אוסקר 2018: עדכון חי

עדכון שוטף של ליל האוסקר בעוד הוא קורה.

זה המקום לעקוב יחדיו אחרי טקס האוסקר, להביע את דעתנו על השמלות והחליפות בשטיח האדום ולהעיר הערות שלכל מי שיקום מחר בבוקר בשעה נורמלית הם יראו כמו ג'יבריש מוחלט.

עד השעה 3, שבה יתחיל הטקס, הנה סאלי הוקינס וריצ'רד ג'נקינס באודישן שלהם ל"לה לה לנד".

tumblr_owa7uaYeN51ufyp5oo3_1280

המנצח של השטיח האדום: ג'יימס אייבורי, עם חולצה עליה יש הדפס של טימות'י שאלאמיי

 

Webp.net-resizeimage

03:00 התחלנו, מערכון בשחור לבן שיענו משחזר את ימי ה50. ארמי האמר נולד כש"בובת קן כושפה על ידי מכשפה". יחסית לקימל, חמוד.

03:03  ולקח לו דקה שלמה עד שהוא התייחס למאורע משנה שעברה. ושתי דקות עד שהוא התייחס לMeToo.

ושלוש דקות עד שהוא התייחס להארווי ויישנטיין.

03:08 אז המונולוג השנה הוא פחות בדיחות, ויותר"דברים שנכון וחשוב להגיד". אוקיי.

03:12 אוקיי, ג'ימי קימל מבטיח ג'ט סקי לנואם הכי קצר. הלן מירן היא נערת הגלגל שמציגה אותו. במקרה של תיקו – זה הולך לכריסטופר פלאמר.

שחקן משנה: האם הטקס יכיל הפתעות או שהכול הולך ללכת לפי התכנון? המונטאז' לפני שמכיל את כל שחקני המשנה של העבר עשוי ממש טוב.

ו…סם רוקוול.יאי! עכשיו שיעשה את מה שהוא טוב בו וירקוד.

סם רוקוול מדוה לכל מי שהסתכל על שלט חוצות. שמח שעזרתי.

לא יודע מי זאת הייתה, אבל היא קיבלה נכשל בלהגיד "גל  גדות". מה זה היה, "גייל גדו"?

03:24 ג'ימי קימל מאיים על אנשים שאם הם יאריכו בנאום, לאקית' סטנפילד יבוא ויצעק עליהם "תברח!". בוא נראה אם יעמוד במילה שלו. עכשיו גל גדות וארמי האמר מגישים את פרס האיפור.

והזוכה הוא שעה אפלה. צפוי, סביר, לא מאוד מלהיב.

הבחור הודה לחתולים שלו. שמח שעזרתי.

03:29 אווה מרי סיינט ("חופי הכרך","אקסודוס") באה להגיש את פרס התלבושות. הלוואי עליי האנרגיה שלה בגיל 93.

והזוכה הוא "חוטים נסתרים". בינתיים הטקס צפוי למדי.

03:38 פרס הסרט התיעודי. זה קצת מוקדם לפרס שכזה, אבל אני אסלח לשיבוץ הזה עם "אנשים ומקומות" יזכה. מגישות לורה דרן וגרטה גרוויג שמחזיקות ידיים.

לורה וגרטה מאוד מתחנפות לסרטים דוקומנטריים וכמה שהם מייצגים את האמת ו..אה, יש לי כמה הערות לגבי זה. אל תסמכו על כל סרט דוקומנטרי רק כי הוא אומר דברים, ילדים.

והזוכה הוא.. "איקרוס". בוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזז.

הבמאי מודע לכך שהוא כנראה זכה בגלל שרוסיה. לפחות הוא מודע לכך שזה לא בגלל שהסרט שלו באמת טוב.

03:43 ג'ימי קימל: "בגלל שהמטרה שלנו היא להאריך את הטקס ככל שאפשר, הנה מישהו שיציג מישהו אחר" – טארג'י פי הנסון מציגה את השיר מ"פרחים בבוץ".

טריוויה: למרות שטארג'י פי הנסון קראה למארי ג'יי בלייג' "אחותי" – הן לא באמת אחיות. The More You Know.

השיר מ"פרחים בבוץ" כמו הסרט הוא ממש בסדר ולא יותר מזה. רגע, חשבתי שסיימנו. אה, השיר הסתיים, הם סתם שרים "מייטי ריבר" בזמן שהקריינית אומרת דברים.

03:52 זה בהחלט מונטאז'.

03:55 זה… עדיין מונטאז'.

שתי הערות: יפה להם שהצליחו לשים בהתראה כזאת קצרה את "הפנתר השחור", וזה שמישהו אומר "תעשו את הדבר הנכון" ואז אחר כך מראים את דניאל סאן מרמה בתחרות זה.. ובכן, לא ההגדרה של הדבר הנכון!

כמו כן, זה עדיין מונטאז'.

03:56 "בטקס האוסקר הראשון חילקו שני פרסים לסרט הטוב ביותר, קצת כמו שעשינו שנה שעברה". עכשיו פרסי הסאונד – האם זה הצפוי (דנקרק) או שיש סיכוי לבייבי דרייבר להפתיע?

ופרס עריכת הסאונד הולך ל…. דנקרק. סביר, צפוי וכו'. אפילו מוצדק, יחסית. (למרות שאני כנראה הייתי נותן אותו ל"צורת המים")

ופרס מיקס הסאונד הולך ל…דנקרק. סביר, צפוי, וכו'. פחות מוצדק. היה צריך ללכת לבייבי דרייבר. לוקח להם הרבה זמן להגיע לבמה אז בינתיים הנה קטעים מדנקרק.

04:07 קומיל נאנג'יאני חמוד. שינחה את האוסקר שנה הבאה. "אני מפקיסטן ומאייווה, שני מקומות שאף אחד מהוליווד לא יכול למצוא על המפה". ומציגים את פרס עיצוב התפאורה. (אגב קומיל, אתמול הוא זכה בפרס התסריט הראשון בפרסי האינדי, והספיק להאשים את החם שלו בכך שהוא אולי בגד באשתו. היה חמוד).

וזה הפרס הראשון והלא-מאוד-מוצדק לצורת המים. גם פה, זה היה צפוי. אני מקווה שיש לבחור ההוא סיבה טובה להיות במשקפי שמש. משקפי שמש בתוך בניין זה לא לוק טוב.

04:12 שחקן שאף אחד לא מכיר (הוא היה בקומדיה נשכחת שנה שעברה שלא הגיעה לארץ) מציג את השיר של "קוקו".

גאל גרסיה בארנל אתה חמוד אבל אתה לא זמר והביצוע שלך ל"זכור אותי" לא היה משהו. אבל הנה מגיע השיר האמיתי או משהו.

04:20 ג'ימי קימל מצליח להרוס גם את הבדיחה הנחמדה מקודם. לא צריך לחזור על כל בדיחה עשרים פעמים. ריטה מורנו ("סיפור הפרברים") מגישה את פרס הסרט הזר. באמת שאין לי מושג מי הולך לזכות. והזוכה הוא… "אישה פנטסטית". הבחירה הכי צפויה, לכאורה, בקטגוריה לא ממש צפויה. בחירה על הכיפאק, בסך הכל.

04:25 פרס שחקנית המשנה. והזוכה היא… אליסון ג'ני. הפתעות השנה אין, הא? אליסון ג'ני נפלאה וזה משמח מאוד שהיא זכתה.

04:35 הכוכבים של "מלחמת הכוכבים" עולים להציג, יש איזה בדיחה סבירה על ג'ימי קימל מול ג'ימי קימל בן ה-10. הם עולים להציג את סרטי האנימציה. וגם BB8 שם!

ופרס הסרט הקצר הטוב ביותר זוכה… "כדורסל היקר". אוף.  (מארק האמיל כפרה עליו: "אל תגיד לה לה לנד, אל תגיד לה לה לנד")

"איך אתה תמיד יודע מה BB8 אומר?" " אני מדבר יידיש שוטף". אוסקר אייזק נהדר.

ובפרס סרט האנימציה זוכה… "קוקו". מצטער, מהמרי "לא קוקו".

04:43 דניאלה וגה (השחקנית מ"אישה פנטסטית") מזמינה אותנו להרגיש אהבה, ובאה להגיש את השיר מ"קרא לי בשמך".

אני לא בטוח מה קורה עם הביצועים בלייב השנה. אפילו בשיר שאני אוהב, נראה שמשהו לא ממש עובד. מאכזב.

04:51 פרס האפקטים – טום הולנד וג'ינה רודריגז מגישים. בלייד ראנר או כוכב הקופים?

בלייד ראנר! הפתעה (סוג של) ראשונה של הערב. כוכב הקופים הצליחו להפסיד בכל אחת מהפעמים שהיו מועמדים לאפקטים. מסכנים הקופים.

רגע, מה. ג'ימי קימל אמר במפורש שהשנה לא ישתמשו במוזיקה כדי להוריד אנשים מהבמה. ואז עשו את זה. אני דורש את לאקית' סטנפילד, מה זה הדבר הזה.

04:55 מת'יו מקונוהי בא להגיש את פרס העריכה. האם דנקרק ממשיך לקחת או שאולי דווקא ההפתעות  הנעימות ימשיכו?

דנקרק. בייבי דרייבר לא זכה בכלום הערב. מאכזב, בייחוד כאשר בבירור הגיע לו. מצד שני, גם דנקרק ערוך בצורה טובה אז לא כזה נורא.

ג'ימי קימל מסביר כמה עבודת העורך חשובה – דנקרק היה במקור קומדיה רומנטית עם ריס ווית'רספון.

ג'ימי קימל ממשיך עם השטויות ולוקח כמה להגיד תודה לכל מיני אנשים שצופים בקולנוע ב"קמט בזמן", ביניהם גל גדות, גיירמו דל טורו ועוד אנשים שלא הספקתי לזהות.

05:06 גל גדות מובילה את העדר, כמו אשת החיל שהיא. גל: " זה הרבה יותר טוב מהאוסקר". יש לם "רובה נקניקיות" אני לא בטוח מה קורה. נראה שגל מאוד התאכזבה מהאוסקר, כי זה כבר פעם שנייה שהיא מציינת שמה שהיא עושה עכשיו יותר טוב מהאוסקר.

05:09 טיפאני האדיש ומאיה רודולף באות להגיש פרס כלשהו, והן עושות איזה קטע לגבי נעלי עקב. כיף איתן. הן מציגות את הסרטים הקצרים.

טיפאני האדיש "היי מריל, הלוואי שתהיי אימא שלי יום אחד". הזוכה בפרס הדוקומנטרי הקצר – "גן עדן הוא פקק תנועה בכביש 405". לא ראיתי אף אחד מהמועמדים, אבל אני מאוד אוהב את השם שלו. זאת אגב אחת ההפתעות של הטקס, כי כולם חשבו שHeroin(e) ונטפליקס יזכו. חבל שזאת בקטגוריה שלאף אחד לא ממש אכפת ממנה.

ובפרס הסרט לייב אקשן הקצר – "הילד השקט". עוד הפתעה, ועוד פעם לוקח להם זמן להגיע אז הנה קטעים מהסרט.

05:17 שוב באים עם מוזיקה להוריד אנשים. דייב שאפל בא להציג שיר כלשהו, ככל הנראה. כן, של מארשל. מארשל סרט מעניין מאוד, בצורה כזאת של סרט של שיעורי חברה, ואם יוצא לכם להיתקל בו הוא בהחלט שווה צפייה.

קומון מתחיל את השיר עם קטע לא מהשיר שמאזכר את כל המאבקים האמריקאיים. אגב, הזוג הקודם היו מאורסים, אבל השנה הייתה בכלל שנת שיא לזוגות נשואים שמועמדים יחדיו לאוסקר. עד עכשיו כל הזוגות הפסידו את האוסקרים שלהם. היחידים שעוד יכולים לזכות: קומיל נאנג'יאני ואמילי גורדון על התסריט של חולי אהבה, כריסטופר נולאן ואמה תומאס על הסרט הטוב ביותר (דנקרק), גואלן סלר ודניאל לופי על הסרט הטוב ביותר (חוטים נסתרים) והיחידים שיש להם סיכוי סביר לזכות- קירסטן אנדרסון לופז ורוברט לופז על השיר "זכרי אותי" מ"קוקו".

05:25 סלמה הייק, אשלי ג'אד ועוד מישהי (פספסתי את השם ואני לא מזהה. מצטער!) מדברות על ההישגים של אנשים שפרצו דרך השנה. משומה יש לה בעיה עם המושג "timeless classics".

קומיל נאנג'יאני הוא בהחלט המצטיין מבין הדוברים. לי דניאלס אומר שצריך יותר "תברח", "הפנתר השחור" ו"קמט בזמן". שזה נחמד, הבעיה היא שנכון לעכשיו הביקורות ל"קמט בזמן" הן… יותר ממעורבות. אנחנו נדע רק עוד חחודש, כי דחו אותו בארץ.

05:31 מרגו רובי וצ'דוויק בוסמן מציגים את הפרס לתסריט מעובד

והזוכה הוא… ג'יימס אייבורי. שהפך לזוכה האוסקר המבוגר ביותר. ג'יימס אייבורי הוא במאי נהדר, תסריטאי נהדר והלוואי שהייתי אוהב יותר את "קרא לי בשמך", מה שהיה עוזר לי להתלהב יותר מהזכייה הזאת. אבל בכל זאת, הידד!

05:35 ועכשיו ניקול קידמן עם התסריט המקורי. תברח? שלושה שלטים? הפתעה מוחלטת?

תברח!!!!!

ג'ורדן פיל הוא עכשיו זוכה האוסקר.  איך הוא אמר ב"בי"ח לילדים"?

gox73llakfk4xeozhykk

 

מה נשאר: "לזכרם", צילום, פסקול, שיר, שחקן ושחקנית ראשיים, במאי וסרט. נכון לעכשיו "דנקרק" הוא הסרט עם הכי הרבה אוסקרים (3). כל השאר (תברח, שלושה שלטים, צורת המים, קרא לי בשמך, אני טוניה, בלייד ראנר 2049, שעה אפלה) עם אוסקר אחד בלבד.

05:42 ווס סטודי (מי? שחקן מ"אויבים". מה? סרט שעכשיו בקולנוע שאף אחד לא ממש ראה) במונולוג על חיילים, ועכשיו יש מונטאז' של סרטים על חיילים. מודה שהופתעתי. ועכשיו הוא עושה את הנאום בניב אינדיאני כלשהו (אני מניח).

האוסקרים מודים לכל החיילים בכל מקום בעולם ואיכשהו אני בספק, כי כזה יש צבאות שאני בטוח שאנשים בהוליווד לא ממש בעדם. אבל בכל מקרה, הוליווד, שמח שעזרתי.

05:46 סנדרה בולוק באה להציג את פרס הצילום. ואומרת שהכל מאוד בהיר. אף אחד לא יודע להגיד גל גדות. הוליווד, אל תפקששו את זה.

והזוכה הוא בלייד ראנר יששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששששש

ועכשיו זנדייה מציגה את השיר מ"האמן הגדול מכולם", ומעט מפריזה במקומו בעולם של השיר הזה.

05:57 כריסטופר ווקן האגדה עולה לבמה. הוא מציג את פרס הפסקול. הבחירה הצפויה היא צורת המים.

והוא אכן הזוכה. ג'וני גרינווד יצטרך להסתפק בלהיות הגיטריסט של רדיוהד לעת עתה.

ועכשיו מרי פופינס (כלומר, אמילי בלאנט) ולין-מנואל מיראנדה (כלומר, אלכסנדר המילטון) עם פרס השיר. הבחירה הצפויה היא "האמן הגדול מכולם".

והזוכה הוא דווקא "קוקו"! הם התחילו עם המנגינה, אבל אז הבינו שהוא מדבר על האימא המתה שלו, אז הפסיקו. לפחות יש להם קצת טאקט.

06:04 ג'ניפר גארנר באה להציג את ה"לזכרם", בשנה שמעט מתגמדת באבידות  לעומת 2016. אדי ודר מלווה את המונטאז' בקאבר לטום פטי. ג'רי לואיס זכה בשקופית האחרונה.

06:12 זהו. נשארו ארבעת הפרסים הגדולים ואיזה עוד קונצים שג'ימי קימל יזרוק עליהו ברגע האחרון. אמה סטון מגישה את פרס השחקן הוב ביותר בטוקסידו אדום. לא, רגע, אני מצטער. היא מציגה את ה..במאי הטוב ביותר? אה. אממ. אוקי. גיירמו, כצפוי, זכה. ועכשיו לכל שלושת האמיגוס יש אוסקר.

אז סרט אימה זכה בפרס התסריט וסרט פנטזיה זכה בפרס הבימוי. אפשר עכשיו סופית להפסיק עם "האקדמיה שמרנית ומנותקת" או שחייבים שספציפית "דדפול 2" יזכה באוסקרים שנה הבאה?

אני לא יודע אם זה צירוף מקרים, עצלנות או משהו אחר אבל בכל שאלות הטריוויה של יס לגבי האוסקרים התשובה היא תמיד בפינה הימנית התחתונה.

06:19 שחקן ראשי. המגישות: ג'יין פונדה והלן מירן.

והזוכה הוא… גארי אולדמן. צפוי, ראוי. צ'רצ'יל חוגג בריקוד

06:28 שחקנית ראשית. המגישות: ג'ודי פוסטר וג'ניפר לורנס. פוסטר מגיעה בקביים וטוענת שסטריפ עשתה לה "אני, טוניה", כמו כן, או שפוסטר מאוד נמוכה או שלורנס מאוד גבוהה. והזוכה היא.. פרנסס מקדורמנד! הידד! כלומר, משעמם וצפוי לחלוטין. אבל איזה הופעה. הידד!

וואו. הזוכה לא רק בפרס האוסקר אלא בפרס הנאום הטוב ביותר של השנים האחרונות – פרנסס מקדורמנד. עכשיו נותר רק פרס הסרט, ועדיין אין לנו מושג מה הולך לזכות.

06:39 ג'ימי קימל: "אני מקווה שפרנסס מקדורמנד תזכה באמי על הנאום זכייה באוסקר". המגישים לפרס הסרט: וורן בייטי ופיין דאנאוויי מקבלים הזדמנות לכפר על שנה שעברה.

06:44 והזוכה הוא..צורת המים! וואו.

יש שתיקה מביכה ולא נתנו לבחור לדבר, ואז קימל בא להציל אותו ולתת לו לדבר. הזכוה בג'ט סקי – מעצב התלבושות של חוטים נסתרים.