מה לכל העזאזלים קרה באוסקר עכשיו

והזוכה: הוא: לה לה סליחה, רגע, אופס

יכולתם לצפות בכל טקס האוסקר, מההתחלה ועד הסוף, כולל ההכרזה על הזוכה בפרס הסרט הטוב ביותר ונאום הזכיה, ואז לכבות את הטלויזיה ולכתוב איזה סיכום שאומר שזה היה טקס האוסקר המשמים וחסר ההפתעות ביותר מזה הרבה זמן. היו זוכים ראויים, היו סרטים טובים, אבל כל מי שציפינו לו – זכה, כל הבחירות הכי צפויות בלי שום יוצא מהכלל, וגם ההגשה של ג'ימי קימל היתה לא מעניינת, חוץ מהבדיחה הזאת עם מאט דיימון שגם היא כבר די נטחנה. עבר עוד אוסקר צפוי, "לה לה לנד" זכה כמו שכולם ידעו שיקרה חודשים מראש, נקסט, מעניין אם מריל סטריפ תהיה מועמדת גם בשנה הבאה.

ואז, בזמן הפציעות, אחרי הרגע האחרון, הגיע הרגע שהיה כנראה המהמם ביותר בתולדות האוסקר אי פעם. כל השנים האלה תמיד דיברנו בצחוק על השאלה, מה יקרה אם מישהו מהמגישים יגיד את השם הלא נכון? אז זהו. שזה לא רק קרה, אלא בשיא הערב, ובאופן הכי מפתיע שהיה יכול להיות. אחרי שאנשי "לה לה לנד" עלו לבמה, מרוצים אך לא ממש מופתעים, ואחרי שהם קראו שלושה נאומים, פתאום הם אמרו: אה, לא, רגע. "אור ירח", זה אתם. החלום הבלתי אפשרי של כל אדם שהפסיד אי פעם באוסקר או בכל תחרות אחרת: שאחרי שכבר הפסדת, יכריזו שבעצם היתה טעות. אתה מנצח. בוא תנאם. מה. לעזאזל.

הדבר הכי מצחיק היה להתעדכן באתרי החדשות, שכמובן, לא חיכו עד שכולם ירדו מהבמה אלה פרסמו את התוצאות עוד לפני שהתברר שהתוצאות לא היו התוצאות, וכך יכולתם לקרוא דברים כמו זה, ב-ynet:

ynet

ולא רק באתרים ישראליים – ב-E! Online, במשך דקות ארוכות רשימת הזוכים נראתה ככה:

lalaland

אבל מי שניצח את האוסקר השנה באמת היה, מתברר, מ. נייט שמלאן, בעזרת הציוץ הזה.

shyama

דאנקן ג'ונס, הבמאי של "ירח" הוסיף:

duncan

אחרי הסופרבול וטראמפ וכל הפוקסים-של-הרגע-האחרון שקרו בשנה האחרונה, חייבים להתחיל לחשוד באמת שהמציאות נכתבת על ידי תסריטאי זול עם חיבה לטוויסטים מפתיעים. ג'יז. כלומר, ברור שזאת היתה פאשלה איומה, ולא ברור אם זו היתה אשמת וורן בייטי או לאונרדו דיקפריו, אבל מישהו, כנראה רואה החשבון, בטח יפוטר. אבל היי, זה יצר את הרגע הכי מסעיר שהיה באוסקרים מאז שיש אוסקרים בערך, אז זה בטח טוב לרייטינג. בשנה הבאה כולם יישארו עד סוף הנאום האחרון. וגם אחרי הקרדיטים, לראות אם יש סצינת בונוס בסוף.

וחוץ מהשוק הזה, איך היה? דווקא לא רע. "לה לה לנד" בהחלט לא יצא בידיים ריקות, עם פרסים לבמאי (דמיאן שאזל, הזוכה הצעיר ביותר אי פעם בקטגורית הבימוי, שהתחיל את הטקס כשהוא נראה כמו בן 16 ונראה צעיר יותר ויותר בכל פעם שראו אותו. הוא סובל כנראה מתסמונת בנג'מין באטן, ואת הטקס הוא סיים כעובר). ולשחקנית (אמה סטון) וגם לעיצוב, צילום ופסקול. ג'ון לג'נד חירב לחלוטין את השירים מתוך הסרט, בעוד אאולי קרבאלו, הילדה בת ה-16 שגילמה את מואנה, הגישה ביצוע אדיר לשיר שלה, כמו שאפילו אדל דאזים לא הצליחה. הרבה בדיחות טראמפ, אבל בתכלס, פחות מכפי שציפיתי – הושקעה בו פחות תשומת לב, בהרבה, מאשר במועמדים השחורים החסרים בשנה שעברה. ו"יחידת המתאבדים" הוא עכשיו סרט זוכה אוסקר, גם אם רק בקטגורית האיפור, וזה היה יכול להיות הדבר המפתיע ביותר בערב הזה, אבל זה לא.

רשימת הזוכים המלאה:

הסרט הטוב ביותר: לה לה לנד אור ירח
בימוי: דמיאן שאזל, לה לה לנד
שחקנית: אמה סטון, לה לה לנד
שחקן: קייסי אפלק, מנצ'סטר ליד הים
שחקן משנה: מהארשלה עלי, אור ירח
שחקנית משנה: ויולה דייויס, גדרות
תסריט מעובד: בארי ג'נקינס, אור ירח
תסריט מקורי: קנת' לונרגן, מנצ'סטר ליד הים
פסקול: ג'סטין הורוויץ, לה לה לנד
צילום: לינוס סנדגרן, לה לה לנד
אפקטים ויזואליים: ספר הג'ונגל
עריכת סאונד: המפגש
מיקס סאונד: הסרבן
סרט זר: הסוכן, איראן
שיר: "עיר של כוכבים", מתוך לה לה לנד
עריכה: הסרבן
איפור ועיצוב שיער: יחידת המתאבדים
סרט אנימציה: זוטרופוליס
סרט תיעודי: או. ג'יי.: תוצרת אמריקה
סרט עלילתי קצר: Sing
סרט תיעודי קצר: The White Helmets
סרט אנימציה קצר: פייפר