מה נשתנה? הסקר החוזר לסרט השנה של 2004

בפעם האחרונה השנה - בואו לבחור בשנית את סרט השנה של 2004.

למי שלא יודע מה קורה פה – חבל! אין מה לעשות! היה לכם שבועיים להבין מה קורה פה! עכשיו לעולם לא תדעו! אין לכם שום דרך לדעת!

הסקר של 2003 עדיין פתוח, אבל תכלס, נראה שלא הייתה סיבה רצינית לקיים אותו – מסתבר שלאחר 15 שנה, הטעם של הקהל כאן לגבי מה היו הסרטים הטובים של אותה שנה נשאר כמעט אותו דבר. אם בסקרים של 2001 ו-2002  היו שינויים רציניים למבנה של העשירייה, ב2003 – נאק. השינוי היחידה הרציני היה השדרוג של "עיר האלוהים" מהמקום ה-15 למקום החמישי, וההעפלה של "המסע המופלא" למקום השלישי על פני "שודדי הקאריביים". חוץ מזה, כל העשירייה נשארה אותה העשירייה, ואפילו הסרט שהיה צריך לפנות את מקומו בשביל "עיר האלוהים" ("השעה ה-25")  נמצא במקום 13 במרחק קולות בודדים מהמקום ה-11.

ב2004, סרט השנה היה "שמש נצחית בראש צלול", שניצח במירוץ תלת ראשי את "משפחת סופר-על" (מקום שני) ו"להרוג את ביל – פרק שני" (מקום שלישי). "שרק 2" היה במקום הרביעי במרחק 50 קולות מהם, "אפקט הפרפר" במקום החמישי, "סיפורי דגים" מרחק שני קולות ממנו במקום השישי ואת העשירייה סגרו "הארי פוטר והאסיר מאזקבאן" (הסרט הראשון של הארי פוטר שנכנס לעשירייה), "אבודים בטוקיו", "ספיידרמן 2" ו"שבעה צעדים".  הפעם חרגנו ממנהגנו והוספנו לרשימה הזאת רק 11 מתוך 12 הסרטים שקיבלו את מירב הקולות ולא נכנסו לעשירייה באותה השנה כי תקשיבו – וואו.

כן, כל סקר יש התלבטות מסוימת לגבי איזה סרטים להכניס ואיזה לא, אבל זה אף פעם לא הרגיש כל כך קשה. הן סרטים נהדרים שיצאו באותה השנה ("אני אוהב האקביז", "דרום אמריקה באופנוע", "הלבוי", "שחר המתים" ועוד) והן סרטים נהדרים שיצאו באותה השנה, אבל לא בארץ ("מלון רואנדה", "גרדן סטייט", "נפוליאון דינמיט" ועוד) מצאו את עצמם מחוץ לסקר כי פשוט היה מקום רק לתשעה מהם (שמונה בהתחלה, לפני שהחלטנו להעיף את הסרט ההוא), וצריך לעשות בחירות קשות. לבסוף הכנסנו לרשימה חמישה סרטים שיצאו באותה השנה ועוד ארבעה סרטים שלא יצאו מסחרית בארץ באותה השנה.  אם היה סקר שבו לגיטימי להגיד "רגע, איפה הסרט ההוא?" – זה זה. מצטערים. אם זה מעודד, גם לנו זה כאב.

ובכל זאת, צריך לבחור. זהו הסקר האחרון ברצף השנה, והוא ייסגר בחמישי הבא. האם הפעם תהיה הפתעה וסרט אחר יכבוש את המקום הראשון? בואו נגלה יחדיו.

14 שנים אחר כך, מה הסרט הטוב ביותר של 2004?

מס' מצביעים: 576

Loading ... Loading ...