ליל הטריילרים החיים 2. סוף העולם.

שני אירועים לשבוע הבא: "סוף העולם" בסינמטק הרצליה ביום חמישי, "ליל הטריילרים החיים 2" בסינמטק ת"א בשישי

היי. שני אירועים שמאוד כדאי לכם להגיע אליהם בשבוע הקרוב:

א. סוף העולם

במסגרת "ימי חמישי של סרטים מגניבים מאוד שלא הוקרנו בארץ, או שלא הוקרנו בארץ מספיק, ובאמת שצריך לראות על מסך גדול עם החברה הנכונה" (צריך למצוא לזה שם. חשבתי על יחשסממלהאאלהאמאצלעמגעח"נ, אבל ייתכן שזה לא כל כך קליט): "סוף העולם" ("World's End") – וחשוב לא להתבלבל עם "סוף."', זה לא אותו סרט – יוקרן ביום חמישי, 28.11, בשעה 20:30 בסינמטק הרצליה.

"סוף העולם" הוא הסרט השלישי במה שאנשים מסוימים מכנים "טרילוגית קורנטו", ואנשים אחרים מכנים "הדבר הכי טוב שקרה לקולנוע בעשור האחרון והמפיצים שלא הקרינו אותם בארץ מפגרים" – השלישיה שכוללת גם את "Shaun of the Dead" ("מת על המתים") ו"Hot Fuzz" ("שוטרים לוהטים"). או במילים אחרות: מהבמאי של "סקוט פילגרים נגד העולם". זה מאוד בריטי, מאוד מצחיק, מאוד חכם, מתנהל בקצב של מכונת יריה על אקסטזי, ואחד הסרטים הטובים של השנה.

יש לנו כאן דיל מיוחד: הסרט, פלוס הרצאה קצרה על תולדות הקורנטו, פלוס, ל-50 רוכשי הכרטיסים הראשונים – גולדסטאר בפאב ה"תיאודור" (דלת ליד הסינמטק) – ב-22 ש"ח. ובתשובה לשאלות שצריכות להיות נפוצות: כן, אפשר להכניס אלכוהול לאולם, וכן, אפשר להזמין את הבירה לפני הסרט ולקחת אותה לקולנוע. למיטב ידיעתי זאת ההקרנה היחידה של הסרט בארץ שכוללת אלכוהול, ולכן – בהתחשב בטבעו של הסרט הזה – זאת ההקרנה היחידה שנחשבת. אפשר להזמין כרטיסים מראש כאן.

ב. ליל הטריילרים החיים 2

אם אתם ותיקים באתר, אתם כבר יודעים מה זה "ליל הטריילרים החיים". אם לא, אז אספר לכם בקיצור: "ליל הטריילרים החיים" הוא אירוע לאנשים שכשהם הולכים לקולנוע, מגיעים מוקדם כדי לא לפספס את הטריילרים, וטיפה מתאכזבים כשהם נגמרים ומתחיל הסרט עצמו. זה אוסף של טריילרים בלבד – כלומר, טריילרים ואני – מכל העולם ומכל הזמנים. יש פה טריילרים מדהימים, טריילרים יפהפיים וטריילרים מצחיקים, ויותר מכל, טריילרים ביזאריים. כל הטריילרים המוקרנים כאן אמיתיים – אין פארודיות ואין השוודות או בדיחות מכוונות – אבל לעתים קרובות קשה להאמין שזה המצב. שם אפשר היה לראות דברים כמו זה, או זה, או זה, או ליז. תגובות מליל הטריילרים המקורי אפשר לקרוא כאן.

"ליל הטריילרים החיים" המקורי כבר עשה סיבוב די מקיף בין הסינמטקים בארץ, ועכשיו הגיע הזמן לשידרוג. "ליל הטריילרים החיים 2" הוא בערך שעה וארבעים דקות של קטעים חדשים שלא הוקרנו באירוע המקורי (כלומר, כמעט. יש כמה שעליהם אי אפשר לוותר).

המחיר הסטנדרטי הוא 40 ש"ח, אבל בגלל שאתם גולשים באתר, אתם יכולים לקבל כרטיס ב-30: הקליקו על הקופון הבא, הדפיסו והביאו לקופת הסינמטק.

"ליל הטריילרים החיים 2" ייערך ביום שישי, 29.11 בשעה 22:00 בסינמטק תל אביב. אפשר לקנות כרטיסים כאן.

nolt-coupon

(ולמיטיבי לכת: מיד אחרי ליל הטריילרים, בחצות, ייערך באותו המקום קונגרס היפופוטם, כולל הקרנת "המוסד הסגור").


ורק שתדעו, יש חיים גם אחרי סוף העולם. אלה האירועים הבאים:

חמישי, 5.12 בסינמטק הרצליה: "הילדים של מחר" אם אהבתם את "כח משיכה", יש לכם הזדמנות להשלים את הפער עם הסרט הקודם של אלפונסו קוארון והשוטים הארוכים באופן בלתי אפשרי שלו.

חמישי, 19.12 בסינמטק הרצליה: "The Fall" / "מעבר לכל חלום" – אחד הסרטים הכי יפים שנעשו, ואל תנסו להתווכח.

חמישי, 26.12 בסינמטק חולון: זוכרים שהקרנו שם סרט מתח קומי ישראלי ואחר כך דיברנו עם הבמאים? זה הלך די טוב בפעם הקודמת, אז בואו נעשה את זה שוב: הקרנה מוקדמת ל"גולדברג ואייזנברג", ואחריה שיחה עם הבמאי, אורן כרמי.