אין חניה

הטריילר של "2 בלילה", הסרטון "חונים בסרט", ועוד כמה דברים בעניין חניה בתל אביב (אז זהו, שאין)

התקשרו להזמין אותי היום להקרנה מיוחדת של סרט. אני תמיד שמח לקבל כאלה, וזה אפילו סרט שאני רוצה לראות, אבל אז שמעתי את מועד ההקרנה: יום שישי בצהריים במרכז תל אביב. מצטער, אמרתי, אבל זה לא הולך לקרות. אני לא הולך לסרטים ביום שישי בצהריים במרכז תל אביב, לא הקרנות עיתונאים ולא הקרנות רגילות, ולא משנה איזה סרט זה. יותר מדי פעמים כבר קרה שניסיתי להגיע לסרט, יצאתי מהבית הרבה (הרבה) זמן מראש, וחזרתי עצבני אחרי כמה שעות מבלי שראיתי פריים אחד, משום שלא הצלחתי, פיזית, להגיע אל הקולנוע. חניה באזור הזה לא קשה, היא פשוט לא קיימת – לא רק כחול-לבן, גם החניונים בתשלום הגזלנים פשוט מלאים. תחבורה ציבורית היתה יכולה להיות אפשרות הגיונית אילו היא היתה הגיונית. אז בבקשה: אל תזמינו אותי להקרנות ביום שישי בצהריים במרכז תל אביב עד ימות המשיח, או עד התקנת תחבורה ציבורית סבירה בתל אביב, מה שיבוא קודם.

בעיית החניה בתל אביב הפכה לנושא פופולרי לסרטים, מתברר. בחודש שעבר הסתובב ברשת העברית הסרטון החמוד הזה, "חונים בסרט" שביים אלון מיטלמן. אהבתי את הפאנצ'ליין.

והנה עכשיו הגיע הטריילר לסרט הישראלי (באורך מלא) "2 בלילה", שייצא בספטמבר. וגם הוא, מתברר, סרט שסיפור המסגרת שלו הוא חיפוש חניה בתל אביב.

זה נראה ממש חביב, ולרעיון יש שפע של פוטנציאל, אבל לטעמי הטריילר היה צריך קצת להרגיע עם הקטע של החניה. אני מניח שהסרט לא עוסק אך ורק בזה. חוויה אותנטית של חיפוש חניה אני מקבל כבונוס גם בסרטים אחרים.