המפיקים החליטו שלא להחליט

המתח בדרך אל האוסקר יישמר עוד קצת, מתברר: בפרס הסרט הטוב של איגוד המפיקים - תיקו

בטקס ארוך מדי, איגוד המפיקים בחר הלילה את נבחריו לשנת 2013. ישנם הרבה מפיקים, רבים מהם חברים גם באקדמיה – זאת מהמשפט "תודה לאקדמיה" – והנבחרים שלהם לא מוגבלים על ידי קטגוריות שונות כגון "אנסמבל", לכן בחירת המפיקים לסרט השנה היא מאוד, מאוד קרובה לבחירת האוסקר. מאז 2007, כל סרט שזוכה בפרס איגוד המפיקים זוכה מעט מאוחר יותר גם בפרס הסרט הטוב ביותר באוסקר. כך המרוץ כמעט נגמר בשלב זה.

מלבד השנה. כי השנה, המפיקים החליטו שלא להחליט. בפרס הסרט הטוב ביותר, בפעם הראשונה בתולדות הפרס הזה, היה תיקו. "כח משיכה" ו"12 שנים של עבדות", שניהם זכו בפרס.

מילא תיקו, אבל תיקו בין שני המתחרים הראשיים שאינם "חלום אמריקאי" שקיבל את פרס השחקנים. זה אומר שהמירוץ לאוסקר צמוד לאללה: כל שלושת הסרטים נשארו מתחרים רציניים. איזה כיף! עונה עם מתח!

"לשבור את הקרח" קיבל, כמובן, את פרס סרט האנימציה; "We Steal Secrets", הידוע כסרט הלא גרוע שיצא השנה על ויקיליקס, קיבל את פרס הסרט התיעודי. למעשה הם חילקו גם הרבה פרסים אחרים, בתחום הטלויזיה: תשמחו לשמוע ש"רחוב סומסום" קיבלה את פרס תכנית הילדים הטובה ביותר, ושהקולבר ריפור קיבלה את פרס הטוק-שואו. "חיי עם ליברצ'ה", שאצלנו הוקרן בקולנוע, קיבל גם הוא פרס.

לרשימת המועמדים והזוכים המלאה [THR]

בשבת הקרובה יגיד איגוד הבמאים את דברו.