משחקי גביע פיקסאר: סיכום

איזה סרט זכה בסופו של דבר בגביע? וגם: התחרות על המקום השלישי, ורקע לשולחן העבודה מתנה

אתם עושים את זה בכוונה, נכון?

זאת היתה אמורה להיות תחרות ידידותית ופשוטה. עושים סקר כדי לבחור בין שני סרטים כל פעם, מה מסובך בזה? מכיוון שמספר המצביעים הממוצע בכל סקר עמד על 800, הסיכוי לתיקו היה זעיר ביותר. אבל גביע פיקסאר הוכיח את עצמו כאחת התחרויות הצמודות ביותר שראיתי אי פעם בתחום כלשהו, כששוב ושוב סקרים הוכרעו על חודם של קולות בודדים, והיה צריך לבדוק בשבע עיניים את ההצבעות כדי לסנן קולות כפולים שהגיעו לקלפי (רובם, מן הסתם, לא בכוונה). אז אמנם סרט אחד ינצח, אבל מה שבאמת למדנו בתחרות הזאת זה שלבחור מבין סרטי פיקסאר זה כמעט בלתי אפשרי. רבים מהם אהודים ונערצים במידה שווה, פחות או יותר.

הגמר לא היה יוצא דופן. "משפחת סופר-על" ו"צעצוע של סיפור" שמרו על תיקו כמעט מוחלט בינהם, כשבכל פעם אחד מהם מוביל בקול אחד או שניים. כבר חששתי שהתחרות תסתיים בלי הכרעה, ונצטרך לעבור לפנדלים. לקראת סגירת הסקר, סוף סוף התגלה הפרש משמעותי, כש"משפחת סופר-על" פתח פער של כ-20 קולות. אבל עדיין היה צריך לבדוק את הסקר. בזמן הבדיקה התברר לזוועתי שרוב הקולות הלא-כשרים הלכו ל"משפחת סופר-על", ושוב התעורר חשש שהמשחק יסתיים ללא הכרעה. אבל בסופו של דבר…

ספירת הקולות הסופית היא: "צעצוע של סיפור 3": 444 קולות. "משפחת סופר-על": 447 קולות.

וזה אומר שאחרי מאבק מאוד לא פשוט, אחרי שהיה כמה וכמה פעמים במרחק של קולות בודדים מהדחה, הזוכה בגביע פיקסאר 2012 הוא "משפחת סופר-על".

בני משפחת פאר חוגגים את נצחונם.

ולמען ההיסטוריה, תולדות התחרות:
גביע פיקסאר, שלב א'
גביע פיקסאר, שלב ב'
גביע פיקסאר: הגמר

לרגל סיומם החגיגי של משחקי גביע פיקסאר הכינה המאיירת וידידת האתר אביב אור את הגירסה שלה למלחמת פיקסאר, שאותה אתם רואים לפניכם. ואותה אתם גם מוזמנים להוריד כרקע לשולחן העבודה בלינקים שלמטה.

 
ועוד עניין אחרון: כמה אנשים התעניינו בשאלה איזה סרט הגיע למקום השלישי. כמובן, יש רק דרך אחת לגלות. אז באופן ספורטיבי לגמרי ובלי הלחץ שנובע מהשאיפה לגביע, תגידו אתם – למי מגיעה מדלית הארד?

המאבק על המקום השלישי

  • וול-E (57%, 429 קולות)
  • רטטוי (43%, 324 קולות)

מס' מצביעים: 751

Loading ... Loading ...

אגב, אפילו בחירת שני הסרטים שיגיעו לסרט הזה לא היתה פשוטה. וול-E הוא בבירור הסרט שהגיע למקום השני בבית ו' (אחרי ניצחון אחד והפסד אחד, לעומת שני הפסדים ל"מפלצות בע"מ"). אבל בבית ה', גם "למעלה" וגם "רטטוי" השיגו תוצאת תיקו אחת והפסד אחד. "רטטוי" עולה למשחק על המקום השלישי רק משום שההפרש במשחק בו הפסיד ל"משפחת סופר-על" היה מעט קטן יותר – הוא קיבל 49% מהקולות, לעומת "למעלה" שקיבל 48% במשחק שלו נגד המשפחה. גם כאן, ההכרעה היתה צמודה מאוד.

זהו, התחרות הזאת דרשה הרבה יותר אנרגיה ממה שתכננו, ואני חושב שלכולנו היה מספיק פיקסאר לשבוע הזה. צריך לנוח קצת. אני הולך לראות את "אמיצה".