות מחזמר צבעוני או סרט על הג'וקר זקן ומיושן בעתיד סטימפאנק בבימויו של קלוד לנצמן שאמורה להיות קומדיות סקרובול משנות ה30, או סרט על הג'וקר בבית הספר בבימויה של סופיה קופולה שאמור להיות סרט דוגמה 95. כל האפשרויות פתוחות!

כל הדבר הזה פשוט לא גורם לי לחשוב שמישהו באולפנים האלה יודע מה הוא עושה. מי צריך שני סרטים על הג'וקר? למה אני שומע חדשות של במאים על סרטים שלא הכרזתם עליהם לפני חודשיים ועדיין כלום על הסרטים שאז הכרזתם עליהם? מי באולפנים האלה, עם יד על הלב, יכול להסביר לי איזה סרטים ייצאו מתי? ואיך לעזאזל עוד לא החתמתם את פאטי ג'נקינס על "וונדר וומן 2" אלא עדיין מתמקחים איתה על המחיר? האם מישהו בכלליות, באולפנים האלה, יודע מה הוא עושה?

תגיות: