לא, לא מתוכנן רימייק לנסיכה הקסומה

עוד פרק בסדרה "אל תאמינו לכל מה שאתם קוראים באינטרנט"

דרך אהרון קשלס נודע לי שאם תיכנסו לטוויטר בשעות הקרובות ותריצו חיפוש על "הנסיכה הקסומה" ("The Princess Bride"), תמצאו הרבה בכי, נהי, זעקות ושימוש במילה Inconceivable.

ההודעות המזועזעות מובילות לדף ובו דיווח על הרימייק המתוכנן ל"הנסיכה הקסומה". הצוות דווקא נשמע די מבטיח: ג'ייסון רייטמן מביים, פול ראד יהיה ווסטלי, ומינדי קאלינג תהיה באטרקאפ. וגם פאטון אוסוולט וניק קרול שם. אבל זה לא היה משנה עם מי: רימייק ל"הנסיכה הקסומה" זה דבר שפשוט לא עושים. נכון שלהוליווד אין אלוהים בכל מה שקשור לרימייקים, אבל האם ייתכן שמישהו יעז לגעת בקודש הקודשים, The One Movie, הגביע הקדוש, "הנסיכה הקסומה"?

לא. לא כרגע, לפחות.

כל הלינקים בטוויטר מובילים לידיעה אחת, באתר בשם familyvideo.com. שם קצת מוזר לאתר חדשות קולנוע, ואכן, זה לא אתר חדשות קולנוע, אלא חנות DVD, עם מדור חדשות. בידיעה עצמה נאמר שהיא מבוססת על דיווח ב-Paste Magazine. בעבודת תחקיר מתישה הכוללת הקלדה של שורה אחת בגוגל, חיפשתי ומצאתי את אותו דיווח. הנה הוא כאן. זאת כתבה בת חודש על אירוע שעשה ג'ייסון רייטמן, ורוב הפרטים, כולל הליהוק, נכונים. מה שלא מופיע בכתבה הזאת הוא המילה "רימייק". היא לא מדברת על רימייק. היא מדברת על Reading, הקראה. קשה לפספס את זה, זה מופיע בכותרת באותיות גדולות וברורות. הם התכנסו, האנשים האלה, באולם לפני קהל ובו הקריאו את התסריט של "הנסיכה הקסומה" – אירוע מגניב שלא הייתי מתנגד לחזות בו. זה חלק מסדרת אירועי הקראת תסריטים שמארגן רייטמן. צריך חוסר מדהים בהבנת הנקרא, כולל דילוג נחשוני על פני רוב הפיסקה הראשונה, כדי להבין מזה שמתוכנן רימייק ל"הנסיכה הקסומה".

אבל מישהו הצליח לא להבין, ואומת האינטרנט הרי לא בודקת עובדות או מתייחסת לאמינות המקור שממנו הן מגיעות, ולכן הרבה אנשים בוכים היום מרה. יודעים מה? מגיע להם. מי שמאמין לכל דבר שנכתב באינטרנט על ידי מישהו, בלי מידה מינימלית של ספק או בדיקה, מגיע לו לחשוב שעושים רימייק ל"הנסיכה הקסומה". בואו לא נגלה להם שזה בולשיט. שששששש.

עוד באותו נושא:
לא, מטריקס 4 ו-5 לא בדרך
לא, "שובר הקופות" האנטישמי לא שבר שום קופה