בלי גלימות, פרק 4: הרפתקאות טינטין (עם יצחק בארי)

תום, יהונתן ויצחק מזמינים את הכתב הבלגי לשיחת שימוע.

הו, טינטין. שב בבקשה. תסלח לי, אבל בשביל הקטע הזה אני אוותר על המבטא הבלגי. למען האמת, לא ממש ברור לי איזה מבטא בלגי אמור להיות לי. בעצם, אנחנו בכלל בלגים בסרט הזה? יש שורה על מישהו שמשלם בפאונדים, אבל אין לאף שוטר את הקסדה המטופשת ההיא. יודע מה, עזוב, אתה מסיח את דעתי. כרגיל.

וזאת בדיוק הבעיה. אתה עובד בשביל העיתון הזה כבר כמה שנים, טינטין? וכל אותו הזמן הזה לא כתבת מילה אחת. קיבלתי המון חשבונות על הוצאות אישיות כמובן, אתה כל הזמן טס לכל מיני מקומות, שט לכל מיני מקומות, נוסע לכל מיני מקומות, משתגר לכל מיני מקומות (החשבונית על הטיסה לירח הייתה בדיחה, כן?). ומילא שאני צריך להתעסק אחרי זה מול הנהלת חשבונות עם כל הקבלות שלך – למה בדיוק אנחנו צריכים לשלם על תמיד על כרטיס נוסף לחבר הקפטן שלך?! אני מבין שבכתבה אחת (שעדיין לא הגשת) על סוחרי סמים שמשתמשים בספינת סוחר היית צריך את תרומתו המקצועית, אבל לגרור אותו כל הדרך לסולטנות של באגאר זה כבר מגוחך.

ואתה יודע מה אפילו יותר מגוחך? דמי הביטוח שלך שרק עולים עם כל מסע דרמטי. ארבע סוכנויות כבר סירבו לעבוד אתנו בגלל שאתה כל הזמן נחטף. שלא להזכיר את הפרימיות הרפואיות שלך אחרי כל המכות לגולגולת. אני בעסק הזה עשורים ולא קיבלתי מכה אחת לגולגולת – אתה חוטף יותר מכות משאתה מחליף גרביים. וכל זה, כככלללללל זה, היה נסלח אם היית כותב לנו סיפור מחורבן אחד! כותב, עם מילים והכול. לא מעניין אותי ששלגי אכל לך את הטיוטות, אתה לא יכול כל פעם לתת לכתב אחר לכתוב על- היי, לאן נראה לך שאתה בורח? מה זאת אומרת שיש סיפור שמסתתר בתחתית של חפיסת קלפי טרוט מסתורית? טינטין, שלא תעז לברוח לי מהמשרד, אני נשבע שלא תהיה לך קריירה אם אתה יוצא מפה-טינטיייייןןןןןן!

סקרה בלו (מסתבר שאני צרפתי), הכלב הנוראי שלו שוב כרסם לי את השטיח. זה יותר גרוע מהכלב של כתבינו לענייני גאלים עתיקים.


אני מקווה שעניין ה"בלי גלימות הוא הסכת על סרטי קומיקס שאינם גיבורי על" הוא מובן בסך הכל אבל אם לא אז תקראו את המשפט הקודם. הפרק זכינו לארח את יצחק בארי בנוגע לסרטו של סטיבן ספילברג מ-2011 ודיסקסנו בנושאים כמו "אמאלה למה זה נראה ככה" ו"שיאללה איזה כיף". האזנה נעימה. 

בפרק הבא: חוזרים ל-2012 לסרט הקומיקס הכי טוב של אותה שנה ולסנטר הקולנועי הטוב ביותר אי פעם עם "השופט דראד".