פוסט פוסטרים: מנח ועד ביבר

על פוסטרים, טובים ורעים: "ההוביט", "משחקי הרעב: התלקחות", "פילומנה", "אני, פרנקנשטיין", ועוד, ולמה ראסל קרואו דומה לג'סטין ביבר

אסונות-פוטושופ הם דבר נפוץ למדי בפוסטרים. כולם רוצים להיראות טוב על הפוסטר, והפרצופים של השחקנים לעתים קרובות מגוהצים במידה מוגזמת. קחו למשל את הפוסטר הזה של "ההוביט":

posterhobbit

אני מצטט תגובה של משתמש בעמוד פייסבוק של פיטר ג'קסון, שבו הפוסטר הזה פורסם לראשונה: "התפקיד של בילבו לוהק מחדש, ועכשיו מגלם אותו וויל פרל".

אבל זה עוד כלום לעומת הפוסטר הבא. הפשע הראשון שלו הוא השימוש ברקע בצבע השתן הדוחה הזה שהפך לאופנתי לאחרונה מסיבה מסתורית כלשהי (ע"ע: הפוסטר המכוער בפני עצמו של "אוגוסט: מחוז אוסייג'"). אבל מה שיותר גרוע הוא המראה של האישה הזאת מצד ימין.

philomenaposter

מי זאת האישה הזאת?

ג'ודי דנץ'?! זאת אמורה להיות ג'ודי דנץ'?! סליחה, אבל לא, זאת לא ג'ודי דנץ'. אני יודע איך ג'ודי דנץ' נראית. היא בת 79, ומעולם לא התביישה בזה. היא נראית נפלא לגילה, אבל היא מראה את גילה. את מתיחת-הפנים האנושית הזאת שבפוסטר אני לא מכיר, ואת האנשים שעיצבו את הפוסטר הזה אני לא מבין. המחשבה שלהם היתה שאנשים הולכים לראות סרטים עם ג'ודי דנץ' כי היא כוסית?

ונעבור לאסון פוטושופ מסוג אחר:

poster-frank

אז אני מבין שב"אני, פרנקנשטיין" ארון אקהארט מגלם גמד שנלחם בשדים? כי אני בשום אופן לא מצליח להסתכל על הפוסטר הזה ולנסות לשכנע את עצמי שהוא אמור להיות אדם, או יצור, בגודל מלא, ולא ננס בגובה 10 ס"מ. זה גם בגלל שהגרגויל שעליו הוא עומד נראה כמו צעצוע, ובוודאי שלא מלא פרטים כמו אקהארט עצמו, וגם העובדה שהשד המכונף שמאחוריו נראה באותו גובה, למרות שהוא אמור להיות (אם אני מבין נכון, אבל לך תדע) רחוק יותר.

הפוסטר האחר, והמוצלח יותר, של הסרט מראה את אקהארט עומד במרכז התמונה, בגבו למצלמה ובראש מורכן. קלישאת הפוסטרים של גיבור הסרט, במרכז התמונה, עומד בגבו למצלמה בראש מורכן, היא ותיקה ונפוצה מאוד. כבר לפני שלוש שנים השתאיתי מהמספר המדהים של פוסטרים שעושים בה שימוש, ולאחרונה גם קפטן אמריקה הצטרף. אין ספק, אפשר ליצור באמצעותה פוסטרים מגניבים. אבל נדמה לי שהגיע הזמן להפסיק. נאמר זאת כך: ברגע שבו אתה מגלה שראסל קרואו בתפקיד נח, וג'סטין ביבר בתפקיד ג'סטין ביבר, נראים בדיוק אותו הדבר – זה כנראה הזמן להגיד שלום ולהתחיל לחפש קלישאה אחרת.

noah2

אבל אפשר גם אחרת. כדי להוכיח שאפשר גם בלי אסונות פוטושופ וקלישאות: שני הפוסטרים הבאים מפרסמים סרטים שכמעט שלא שמעתי עליהם, אבל בזכות הפוסטרים, אני רוצה לדעת יותר.

appearing

enemy

ולסיום: הולי שיט וואו הפוסטר הזה של "משחקי הרעב: התלקחות". שווה לצפות בו בגודל ענק כדי להבחין בכל הפרטים.

hungerpost2