הזוכים בפרס האופיר, ועוד קצרצרים

"האופה מברלין" זכה אתמול בפרסי אופיר, ועוד כל מיני דברים שהתרחשו בזמן האחרון.

הרבה זמן לא עשינו את זה, אז יאללה סופר-דופר-קצרצרים גו גו!

"האופה מברלין" הוא הזוכה הגדול בפרסי האופיר שהתרחשו אמש. כל הסרטים שהיו מועמדים לסרט הטוב ביותר זכו בפרס כלשהו ("פרא אציל" ו"שרוכים" בפרסי המשחק, "הנשף" ו"עץ תאנה" בפרסים הטכניים) בעוד ש"האופה" גרף 7 פרסים כולל: הסרט, הבמאי, התסריט, השחקנית והעריכה. אם שופטים את הנושא מבחינת האוסקר, מדובר בהחלטה די חכמה: "האופה" הצליח כבר לצבור קילומטרז' מכובד והוא עושה חיל בקופות של ארה"ב (באופן יחסי). לרשימה המלאה של הפרסים – כאן.


בינתיים, האוסקרים התאפסו על עצמם והחליטו ש"יודעים מה, השנה לא תהיה קטגורית הפרס הפופולרי". הימור: גם שנה הבאה לא תהיה. עכשיו רק שיבטלו גם את הנושא של הפרסים בזמן הפרסומות ותחזור עטרה ליושנה. או לפחות – כמה עטרה ליושנה שאפשר ככל שזה נוגע לאוסקרים.


מדובר בשמועות בשלב זה, אבל כל הסימנים מראים שזה נכון: וודי אלן לוקח פסק זמן מיצירת סרטים, סיכוי סביר שסרטו האחרון שהופק בשביל אמאזון לא יופץ ובעצם, יש מצב גדול שכבר ראינו את סרטו האחרון של הבמאי. שוב, מדובר כרגע בשמועות, אבל לנוכח מצבו הציבורי של אלן וגילו – לא מדובר בהשערה מטורפת.


היום בחוסר-החלטיות: אלק בולדווין לוהק לסרט "ג'וקר" על הנבל של באטמן עם חואקין פיניקס בתפקיד הג'וקר. בולדווין לוהק בתפקיד תומאס ויין, אבל יומיים לאחר ההודעה,הוא הודיע שהוא עוזב את הסרט בטענה ש"מלא שחקנים יכולים לעשות את התפקיד". אז למה לקחת אותו מלכתחילה, בעצם?


ועוד: דני בויל כבר לא יביים את בונד. המפיקים עובדים קשה על למצוא את המחליף לבויל, בתקווה לשמור על תאריך ההפצה המיועד של הסרט.


מי מלוהק לסרט החדש של קוונטין טרנטינו? כולם. לא, ברצינות, תבדקו במייל אם גם אתם לא קיבלתם הודעה שאתם מלוהקים כי הנה רשימה חלקית מאוד של הקאסט: ליאונרדו דיקפריו, בראד פיט, אל פאצ'ינו, דקוטה פניניג, מרגו רובי, אמיל הירש, לנה דאנהם, טים רות', קורט ראסל, טימותי אוליפנט, מייקל מדסן וזואי בל. חוץ מהם ומעוד הרבה אנשים לא מוכרים, מסתבר שיהיו מספר דמויות איקוניות בסרט. ביניהם: סטיב מקווין (בגילומו של דמיאן לואיס) , ברוס לי, צ'ארלס מנסון ורומן פולנסקי. כמה מהתפקידים יהיו תפקידי אורח לשורה וחצי, כמה יהיו תפקידים מרכזיים וכמה יהיו ניצבים? קשה לדעת. מה שאנחנו כן יודעים זה, ש-וואו, זה עמוס. [דדליין]


ומי נמצא ב"מלחמת הכוכבים" החדש? ובכן, כל החשודים המיידים, וגם האחים ליאה ולוק סקייווקר, בצורה כלשהי. לוק זה פחות מפתיע (כנראה פלאשבקים או רוח ג'דיי) אבל הנסיכה ליאה זה קצת יותר מאתגר כי, נו, קארי פישר מתה. ג'יי ג'יי אבראמס טוען שהוא לא ישתמש באפקטים המטרידים שהיו ב"רוג אחת" וש"יש חומרים שנחתכו מ"הכח מתעורר" שבהם הוא ישתמש" ודורקלי הסבירו בקומיקס למה הדבר נשמע מעט חשוד.

בגזרת מצטרפים חדשים יש את קרי קאסל ("האמריקאים"), דומיניק מונאהן ("אבודים", טרילויגית "שר הטבעות") ומאט סמית' ("דוקטור הו"), בתפקידים שעדיין אנחנו לא יודעים עליהם הרבה – אבל כנראה לא בתפקידי מרגלת סובייטית, הוביט או הדוקטור. מה שקצת מבאס, למען האמת.


בינתיים, בזיכיון האחר של דיסני: כנראה ש"שומרי הגלקסיה 3" לא יקרה. לאחר הבלגן עם ג'יימס גאן והפיטורים הלא מוצדקים שלו, הסרט נדחה עד להודעה חדשה, שקשה לדעת אם תגיע. במקביל, דייב באטיסטה מצהיר בפומבית שהוא לא ממש רוצה לחזור ויש גם שמועות על כך שגורל השומרים ישתנה  ב"הנוקמים 4" בעקבות הפיטורים של גאן. כך שסביר מאוד שלא נראה את הסרט השלישי בסדרה, או שאם נראה אותו הוא יהיה שונה מאוד ממה שאנחנו מכירים לגבי השומרים עד כה.


עוד סרט שנדחה, אבל רק בשנה הוא "אהבה בשחקים 2", אותו המשך ספק-רצוי לסרט הישן והספק-קלאסי בכיכובו של טום קרוז. הוא היה אמור לצאת שנה הבאה, אבל ייצא רק בעוד שנתיים. כנראה שהצורך במהירות בכל זאת לא היה כזה דחוף.


סרטים עתידיים שהוכרזו:

"מקום שקט 2" זה דבר שקורה – אם כי עדיין לא ברור באיזה מסגרת סיפורית. וכמובן, לאור ההצלחה המסחררת של "עשיר בהפתעה", גם לו הוכרז כבר סרט המשך.

"מלך" אמור לספר את סיפורו של המלך קמהאמהה הראשון מהוואי. את הסרט יביים רוברט זמקיס, על פי תסריט מהתסריטאי של "לב אמיץ" ובתפקיד המלך יהיה דווין ג'ונסון. מדובר על אפוס היסטורי שיספר כיצד המלך איחד את איי הוואי ומלך עליה, ועם הצוות הזה יש מצב לסרט נהדר.

ולחדשות מעולות – אנשי "איש האולר" עובדים על סרט חדש שמוגדר כ"סרט אקשן בין-יקומי", שנקרא "הכל בכל מקום בבת אחת" ( Everything Everywhere All at Once). מבחינת ליהוק, נראה שמישל יאו ואקווהפינה, שבדיוק כיכבו ב"עשיר בהפתעה" יחדיו, נמצאים במשא ומתן על השתתפות בסרט.

משחק המובייל הנהדר "Monument Valley" כנראה יעשה את דרכו על המסך הגדול, בבימויו של פטריק אוסבורן (שיצר את סרט האנימציה הקצר והנהדר "ארוחה") ואם הם יצליחו לשמור אפילו בקצת על אסתטיקת המשחק, יהיה מדובר בסרט מרהיב ופסיכדלי.


ולסיום – ברט ריינולדס מת והוא בן 82. השחקן היה מוכר בזכות הסרטים בהם השתתף כמו "לילות בוגי", "הפרחח ובת השריף", "גברים במלכודת", "משחק מכור" ועוד עשרות סרטים. יהיה זכרו ברוך.