מה נשתנה? הסרט הטוב ביותר של 2002

האם שני הצריחים ינצחו שוב פעם? או שאולי דווקא הארי פוטר השני? או אולי בכלל מתקפת המשובטים? טוב, כנראה לא מתקפת המשובטים.

לפני הכל: שכחתי את זה פעם שעברה וזאת טעות חמורה שלי – תודה רבה לקסם על הלוגו שאתם רואים מתנופף מעל העמוד הזה וכל העמודים של "מה נשתנה".

הלאה – הבהרה על מה הפרויקט הזה ומה קורה פה אפשר לקרוא כאן.  במשפט אחד – סקרים חוזרים לסקרי סרט השנה של שנים שעברו. 30 אפשרויות לבחור מתוכן, וכל אחד יכול לבחור 3 סרטים.

בנוגע לסקר של 2001 – הוא יישאר פתוח לעוד כמה ימים, אז את הסיכום המלא שלו נוכל לערוך רק בסיומו. וזה מפתיע, כי לרוב אחרי מספר מסוים של מצביעים אפשר לקבוע די בוודאות מה יהיה התוצאה הסופית של הסקר. אבל הפעם נראה שלא כך הדבר – הקרב על המקום הראשון הוא תיקו צמוד במיוחד בין "שר הטבעות: אחוות הטבעת" ו"ממנטו". אחרי שהיה נדמה ש"ממנטו" כבר ניצח, ביום האחרון "שר הטבעות" עשה הפיכה ולקח (שוב פעם) את המקום הראשון. האם זה יישאר כך או שיתבצע מהפך נוסף? נראה מה יהיה המצב עם סיום הסקר ביום שני.

ועכשיו, לסקר הנוכחי: ב2002 המנצח עדיין היה "שר הטבעות" (הפעם בגרסת "שני הצריחים"), אבל הוא נאלץ לעבוד בשביל זה – "דו"ח מיוחד" היה מאחוריו בפער לא גדול (124-103). הרחק הרחק במקום השלישי, נמצאו ה"מפלצות בע"מ", ובמקום רביעי היה תיקו בין "דבר אליה" (הסרט הראשון בסקר סרטי השנה שדובר שפה זרה) ו"האיש שלא היה שם". קול אחד מאחוריהם נמצא "מלהולנד דרייב", וארבע קולות מאחוריהם יש את "כנפיים שבורות", הסרט הישראלי הראשון בסקר סרט השנה של עין הדג. את הרשימה סוגרים "מלחמת הכוכבים: פרק 2 – מתקפת המשובטים", "משפחת טננבאום" ו"עידן הקרח". חוץ מהם התווספו לרשימה למטה כ12 סרטים שקיבלו כמות קולות משמעותית מאותה השנה (כולל "החדר", שזה לא "החדר" שעליו אתם חושבים אלא זה של דיוויד פינצ'ר. פחות "או, היי מארק", יותר "או, היי, קריסטן סטיוארט! את בסרט הזה? וואלה?"). חוץ מהם הוספנו עוד 8 סרטים שכולם יצאו בארץ, ונראה שקרנם עלתה עם השנים.

ועכשיו אתם צריכים לבחור שלושה מתוכם. בהצלחה.

במבט לאחור, מה הוא סרט השנה של 2002?

מס' מצביעים: 664

Loading ... Loading ...