באטמן החדש: רוברט פטינסון

להתראות באטפלק, שלום באטינסון.

עד לא מזמן, בן אפלק – שהיה ידוע גם בכינוי "באטפלק" – לבש את המדים של האביר האפל. וחוץ מכך שהוא גילם את באטמן בשני סרטים (פלוס הופעת אורח) ביקום המשותף של DC, הוא הביע עניין להשתמש ביכולותיו כבמאי זוכה אוסקרים (על הפקה, לא על בימוי, אל תהיו קטנוניים) ולעבור גם לצד השני של המצלמה בסרט הסולו המתוכנן של הדמות, "איש העטלף" (שם לא רשמי, אולי זה יהיה "הבאטמן" או "עטלף בהפרעה"). אבל אז הוא החליט שפחות מתחשק לו כל העסק הזה, הוא פרש מבימוי, והמושכות הגיעו לידיו של מאט ריבס ("קלוברפילד", שני הסרטים האחרונים בטרילוגיה החדשה של "כוכב הקופים"). ואז הוא החליט שבעצם, גם לשחק בסרט פחות מתחשק לו, וזה קצת יותר בעייתי.

בהתאם לזאת, בחודשים האחרונים נערכו חיפושים של השחקן הבא שיגלם את הדמות, אבל לא כזה שיכנס לנעליו של אפלק – אחרי הכישלון של "ליגת הצדק" וההצלחה של "וונדר וומן" ו"אקוומן", ב-DC החליטו לוותר על הרעיון של יקום קולנועי משותף ולהתמקד בסרטים אינדיבידואלים שעומדים בפני עצמם. לכן, עם מעט אכפתיות להמשכיות של הסרטים הקודמים, נראה שהאולפן מתכנן להציג עוד גרסה חדשה של הדמות, וספציפית אחת צעירה יותר. שמות כמו ארמי האמר ואהרון טיילור-ג'ונסון נזרקו באוויר, אך לאחרונה הסתבר כי המועמדים המובילים לתפקיד היו ניקולס הולט ורוברט פטינסון. לפני כמה ימים כבר החלו לצוץ כותרות שדיווחו פטינסון לוהק למרות שזה עדיין לא היה רשמי, אבל כעת פורסם שפטינסון אכן זכה בתפקיד ויחתום על חוזים שכנראה ישאירו אותו ליותר מסרט אחד.

האינטרנט הגיב בלגלוג וקריאות גוועלד (כי למה יש האינטרנט אם לא לדברים כאלה בדיוק), כנראה בגלל שהוא מוכר בעיקר בתור תפקידו מ"דמדומים", אבל פטינסון מנסה להראות שהוא יותר מרק ערפד מנצנץ (תפקיד שאותו הוא ממש שנא). הוא כבר נהפך לאורח קבוע בקאן, למשל – לפני שנתיים עם "גוד טיים" והשנה עם הסרט "המגדלור" (מאת הבמאי של "המכשפה"), בו הוא מככב לצד ווילם דפו. ואם מדברים כבר על באטמן, לאחרונה אף הוכרז שהוא יככב ב"טנט", הסרט הבא של כריסטופר נולאן שאמור לצאת ביולי 2020.

כרגע הסרט צפוי לצאת לאקרנים ביוני 2021, אחרי שהיה במקור אמור לצאת כבר בשנה שעברה. אם לא יהיו עוד הפתעות, כנראה שזה מה שיהיה, ושנשמע על עוד ליהוקים בקרוב (ונסה הדג'נס מאוד רוצה להיות קאטוומן, מסתבר).