טריילר: נוסעים (סוף סוף)

כריס פראט וג'ניפר לורנס בחלל!

(כן, אני יודע שעבר הרבה זמן).

החצי השני של השנה הקולנועית מתחיל, והתמונה בקשר אליו מתבררת. הפסטיבלים, בונציה, בטלרויד ובעיקר בטורונטו, מציגים את הסרטים האיכותיים שהולכים לבלוט בסוף השנה ובחודשים של המירוץ לאוסקר; ואמנם אנחנו עכשיו ניזונים רק משמועות, אבל אפשר לקבל תמונה כללית. כרגע, אני מהמר – בלי שראיתי אף אחד מהם – שהתחרות על תואר סרט השנה של עין הדג תהיה בעיקר בין "לה לה לנד" של דמיאן שאזל ו"המפגש" של דניס וילנב. "לה לה לנד" הולך גם, כנראה, לזכות באוסקר לסרט הטוב ביותר. בינתיים, "מואנה" של דיסני הולך לעשות מיליארד דולר ולהסיר כל ספק בכך שדיסני נמצאים בתור זהב חדש (אם לא ראיתם עדיין את הטריילר החדש שלו, אז זה כאן).

בתוך כל זה, כמה סרטים בולטים בהיעדרם, ואחד מהם הוא "נוסעים" (בהנחה שזה אכן יהיה השם העברי של "Passengers". כבר הרבה זמן שהסרט הזה נראה, מרחוק, כמו אחד הסרטים המעניינים של השנה הנוכחית: כריס פראט וג'ניפר לורנס בסרט-חלל עם תסריט מהולל ובמאי עולה (מורטן טילדום, שהיה מועמד לאוסקר בשנה שעברה על "משחק החיקוי"). אבל עברו חודשים רבים והסרט הזה נשאר נעדר. לא ראינו טריילרים שלו עם סרטי הקיץ, וגם בטורונטו הוא לא היה. רק עכשיו – שלושה חודשים לפני שהסרט יוצא – מגיע הטריילר הראשון. כל זה לא מהווה סיבה לפאניקה, אבל זה טיפה מעורר חשש; נדמה שהמפיצים של הסרט לא בטוחים בו במידה שאפשר היה לצפות.

בכל אופן, סוף סוף יש טריילר, אז הנה הטריילר.

אז, לפי הטריילר, זה סרט אקשן חללי עם טיפה רומנטיקה לקישוט, ונראה לגמרי בסדר. אבל גם פה יש משהו מוזר: לפי הדיווחים על התסריט ועל הסרט עד כה, זה פשוט לא סרט כזה. "נוסעים" הוא – או לפחות היה – מין קומדיה רומנטית בחלל. אבל כאן כמעט שלא רואים את זה. בהחלט ייתכן שהטריילר הזה מסתיר את הנושא בכוונה, כי הוא פונה לקהל של גיבורי-העל ומלחמת הכוכבים, וקצת אחר כך ייצא טריילר חדש שמציג את הסרט באופן שונה לחלוטין ובו כמעט אי אפשר יהיה להבחין שכל העסק קורה בחלל. דברים כאלה כבר קרו, קורים ויקרו. אז אני עדיין מקווה לטוב, אבל בתחום של סרטי המד"ב המצופים של השנה, נדמה לי שהסרט הזה ירד בכמה מקומות. בעיקר בהשוואה ל"המפגש".