טריילר מלא: ארץ אוז

ובו מתברר שארץ אוז היא בעצם ארץ הפלאות

עכשיו זה כבר ברור לגמרי: ארץ אוז היא ארץ הפלאות. לא בטוח שיש הבדל כלשהו. דיסני מאוד אהבו את הכסף שעשה להם "אליס בארץ הפלאות", ו"ארץ אוז" (או "Oz the Great and Powerful") הוא הדבר הכי דומה לשיבוט של הסרט האיום ההוא. בואו נראה: זה סרט שנעשה בהשראת אחד מסיפורי הילדים הידועים בעולם על ארץ פנטזיה, אבל לא ממש מבוסס על הסיפור, אלא מתרחש לפניו/אחריו. מתברר שתושבי אותה ארץ פנטסטית רק חיכו לאחד שיבוא ויגשים את הנבואה, ויגאל אותם מידי איזו מרשעת (ברצינות, אולי די עם זה כבר?!). הסרט יוצא באותה משבצת בלוח השנה, בדיוק נמרץ (סוף השבוע הראשון של מרץ). אבל נקודת הדמיון החזקה ביותר היא הויזואליה. אולי כבר ראיתם את ההשוואה הזאת בין הפוסטר הפנורמי של "ארץ אוז" לזה של "אליס בארץ הפלאות":

ורואים את זה גם בטריילר: אותה קקפוניה זרחנית של צבעים, כי כמה שיותר צבעוני זה יותר טוב, ואותה הרגשה כאילו הסרט צולם באולפן בגודל של חדר ממוצע עם מסך ירוק. הכל ממוחשב עד גועל וצבעוני עד בחילה.

"ארץ אוז" עשוי עדיין, למרות הכל, להיות סרט טוב. הסיבה העיקרית שבגללה פיתחתי תגובה אלרגית לויזואליה הזאת היא "אליס". אבל זה לא אותו במאי ולא אותם תסריטאים, זה עדיין יכול, עקרונית, להיות סרט שונה לגמרי. למרות שהוא נראה בדיוק אותו הדבר. אבל אני אגיע ל"ארץ אוז" עם ציפיות מונמכות לגובה המרתף.