טריילר: אבדון

סרט המדע-בדיוני המסקרן עם טום קרוז שככל הנראה לא שמעתם עליו

העניינים היו שקטים מאוד בחזית "Oblivion" (אני אקרא לזה "אבדון", אם כי אני לא אתפלא אם בסופו של דבר זה יופץ בארץ תחת השם "אובליביון"). סרט מדע בדיוני גדול-תקציב, עם טום קרוז, שעומד לצאת מוקדם (אפריל) בשנה הבאה, ובכל זאת לא שמענו עליו אפילו ציוץ עד כה. למעשה, מסרט המדע-בדיוני עם טום קרוז שייצא ב-2014 – "All You Need is Kill" – כבר ראינו יותר ממה שראינו מסרט המדע-בדיוני עם טום קרוז שייצא שנה לפני כן.

אז הנה, הגיעו סוף סוף תיאור עלילה רשמי, פוסטר וטריילר כדי לתקן את המצב. סליחה, הטריילר עוד לא הגיע רשמית. הוא אמור להגיע לרשת רק מחר, אבל דלף לרשת (בלוויית תרגום לספרדית, למתקשים) וכך נקלע לאחד המצבים המטופשים האלה שבו הטריילר חוזר ועולה ליוטיוב על ידי "פיראטים", בזמן שהאולפן – שתפקידו אמור להיות לקדם את הסרט – מסיר אותם בזה אחר זה. הגיון צרוף, אין מה לומר. ייתכן שהסרטון המאומבד פה ייעלם בקרוב, אבל לפחות מחר יהיה אחד חדש ורשמי. עדכון: האימבוד הוחלף בסרטון רשמי מיוטיוב. התנצלותי בפני דוברי הפורטוגזית שבקהל.

אבל אם לעזוב את כל מה שמסביב ולהתייחס לטריילר בלבד: מרשים, מאוד מרשים. הבמאי הוא ג'וזף קוסינסקי, שדי פישל עם "טרון: המורשת", אבל לפחות מבחינה ויזואלית – יש לו את זה. ורק עוד הערה אחת לפני שאתם לוחצים Play: על פניו זה נראה כמו טריילר שמספר יותר מדי, ומספיילר נקודות מפתח בעלילה. אם אתם רוצים להתרשם מהסרט אבל לא לקלקל לעצמכם את הצפיה בבוא אפריל 2013, כנראה עדיף שתפסיקו לצפות אחרי דקה ושתי שניות.

והפוסטר. מאוד יפה, אבל הפרסקטיבה הדפוקה מפריעה לי.