מה נשתנה? הסקר החוזר לשנת 2005

30 סרטים מתחרים מחדש על תואר סרט השנה, אבל רק אחד יכול לזכות. ברוכים השבים ל'מה נשתנה'.

ושוב אנחנו כאן, לקראת פסח, ובעוד שבלילה ילדים רבים ישאלו "מה נשתנה" בנוגע לשאלת הארוחה המשפחתית שלפניהם, חלקנו יתמקדו בשאלות יותר ענייניות כמו: במבט לאחור, מי מהסרטים של 2005 הוא הטוב ביותר?

למי שלא זוכר, לא בטוח מה בדיוק או למה או איך –  הבהרה על מה הפרויקט הזה ומה קורה פה אפשר לקרוא כאן, בסקר של 2001 משנה שעברה.  במשפט אחד – מדובר בסקרים חוזרים (שלושה הפעם: זה, 2006 ו-2007) לסקרי סרט השנה של שנים שעברו. יש 30 אפשרויות לבחור מתוכן, כל אחד יכול לבחור 3 סרטים, ותודה לקסם על הלוגואים שהוא ממשיך ליצור עבור הפרוייקט.

פעם שעברה היה נראה שלא הרבה השתנה בשאלה הגדולה שהיא "מה הסרט הכי טוב" – שלושת סרטי שר הטבעות המשיכו לשלוט גם 15 שנה ויותר אחרי שיצאו, וגם ב-2004 "שמש נצחית" שמר על התואר שלו. בתגובות הועלתה האפשרות שהדבר קרה, בין השאר, בגלל שלפני הסקר הרחבתי לגבי זהות הזוכה ובכך "התקבעה" איזה תשובה נכונה. אז הפעם אתן לכם לגשת לסקר בלי להגיד מי למעלה ומי למטה, ואת הניתוח המורחב נעשה רק אחרי התוצאות.

אבל אני כן אספר על מי נכנס לסקר ומי יצא. אז ככה – כאמור, התחייבנו ל-30 סרטים בכל שנה, אבל לא תמיד הסקרים הישנים הפכו את המטלה לקלה. ב-2005, למשל, היו 31 סרטים שדורגו במקום משמעותי במקום 30, ובכך הכריחו אותנו להוציא 3 סרטים ולא 2 על מנת שנוכל להכניס סרטים בולטים שלא הידהדו בארץ בזמן אמת. אחרי דיונים רבים, הוחלט להוציא 3 סרטים שהם אומנם מאוד חביבים, ויש שיגידו שאפילו מאוד טובים, אבל לא נראה (ואולי אנחנו טועים) שמישהו היה שם לב לחסרונם אם לא הייתי אומר פה שאנחנו נפרדים מהם: "הגנן המסור", "פרחים שבורים" ו"השיבה". במידה וכן הלכתם לבחור אחד מהשלושה כאחד משלושת סרטי השנה שלכם – אנחנו מצטערים מעומק הלב, ואתם מוזמנים להלל אותם בתגובות בזמן שאתם מתלוננים על ההנהלה המושחתת שמעיפה סרטים ראויים בשביל להכניס מקורבים לשלטון כמו "סרניטי" ו"המדרון". מה שכן, סרטים כמו "גאווה ודעה קדומה", "קיס קיס בנג בנג" או "מחבואים" דווקא לא שכחנו, אבל הם יצאו בארץ רק ב-2006, ולכן יופיעו רק בסקר הנ"ל.

אז בלי עוד מילים ודיבורים – בואו תצביעו לסרטי השנה שלכם מ-2005:

במבט לאחור, מה הוא הסרט השנה של 2005?

מס' מצביעים: 601

Loading ... Loading ...

הסקר יהיה פתוח שבוע. הסקר של 2006 ייפתח ביום שני.