קחו כרטיסים ל"אקזיסטנז" מ-Print Screen

יש סופ"ש של סרטים ודיונים על תרבות דיגיטלית בסינמטק חולון, ואתם יכולים לקבל כרטיסים חינם

והרי הודעה: בימים רביעי עד שבת הקרובים ייערך בסינמטק חולון שבמדיטק ארוע "פרינט סקרין" – מיני-פסטיבל של סרטים, הרצאות ודיונים בנושאי תרבות דיגיטלית, משחקים, רשתות חברתיות ודברים שבין קולנוע לבין פייסבוק. הוא כולל הקרנות של סרטים כמו "הרשת החברתית" ו"אקזיסטנז", הסרטים התיעודיים "TalHotBlond", ו"Second Skin". תכנית הארועים המלאה נמצאת באתר הארוע, אבל מה שלא נמצא שם משום מה הוא ציון העובדה המשמחת שאפשר לקנות ב-60 ש"ח כרטיס כניסה חופשי לכל הארועים בכל ארבעת הימים.

עכשיו, למרות שזה נשמע כמו ארוע מגניב, לא היינו מספרים לכם על זה באריכות אם לא היה משהו להציע לכם. "פרינט סקרין" נתנו לנו חמש הזמנות לארוע הקרנה של הסרט "אקזיסטנז" של דייויד קרוננברג, ביום חמישי ב-22:30, המלווה בהרצאות על מציאות, מציאות מדומה, מציאות מדומה אמיתית ומציאות מדומה קולנועית. רשימה מלאה, קונטרול-V:

זיו קיטרו – לגעת בעתיד: הממשקים שחלמנו עליהם כבר כאן, עכשיו מה?
דר' כרמל וייסמן – כשהוירטואלי יהיה ממשי, למה צריך להיות לנו אכפת מאובדן המציאותי?
רועי צזנה – out of memory: על שבבי זיכרון למוח וייצור זכרונות חדשים
ליאור זלמנסון – מוח בקופסא: איך אנו יודעים שאיננו חיים בעולם וירטואלי?
אלון רוזנבלום – מחכים לבאג 2000: על סרטי המציאות המדומה של סוף שנות ה- 90

"אקזיסטנז", שיצא ב-1999, הוא סרט שעסק במשחקים ומציאות מדומה כשזה עוד היה מדע בדיוני. בזמנו, הוא לא הצליח להתחמק מההשוואה ל"מטריקס", שיצא כמעט באותו הזמן. היום, הוא בטח לא יצליח להתחמק מההשוואה ל"התחלה", שעם העלילה שלו הוא חולק כמה קווי דמיון.

רוצים להגיע בחינם? לא צריך לענות על חידון – רק שלחו לנו מייל עם הכותרת "Print Screen" וציינו שם מלא ומספר טלפון, וזהו. חמישה מהמבקשים שייבחרו באקראי יקבלו הזמנות לארוע.