טריילר ראשון: הקדושים של ניוארק

הטריילר לפריקוול ל"סופרנוס" מעלה זכרונות לטריילרים של "ההוביט". זה לאו דווקא סימן טוב.

ובכן, זה מאכזב.

אני יודע, באופן עקרוני זה אף פעם לא טוב לעשות סרט שמבוסס על סדרה, בטח אחת כל כך מונומנטלית ומושלמת כמו "הסופרנוס". עוד מאז הסיום (הנהדר) שלה ב-2007 היו דיבורים עקרוניים על סרט אפשרי, אבל הם מעולם לא נשמעו ריאליסטיים במיוחד. לכל מי שיודע משהו על יוצר "הסופרנוס", דיוויד צ'ייס, איש שסימן ההיכר המסחרי שלו היה הימנעות מכוונת מקתרזיס זול וסיפוק מעריצים – היה ברור שפרוייקט כזה לא יקום בלי אישור שלו, ואישור שכזה מאוד לא היה סביר שיגיע.

ובכל זאת, ב-2017 לפתע הוכרז שהפרוייקט הזה, "הקדושים של ניוארק", פתאום קורם עור וגידים עם צ'ייס עצמו בתפקיד הכותב והיוזם. כל מי שסומך עליו בעיניים עצומות לא הופתע לגלות שעד שכבר סרט של "הסופרנוס" קורה, הוא לא הולך להיות איזה ניסיון זול להמשיך את עלילת הסדרה אלא לעשות את הדבר היחיד שהגיוני לעשות: פריקוול. כזה שמרחיב את העולם ועוסק בדמויות שלא הכרנו לעומק או בכלל. הדמות הראשית, כך פורסם, אמורה להיות דיקי מוליטסנטי, אביו של כריס מהסדרה המקורית – דמות שמעולם לא הופיעה על המסך אבל הוזכרה רבות. כן, גם טוני סופרנו הצעיר היה אמור להיות שם – אבל כדמות משנית, לא משהו שמתמקד בו. קיצור, הפוטנציאל היה שם.

ואז ליהקו את מייקל גנדולפיני.

העובדה שבנו של הפנומן המנוח ג'יימס גנדולפיני, שסחב את ארונו של אביו כשזה נפטר בטרם עת לפני 8 שנים, הוא זה שלוהק לגלם את טוני הצעיר כנראה טרפה את הקלפים בהפקה. כי אלא אם הטריילר ממש מטעה – נראה שהסרט באמת הולך להיות "טוני סופרנו: המקור", שזה בדיוק ההפך ממה ש(רוב) המעריצים הבאמת שרופים רוצים, ובדיוק הקתרזיס הזול והמסחרי שדייויד צ'ייס נמנע ממנו בכוונה. לא עוזרת העובדה שגנדולפיני הצעיר, עם כל הכבוד, לא עושה רושם טוב במיוחד בטריילר הזה (ואל תגרמו לי להתחיל לדבר על העובדה שב-1967, השנה בה הסרט מתרחש, טוני סופרנו אמור להיות בן 8. מייקל גנדולפיני בן 19).

בקיצור, האופטימיות שלי מתחלפת בחשש גדול. התחושה דומה למה שהייתה לי לגבי הטריילרים הראשונים ל"ההוביט" – כיף, כמעריץ, לחזור לעולם הזה ולו לרגע. ואז אני נזכר במה שקרה ב"הוביט". בכל זאת, נקווה לכך שצ'ייס, שועל שכמותו, יוכל איכשהו להפתיע. וכמו כן אציין שקורי סטול בתור ג'וניור סופרנו הצעיר עושה רושם של ליהוק מבריק.