מה נשתנה: דיסני

אז מי הוא סרט הדיסני הכי טוב: צ'יקן ליטל? אחי הדוב? בולט? או סרט כלשהו שאשכרה נכנסה לעשירייה?

שאלנו אתכם קודם מה הם חמשת סרטי דיסני האהובים עליכם, אבל עכשיו אתם צריכים לעשות בחירה קשה יותר: מהו הסרט האחד. עשרה סרטי נבחרו – שישה באנימציה ידנית, ארבעה באנימצית תלת-ממד. אחד משנות השישים, אחד משנות השמונים, ארבעה משנות התשעים וארבעה מהעשור הזה. ועכשיו אתם צריכים לבחור.

מהו הסרט הטוב ביותר של דיסני?

מס' מצביעים: 770

Loading ... Loading ...

והסרטים שקיבלו את מירב הקולות לאחר העשירייה:

11. הרקולס
12. 6 גיבורים
13. פנטסיה
14. מואנה
15. הקיסר נפל על הראש
16. עליסה בארץ הפלאות
17. הגיבן מנוטרדאם
18. פוקהונטס
19. טרזן
20. רובין הוד
21. חתולים בצמרת
22. לילו וסטיץ'
23. פיטר פן
24. במבי
25. כוכב המטמון
26. על כלבים וגנבים
27. הנסיכה והצפרדע
28. לפגוש את הרובינסונים

311 אנשים הצביעו ל-51 סרטים, כאשר בהם 3 סרטים של דיסני שיצאו ישירות לוידאו ("גופי: הסרט", "מלך האריות 3: האקונה מאטאטה" ו"היפהפיה והיחפן 2"). מה שאומר ש8 סרטים של דיסני לא קיבלו קולות בכלל – בצורה לא מפתיעה, אף אחד מששת סרטי "תקופת החבילה" לא קיבל קול אחד וגם "דינוזאור" המושמץ. בנוסף אליהם, גם "הרפתקאות ברנרד וביאנקה" לא מצא קול אוהד אחד. ההמשך שלו דווקא כן.

מספר סרטים לא כשירים קיבלו קולות (בין אם מדובר בעיבודי לייב אקשן כמו "מרי פופינס" או סרטים של פיקסאר כמו "אמיצה" ו"צעצוע של סיפור"). 40 סרטים קיבלו לפחות 5 קולות, ו-33 סרטים קיבלו 10 קולות ומעלה.

בהשוואה לסקר הקודם, שישה סרטים שמרו על מעמדם (אם כי בקושי – "הרקולס" היה במרחק קול אחד מכניסה לסקר) – "בת הים הקטנה", "היפה והחיה", "אלאדין", "מלך האריות", "ספר הג'ונגל" ו"מולאן". ארבעת הסרטים שנכנסו כולם סרטים מהעשור הנוכחי – "פלונטר", "לשבור את הקרח", "ראלף ההורס" ו-"זוטרופוליס".

המצביעים נטו להעדיף את העשורים האחרונים של דיסני – פרט ל"ספר הג'ונגל", כל הסרטים ברשימה נוצרו ב-30 השנים האחרונות.

ואיך קהל עין הדג לעומת מוסדות אחרים? לא כל כך מסתדרים – ברשימות של "עגבניות רקובות" ו"מטאקריטיק" יש רק 3 סרטים משותפים ("היפה והחיה"ו"אלאדין" בשתי הרשימות, "מלך האריות" בעגבניות ו"בת הים הקטנה" במטאקריטיק), וברשימות של Collider וCinemablend  המספר יורד ל-2 סרטים ("היפה והחיה" ו"מלך האריות"). לעומת זאת, המקום הראשון בשלוש מהרשימות האלה, "פינוקיו", אפילו לא נכנס בין 40 המקומות הראשונים של מצביעי עין הדג.

הסקר יהיה פתוח עד ליום רביעי ה-12/12.