סקר שנות התשעים הגדול: מוקדמות

חוזרים לשנות התשעים ומצביעים לסרטים הכי טובים.

למי שחושב שהוא מבין מה קורה פה: הנה טופס ההצבעה…. שננעל. אז אין לכם עוד מה לעשות פה.

בשבועות הקרובים נתחיל כאן באתר בספיישל שנות התשעים, עם שלל כתבות וביקורות על סרטים מאותו עשור מהולל, ואנחנו מתחילים את הפרוייקט הקטן הזה עם השלב הראשון בסקרי שנות התשעים שיעלו במהלך השבועות הקרובים.

בטופס תמצאו רשימה של 222 סרטים, שכשליש מהם נוצר בזכות ההמלצות שלכם ב"איזה סרט חייבים להיות בסקר שנות התשעים" (ובזכות המאמצים מאחורי הקלעים של רם קיץ, אור ענבר, מתן בכר ויצחק בארי לעמוד בקצב. תודה מקרב לב) והשאר פשוט פה כי מתישהו בשלב כלשהו יצרנו את דפי הסרט הרלוונטים.

את הסרטים בטופס אתם מדרגים באופן הבא: האם אהבתם אותם, לא אהבתם אותם, או שהיה ככה-ככה. בנוסף, מבין כולם אתם יכולים לבחור עד עשרה (לא חמישה!) סרטים שאותם הייתם מגדירים כסרטי העשור שלכם. אין שום חובה לדרג כל סרט וסרט ברשימה. אם אתם רוצים לתת ציון לכל סרט שראיתם – סבבה; אם אתם רוצים לציין רק את הסרטים האהובים עליכם ביותר ולהתעלם מכל היתר – גם סבבה.

בנוסף, יש לסרט את  האופציה "לא ראיתי אבל אני רוצה לראות". סימון סרט שכזה לא משפיע על המיקום שלו בסקר, והוא כמו הצבעת "לא ראיתי", אבל הוא הוא יכול ליצור לכם מעין רשימת סרטים נוחה של סרטים מהעשור שרציתם לראות באופן מסודר.

שימו לב שאפשרי שתרגישו מעט המומים לנוכח כמות הסרטים, ואישית, אני הייתי ממליץ לא לעשות הכל בבת אחת, כי זה ממש יותר מדי סרטים כדי להתמודד איתם בצורה נורמלית, אבל אולי זה רק אני.

דבר אחרון שחדש בסקר הוא מד נחמד שמלווה אתכם במהלך מילוי הטופס ומראה לכם כל הזמן מה העשירייה שבחרתם, וכמה סרטים אהבתם, לא אהבתם או הייתם בסדר איתם.

בקצה הטופס מחכה לכם האפשרות לבחור את "הופעות העשור" שלכם (שגם פה, הורחב משלושה לחמישה): השחקניות, השחקנים, החיות או יצורי ה-CGI שעשו את העבודה הכי טובה, מבחינתכם, בסרט מסוים כלשהו. שימו לב שאתם מצביעים לא לשחקן, אלא להופעתו של שחקן בסרט מסוים אחד. אם אותה שחקנית הרשימה אתכם בשני סרטים שונים, אתם יכולים בהחלט להצביע לשתי ההופעות – אבל תצטרכו לציין אותן כשתי בחירות נפרדות.

אם אתם משתמשים רשומים באתר, אתם יכולים לחזור לסקר שוב ושוב, לשנות, להוסיף, להחסיר או להחליף דירוגים. הסקר ייסגר ביום חמישי ה-4.11 בבוקר, ולאחר מכן יעלה סקרי הגמר של סרט והופעת העשור.

את ההיסטוריה של הסקרים השנתיים  אתם יכולים למצוא כאן.

ותודה רבה לעודד על כל ההשקעה בעבודה על הטופס שיעבוד כמו שצריך עם כל העדכונים.