טריילר חדש: ספיידרמן: אין דרך הביתה

אם חשבתם שבסרטי ספיידרמן קודמים היו יותר מדי נבלים, יש לי חדשות רעות.

לא הרבה טריילרים נחשפים לראשונה באירוע מעריצים בהשתתפות הכוכב של הסרט. מצד שני, להרבה טריילרים אין את ההייפ שיש סביב "ספיידרמן: איך דרך הביתה". הרשתות החברתיות מוצפות בתאוריות, דיווחים והדלפות שאמינותם מוטלת בספק. המעריצים מצפים שהמולטיוורס הדנדש שמארוול פותחים יביא הרבה אורחים לסרט, מטובי מגווייר ואנדרו גארפילד ועד טום הארדי וצ'ארלי קוקס (דרדוויל של נטפליקס), והיד עוד נטויה. הטריילר החדש בהחלט מציג כמה פרצופים מוכרים, אבל בעיקר בצד הנבלי. אם אתם רוצים להגיע "נקיים" לסרט, אולי כדאי לעצור את הקריאה כאן.

אז אילו בחורים חדשים באים לשכונה?

ההתחלה די זהה לטריילר הקודם: פיטר מבקש עזרה מדוקטור סטריינג' לגרום לאנשים לשכוח שהוא ספיידרמן, הכישוף מתחרבש, מולטיוורס נפתח. דוקטור אוקטופוס מקבל הרבה יותר זמן מסך, ונראה שיהיה נוכח בחלק מכובד מהסרט. חוץ ממנו, אנחנו מקבלים הצצות לשאר הנבלים: ג'יימי פוקס חוזר בתור אלקטרו, עם לוק יותר קלאסי הפעם. את איש החול והלטאה אנחנו לא רואים בצורה האנושית שלהם, אבל הגיוני להניח שתומס היידן צ'רץ' ורייס אייפנס חוזרים לתפקיד.אבל הכי משמח זה שסופסוף יש אישור שווילם דפו חוזר בתור הגובלין הירוק, שזוכה להגיד כאן כמה מילים אחרי שבטריילר הקודם רק שמענו את צחוקו. נראה שהסרט רוצה לקבץ את "ששת הרשעים" – קבוצת נבלים מתחלפת שמתאחדים כדי להלחם בספיידרמן בקומיקס – ואם ככה, מישהו נפקד. מן הסתם יש עוד הפתעות שהטריילר לא חושף, אז זה פתוח להימורים.

מי שלא מופיעים כאן בכלל הם אנדרו גארפילד וטובי מגווייר (גם לא צ'ארלי קוקס או טום הארדי), למורת רוחם של מעריצים רבים. אני לא איזה קונספירטור מרדיט שמנתח כל פריים, אבל הפעם בהחלט יש רמיזות לנוכחות פוטנציאלית שלהם. האחת הברורה היא כשדוק אוק אומר לפיטר פרקר של הולנד "אתה לא פיטר פרקר". ואם מסתכלים מקרוב על השוט בסוף של ספיידרמן מזנק לכיוון שלושה מאויביו, נראה כאילו זה בעיקר איש החול שמתמקד בו, כשאלקטרו והלטאה מכוונים למקומות אחרים. האם אלו טובי ואנדרו שהוסרו מהטריילר בעריכה כדי לשמור על ההפתעה? הקטע בסוף שבו השמיים נפתחים בהחלט רומז שעוד אורחים צפויים להגיע. כאמור, זאת מחילת ארנב, ובכל מקרה הנוכחות של ווילם דפו כבר מספיק טובה בשבילי.

עד כה הסרטים החלשים של איש העכביש היו אלו שהתפרעו עם הנבלים (זוכרים כשחשבנו ששלושה זה הרבה?) ואני מקווה שהסרט הזה ידע לשמור על איזון ולא יתן לזה לדרדר גם אותו. יש הרבה כדורים ללהטט כאן, אז השמועות על כך שהאורך שלו זהה לזה של "נצחיים" לא נשמעות מאוד מופרכות. לא נותר אלא לקוות לטוב ולראות לאן היקום של מארוול ימשיך אחרי הצגה של יקומים מקבילים (זוכרים שמיסטיריו השתמש בהם בשביל סיפור מזוייף בסרט הקודם? אם הוא רק היה יודע…).

אה, ואני לא זוכר אם היה אזכור לזה בעבר, אבל משמח אותי באופן אישי לדעת ש"סקובי-דו" קיים ביקום של מארוול.