הופעת השנה של עין הדג 2018

ברכות ל"נוקמים", אבל יש עוד שאלה אחת חשובה לסיכום השנה: מה הייתה הופעת השנה?

בפעם השנייה בתולדות הסקר סרט של מארבל זכה בתואר סרט השנה. בפעם הקודמת זה היה עם הסרט הכי לא מארבל-י עד כה, והפעם זה הסרט הכי מארבל-י מכולם – הנוקמים: מלחמת האינסוף. במקום השני זכה שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי שרגיל כבר להפסיד את המקום הראשון עוד מהאוסקרים, אז הוא בסדר עם זה. שניהם התווספו לדף ההיסטוריה של סקרי סרטי השנה, שאפשר לראות פה.

עכשיו- לסקר האחרון של סיכום השנה- הופעת השנה. 266 אנשים הצביעו לסקר הופעת השנה, ובחרו יחדיו את עשרת ההופעות שלפניכם:

הופעת השנה של עין הדג לשנת 2018:

מס' מצביעים: 439

Loading ... Loading ...

אחרי העשיריה המובילה מדורגים בסקר המוקדמות:

11. ג'יימס פרנקו, חי בסרט
12. סירשה רונאן, ליידי בירד
13. שולי רנד, הבלתי רשמיים
14. ג'ון צ'ו, חיפוש
15. איתן הוק, הכנסייה החדשה
16. שרליז ת'רון, ואז הגיעה טלי
17. אמילי בלאנט, מקום שקט
18. טים בלייק נלסון, הבלדה על באסטר סקראגס
19. סאלי הוקינס, צורת המים
20. ריאן גוסלינג, האדם הראשון

ארבע נשים ושישה גברים מרכיבים את העשירייה, והדבר נכון גם לגבי העשירייה השנייה. 141 הופעות קיבלו לפחות קול אחד. מספר הסרטים שמתוכם לקוח ההופעות הוא 94, כאשר 32 מהם אלו סרטים שלקוחים מתוכם 2 הופעות או יותר. השיאן הוא "הבלדה על באסטר סקראגס" שחמש הופעות ממנו קיבלו הצבעות – ביל הק, ג'יימס פרנקו, זואי קאזאן, טום וייטס וטים בלייק נלסון. במקום השני עם 4 הופעות נמצאים "הנוקמים: מלחמת האינסוף", "זמנים קשוחים באל רויאל", "שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי" ו"סטאלין מת!". לא היה השנה שחקן שקיבל קולות על יותר מ-2 הופעות אבל כן היו 8 שחקנים שקיבלו הצבעות על על 2 סרטים שונים בהם השתתפו, ואלו הם: אמילי בלאנט (מקום שקט, מרי פופינס חוזרת), ג'יימס פרנקו (חי בסרט, הבלדה על באסטר סקראגס), סאלי הוקינס (צורת המים, מודי [שקיבל גם קול בשנה שעברה, אז כל הכבוד על ההתמדה]), כריס המסוורת' (זמנים קשוחים באל רויאל, הנוקמים: מלחמת האינסוף), ג'וש ברולין (הנוקמים: מלחמת האינסוף, דדפול 2), טימותי שלמיי (קרא לי בשמך, ילד יפה), מייקל בי. ג'ורדן (הפנתר השחור, קריד 2), ומשה פולקנפליק (גאולה, דרייבר).

נראה שהשנה, אפילו יותר משנה שעברה, ההופעות הטובות ביותר והסרטים הטובים ביותר לא היו אותו הדבר. חמש הופעות מגיעות מ-4 סרטים שהיו בעשירייה, וזהו. מתוך החמישה האחרים, 2 מהם אפילו לא היו ברשימת 30 הסרטים הטובים ביותר. וזה לא שאפשר להגיד שמדובר בשחקנים שהקהל אוהב והוא מחזיר לסקר שוב ושוב – מתוך העשירייה הזאת רק שני שחקנים היו בעשירייה בעבר – סם רוקוול שזאת ההופעה השנייה שלו ודניאל דיי לואיס, שזאת הפעם הרביעית שבה הוא מופיע בסקר – מה שהופך אותו לשחקן החמישי הפופולרי ביותר בתולדות האתר. שם שציפינו שיופיע בעשירייה ונעדר ממנה בצורה מפתיעה הוא דדפול של ריאן ריינולדס. לא שחשבנו שהזוכה בהופעת השנה של 2016 יזכה גם השנה, אבל לרוב דמות שזכתה מופיעה בעשירייה או קרוב אליה.  הבחור אפילו לא הגיע ל-20 ההופעות של השנה. אאוץ'.

העשירייה השנה היא הכי אוסקרית בתולדות האתר. כלומר, כנראה. מתוך העשירייה למעלה, יש 3 זוכי אוסקר ו-3 מועמדים משנה שעברה. חוץ מהם, יש שתי הופעות שכמעט בוודאות יהיו מועמדים לאוסקר (ליידי גאגא וראמי מאלק) – מה שאומר שלכל הפחות 8 מהעשירייה הזאת מורכבת ממועמדים או זוכים באוסקר, שיא מאז שהתחלנו לעשות את סקר הופעות השנה. אלא אם בזה הרגע הרסתי קמפיין אוסקרים ארוך בכך שפתחתי את הפה שלי ומאלק וגאגא לא יועמדו. נראה.

לחלק מהשחקנים יש שמות קצת מסובכים, ולכן סביר שיטעו באיות שלהם. פרננס מקדורמנד היא הזוכה במספר האיותים השונים עם 8 איותים מקוריים לשמה. חברה לסרט סם רוקוול, הוא דווקא עם שם מאוד פשוט אבל מישהו החליט שהשנה הוא דווקא שיחק בסרט "חמישה שלטיםמ". אולי מדובר בנוסע בזמן שכבר ראה את סרט ההמשך. אז תגיד, איך?

כמו כל שנה, היו כמה קולות שנפסלו. לא בגלל שהם כפולים, אלא בגלל שהם לא רלוונטים – חלק לסרטים שיהיו בסקר של שנה הבאה (לירון בן שלוש על "נערה עובדת" ואמבר הרד על "אקוומן"), חלק לסרטים שאולי כן ואולי לא יהיו בסקר של שנה הבאה, אבל הם לא היו בסקר השנה (מאט דילון על "הבית שג'ק בנה" וסנדרה בולוק על "קופסת הציפורים") וחלק.. יותר מעניינים. למשל, גארי אולדמן קיבל קול על "שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי" (הוא היה נפלא כאחד השלטים), ג'יימי פוקס קיבל קול על "דרייבר" (מצטער, אבל זה לא הפריקוול ל"בייבי דרייבר"), טומי ויסו קיבל קול על "האמן הגדול מכולם" (שזאת טעות מרשימה בכמה מובנים), הסושי מ"אי הכלבים" קיבל קול (יאם) והזוכה בתואר חכמולוג/ית השנה – מי שזה לא יהיה שהצביע ל"ספיידרמן" מ"ספיידרמן: ממד העכביש". אני מקווה שהתמלאת בגאווה.

הסקר יהיה פתוח עד ה-20.1.