מה נשתנה? הסרט הטוב ביותר של 2006

הטינה 2? בלאגן בחווה? מכוניות? כולם סרטים שלא משתתפים בסקר הזה. אבל בואו להצביע לסרטים הבאמת טובים של 2006.

אם אתם לא בטוחים מה קורה פה – תעיפו מבט לכאן, ואז תחזרו אלינו. אנחנו נמתין.

בינתיים, ובתקווה שלא נהרוס לזוכה החדש, אפשר להכריז שלראשונה משהו אכן השתנה בפסגה – סרט שלא היה מקום ראשון בעבר כבש את הפסגה 13 שנה לאחר מכן, ולא נראה שהוא הולך ללכת לאנשהו.

אז כן, נולאן זוקף את הזכייה הרטרואקטיבית הראשונה שלו, הממזר. אחרי שהוא הוכתר מלך מלכי סקרי השנה של עין הדג, הוא מעוניין בעוד זכיות וכך "באטמן מתחיל" קטף את התואר מהזוכה המקורי של אותה שנה – "עיר החטאים" (שנמצא, נכון לעכשיו – בתיקו על המקום השני ביחד עם "מיליון דולר בייבי"). אבל "באטמן" קפץ בסך הכל ממקום שישי לראשון – שזה מרשים, אבל פחות מרשים מהזינוק של "סרניטי" מ"מחוץ לטבלה" למקום השביעי. אחריו ב"אוקיי, וואו, לא ידעתי שהוא כזה פופולארי": "שר המלחמה", שהיה במקום ה-29 בזמן אמת ועכשיו הוא במקום השישי. עוד קפיצות אל העשירייה הפותחת – "הטירה הנעה" משפר עמדות מהמקום ה-22 למקום ה-4, ו"היסטוריה של אלימות" מהמקום ה-11 למקום ה-5. ארבעת הסרטים החדשים ("שר המלחמה", "סרניטי", "היסטוריה של אלימות" ו"הטירה הנעה") הדיחו מהעשירייה את "וואלאס וגרומיט והארנב הקטלני " (מקום 15), "חתונת הרפאים " (מקום 17), "קינג קונג" (מקום 19) ו"התרסקות" (שהתרסק למקום ה-24). חוץ מהם שמרו על כוחם "הארי פוטר וגביע האש", "צ'רלי בממלכת השוקולד" ו"מלחמת העולמות " וכולם עדיין נשארו בעשירייה, למרות ש"בתול בן 40", שדילג מהמקום ה-24 למקום ה-11 יכול עוד לדחוק החוצה את המקום העשירי.

לא ברור אם הזכייה של "באטמן" קשורה או לא לעובדה שלא הזכרנו את זהות הזוכה המקורי, אבל אנחנו נמשיך לא לדבר על הזוכים המקוריים בסקר עצמו ונדבר רק על הסרטים שיצא ונכנסו.

הפעם שישה סרטים מצאו את עצמם מחוץ לסקר, כי ב-2006 היו לא 31 מקומות אלא 32, וכי הפעם באמת שהיה הרבה סרטים שהתבקש להכניס. המפסידים הם "אביבה אהובתי", "מעבר ליער", "חיים בין השורות", "כרוניקה של אקדח", "אקס-מן: המפלט האחרון" ו"לילה טוב ובהצלחה". שוב אבהיר שלא כולם סרטים גרועים ואין זה אומר משהו על איכותו של סרט שהוצאנו אותו – אלא רק על הפופלאריות שלנו, כפי שהיא נשקפת מבעד למי שערך את הסקר. במקומם נכנסו "פפריקה", "המארח", "גאווה ודעה קדומה" ו"השטן לובשת פראדה", כאשר "אידיוקרטיה" היה קרוב מאוד להיכנס, אבל בסוף הוחלט שלא.

אז יאללה, אין עוד מה להגיד. בוא נלך להצביע:

י"ב שנים לאחר מכן, מה הסרט הכי טוב מ-2006?

מס' מצביעים: 456

Loading ... Loading ...

הסקר יהיה פתוח שבוע. הסקר של 2007 (והאחרון לסבב "מה נשתנה" הנוכחי) יעלה ביום חמישי.