עדכונים לא סופיים: הקיץ הבא וזה שאחריו

כוכב הקופים, אקס-מן, הרובוטים של ספילברג, טרנטינו והיום השלישי בתלת-מימד

באנץ' של תזוזות, תאריכים ושינויים לסרטי הקיץ הגדולים של השנים הקרובות, כולל כמה הכרזות משמחות.

ביולי 2013 היו אמורים לצאת, שבוע אחרי שבוע, "רובופוקליפסה" של סטיבן ספילברג ו"Pacific Rim" של גיירמו דל טורו, שניהם סרטי מד"ב-אקשן ענקיים ויקרים עם רובוטים. זה היה ריכוז צפוף מדי של רובוטים לחודש בודד, ולכן מישהו היה צריך לוותר. המישהו הזה הוא ספילברג: "רובופוקליפסה" נדחה בשנה, ועכשיו הוא יפתח את קיץ 2014 ב-25 באפריל. ועכשיו כשיש להם עוד שנה לעבוד על זה, אולי ימצאו לו שם פחות אידיוטי.

עוד בקיץ 2014: תאריכים רשמיים (יש!) לשני הפריקוולים האהובים והמצליחים במידה מפתיעה של 2011. שני הסרטים הראשונים היו דחוקים במשבצות פחות יוקרתיות בקיץ; סרטי ההמשך קיבלו את הספוטים הכי נחשקים ההמשך של "כוכב הקופים: המרד", שייקרא "Dawn of the Planet of the Apes" ייצא בממוריאל דיי, 23 במאי; ההמשך של "אקס-מן: ההתחלה", ששמו עדיין לא ידוע, ייצא במשבצת של "האביר האפל" – 18 ביולי.

בינתיים, שוב ב-2013, "הפרש הבודד" של גור ורבינסקי וג'וני דפ נדחה בחודש וקצת כדי לתפוס את מקומו של "רובופוקליפסה" בתחילת יולי. הוא ייצא ב-3/7/2013 במקביל ל"היום השלישי", שייצא בהפצה מחודשת בתלת מימד, אלא מה.

בחדשות מסעירות הרבה פחות: ההמשך המיותר לחלוטין ל"פרסי ג'קסון" עבר ממרץ 2013 לאוגוסט 2013. זה כנראה אכפת למישהו.

בארץ, "ג'נגו", המערבון המאוד מדובר של טרנטינו, נדחה מעט – מהקצה של 2012 ל-17 בינואר 2013, וכך הוא חוסך לנו את הצורך להחליט האם הוא צריך להיכלל בסקר השנתי של 2012 (שיהיה גם בלעדיו עמוס וצפוף ודחוק, כך נראה) או ב-2013.

תאריכון הפצות הסרטים המלא, בארץ ובחו"ל, נמצא כתמיד כאן: לא סופי