עין הדג מציגים: בלי גלימות 2

תום ויהונתן חוזרים לקשקש על סרטי קומיקס, רק בלי גיבורי על מציקים.

בלי גלימות עונה 2: עוד פחות גלימות! עוד יותר אלימות!! הרבה יותר פרקים!!! (לא באמת). בואו להסכת שכולו יהונתן ותום מדברים על סרטים שמבוססים על קומיקס אבל לא סרטי גיבורי על, ומדי פעם מצטרף אליהם עוד מישהו!! כן!! יאללה!! אקשן!!


פרק 13: סקוט פילגרים נגד העולם (עם נעמה רק)
האם סקוט פילגרים באמת הרס דור שלם של בנים? או של בנות? או לא זה ולא זה? או שרק הרס את הקומיקס? או דווקא שיפר אותו? תום ויהונתן מארחים את נעמה רק ודנים בשאלות כבדות ראש סביב קלאסיקת הקומיקס של אדגר רייט כמו "מי ההופעה הכי טובה בסרט הזה", "כמה היפסטרים כולם" ועוד.

ובכך סיימנו את העונה השנייה של בלי גלימות. אם יש לכם הערות, הארות, בקשות, רעיונות, ועוד – נשמח לשמוע. אנחנו נחזור אחרי סיכום השנה עם הסכת שמוקדש לפועל של אחד – ש. בלאק. נשתמע!

פרק 12: איצ'י הרוצח
איך להתחיל לתאר אפילו את "איצ'י הרוצח"? מזימת הנדל"ן הכי רצחנית אי פעם? סרט שעל הפוסטר שלו יש את האיש המגניב עם הפה המצולק אבל אז כשאתם רואים אותו מסתבר שהוא בכלל לא איצ'י הרוצח מהכותרת של הסרט אלא גנגסטר עם השם המאוד רציני קקיהרה? סרט שתיאורי האלימות בו הם כל כך גרפיים עד שיש מספר מדינות שהחרימו אותו? סרט שטאקאשי מייקה עשה בין שני אפצ'יים? סרט שהוא בעצם במובן מסוים סיפור אהבה בסגנון "50 גוונים"? כל התשובות נכונות? אף אחת מהן לא נכונה? לכו תדעו. בפרק החדש יהונתן ותום מנסים להבין מה לעזאזל קורה פה, ואמאלה אמאלה די כבר למה.

בשבוע הבא: פרק סיום עונה עם עוגות ובלונים ואורחת ולהקות אינדי קנדיות.

פרק 11: הרוח במעטפת
אחד הסרטים הכי משפיעים אי פעם, בטח אם מחשיבים רק סרטי אנימה, זוכה לפרק משלו בהסכת ללא גיבורי על שלנו. תום מאוד בעניין, יהונתן פחות, אבל אולי זה רק כי בעצם פרצו למוח שלו. ואף מילה על סקרלט ג'והנסון.

בשבוע הבא: הוא מספר אחד, והוא רוצח

פרק 10: חתולו של הרב
"חתולו של הרב" הוא ממותגי הקומיקס שניסו את מזלם בארץ ואז לא בדיוק הצליחו – תורגם הספר הראשון, אבל כנראה שהוא לא היה מספיק מצליח בשביל להביא להפצתו בארץ גם של החלק השני. זה חבל, כי מדובר בספר קומיקס מרתק ומעניין, שנוגע גם בשאלות על יהדות, ובעיקר יהדות שאנחנו פחות נוטים לראות במדיה: יהודת צפון אפריקאית. אז למי שבכל זאת רוצה להשלים גרסה מסוימת של החלק השני, הסרט בא למלא את החלל.

בשבוע הבא: כשיש לך רוחות בתוך המעטפת, למי מתקשרים?

פרק 9: היסטוריה של אלימות (עם זוהר אורבך)
"היסטוריה של אלימות" סימל תקופה חדשה לדייוויד קרוננברג, סימל תקופה חדשה לויגו מורטנסן, והתחיל את שיתוף הפעולה קרוננברג-מורטנסן.
בפרק שלנו השבוע, זוהר אורבך בא לדון עם יהונתן ותום על ההיסטוריה של היסטוריה של אלימות, מהקומיקס ועד לסרט ודרך שאלות על אלימות, מין, ועוד.

בשבוע הבא: יש לנו רבי, לרבי יש חתול, ועלילה שמתקצרת סיפור יפה נורא.

פרק 8: רוק בחלל
מדי פעם יש אמת בפרסום: ב"רוק בחלל" יש רוק, והרבה ממנו מתרחש בחלל. מדי פעם אין אמת בפרסום: ב"Heavy Metal", אין, ובכן, ממש מוזיקת מטאל כבד.
לכבוד הפרק ה-50 של "עין הדג מציגים", תום ויהונתן עוסקים באנתלוגית האנימציה הטיפשית "רוק בחלל", שעיקרה אלימות, עירום ומוזיקה שאינה מטאל אבל וואלה היא די אחלה. Rock On.

בשבוע הבא: היסטוריה, אלימות, אורח מיוחד

פרק 7: רכבת הקרח

הרכבת מתקרבת, הרכבת מגיעה
בואו ונצא לדרך, הצטרפו לנסיעה
ובאים נוסעים אל התחנה
אין להם כרטיסים
הם עולים בפאניקה

צ'יק צ'אק צ'יק צ'אק על הפסים
הנה באה הרכבת וכולם מורדים

היא ניגשת אל הגשר, דם נשפך שם בדליים
ופתאום היא מגלה, המעמדות שם נלחמים
ובאים נוסעים אל התחנה
אין להם כרטיסים
כי הם רק מטאפורה

צ'יק צ'אק צ'יק צ'אק…

הקטר צופר בקצב נחתכים שם הדגים,
זו רכבת מיוחדת עם תפריט לרעבים.
ובאים נוסעים אל התחנה
אין להם כרטיסים
רק תינוק לארוחה

צ'יק צ'אק צ'יק צ'אק…

בפרק הבא: עירום נשי והרבה מוזיקה שאינה מטאל כבד ב"מטאל כבד" 

פרק 6: מעבר ליער

רגע לפני שדרימוורקס יתמסרו לחלוטין להמשכים, "מעבר ליער" היווה ניסיון נוסף לעשות משהו שלא נקרא לו "מקורי", אבל כן לא עוד "שרק" או "מדגסקר". הסרט, ששייך בכבוד לז'אנר ה"רגע, זה מבוסס על קומיקס? מה?" וגם לז'אנר ה"נכוןןןן, זה היה סרט, איך שכחתי" הוא לא סרט מושלם, אבל יש הרבה מה לאהוב בו. או קצת. תחליטו אתם.

בפרק הבא: הנה באה הרכבת בואו ילדים לשבת (אבל תינוקות עדיף שלא)

פרק 5: העורב

"העורב" הוא אחד מהסרטים הכי "שנות התשעים" שאפשר: גותי, כועס, מלא גשם, מוזיקת רוק עצבנית אבל גם סרט אקשן עם ילדה חכמולוגית ושוטר טוב לב. בפרק החדש ב"בלי גלימות" השבוע, יהונתן ותום מדברים על הקומיקס שהיווה השראה לסרט, על התאונה שהיוותה השראה לקומיקס ועל התאונה הטרגית על הסט.

בפרק הבא: ברוס ויליס הולך אל היער ומעבר לו

פרק 4: אסטריקט ושיקוי הקסמים (עם יונדב צבקר)

אסטריקס הוא אחד ממותגי הקומיקס הכי מוצלחים ומוכרים בעולם, כאשר במקרה הספציפי הזה העולם הוא כל מה שנמצא מחוץ לגבולות ארה"ב, שם משום מה זה קצת פחות תפס – ועל זה אפשר רק להגיד "משוגעים, האמריקאים האלה".

הזמנו את יונדב צבקר, אסטריקסולוג חובבן, לדבר על אחד מהעיבודים הטובים יותר שנעשו לו בשנים האחרונות ובכלליות על הלוחם הגאלי הקטן.

בשבוע הבא: הם הרגו אותו ואת החברה שלה, אז עכשיו הוא בא לנקום (ובלי אף מילה על אדגר אלן פו)

פרק 3: העולם שבפנים

ברוכים הבאים ל"עולם שבפנים": מתי שטורה בירץ' הייתה יותר גדולה מסקרלט ג'והנסון, טרי זוויגוף היה במאי עולה, וכולם רק חיכו לסוף העולם. תום ויהונתן חוזרים לסרט מ-2001, רגע לפני שארה"ב תשתנה מהקצה אל הקצה ושואלים: באמת היינו צריכים כל כך הרבה סימור?


בשבוע הבא: קופצים לצרפת עם הגאלים המשוגעים האלה


פרק 2: ילד ושמו צ'ארלי בראון

"רגע, מי זה צ'ארלי בראון? יש לסנופי בעלים? יש.. עלילה לסנופי שהיא לא סנופי?" – אני חושב שהשאלה הזאת עברה בראש ללא מעט אנשים שלמדו שסנופי הוא לא גיבור קומיקס עם שלל דמויות משנה, אלא דמות משנה בקומיקס שנקרא "בוטנים" (Peanuts), והגיבור הראשי שלו הוא הילד הכי ביש מזל בעולם: צ'ארלי בראון. ילד ממוצע במקרה הטוב, רדוף במזל רע ובילדים לא נחמדים מסביב לשכונה שלו. אם זה נשמע לכם מבאס מאוד – זה באמת המצב. ההרפתקאות של צ'ארלי בראון הן לא שעת כיף לילדים, אלא שעה שבה אפשר לראות איך זה להיות ילד.


בשבוע הבא: הולכים למסע לעולם שבפנים


פרק 1: אליטה מלאך קרב

אנחנו אפילו לא נשקר כשנגיד שאנשים שאלנו אותנו "מה עם עונה שנייה לבלי גלימות", ואנחנו התחמקנו מלענות ובמקום זה דיברנו על ג'ימי סטיוארט, או על במאים ובמאיות או כל מיני דברים כאלה, אבל נו – אי אפשר לא לדבר על גיבורי על יותר מדי זמן. אז הנה לפניכם הפרק הראשון של העונה החדשה של "בלי גלימות", והפעם – אליטה: מלאך קרב, או – מי צריך סייברפאנק בשנת 2021 כשאנחנו כבר חיים בדסטופיה תאגידית?

בשבוע הבא: מבקרים את חבורת הבוטנים, כולל הכלב המפורסם ההוא שלהם, איך שלא קוראים לו.