מה נשתנה? הסקר החוזר לשנת 2008

מה נשתנה הסקר הזה? שהוא נערך בכלל בסוכות.

נתחיל בהתנצלות: את הרעיון של סקרי "מה נשתנה" התחלנו ב-2018, המשכנו ב-2019, ואז אממ.. אממ.. ובכן. כן, הייתה קורונה, כן, היה טירוף, ובכל זאת נראה לי שהתשובה העיקרית לשאלה "רגע, מה קרה לסקרים האלה?" היא "אופסי". אז אומנם אין קשר ישיר בין חול המועד סוכות והקונספט של "מה נשתנה" (עד שאתם בתגובות תמצאו אותו, כמובן), אבל אחרי שפספסנו את הרכבת ב-2020, החלטתי שעדיף לעשות את זה מתישהו ב-2021 ולא להחמיץ את זה לחלוטין, אז הנה זה כאן.

למי שלא בטוח מה הרעיון הכללי, אתם מוזמנים להיכנס לקישורים למעלה שייתנו את כל הרקע הנחוץ. בקצרה: יש כאן 30 סרטים, תבחרו את ה-3 האהובים עליכם, יאללה בלגן. למי שצריך ריענון, אלה הן תוצאות הסקרים הקודמים.

כמו בפעם הקודמת (ובניגוד לפעם הקודמת-קודמת), אני אמנע מלהגיד מי היה למעלה ומי היה למטה בסקר המקורי, ואתן לכם להצביע "בראש נקי". כן אציין, לטובת הפרוטוקול, את הסרטים שיצאו ואת אלה שנכנסו מרשימת 30 הסרטים הנ"ל: אז הסרט שהכי קל היה להעיף מהרשימה הוא "השכן הקסום שלי טוטורו" – סרט שנכנס בגלל הפצה מחדש שהייתה באותה שנה ושעם יד על הלב, הוא לא באמת "סרט של 2008". האחרים היו קצת יותר קשים להעפה, ובכל זאת מצאתי את עצמי מסיר אותם מהסקר בתקווה שלא אתחרט: "הנקוק" של וויל סמית' שדווקא עשה משהו מעניין עם ז'אנר גיבורי העל – אבל סובל משעה שנייה שמפילה אותו, "ויקי כריסטינה ברצלונה" ו"זאק ומירי עושים פורנו" – שהיוצרים שלהם קצת איבדו ממעמדם מאז 2008 הקסומה, ו"בולט" כי, אמממ, למישהו אכפת מ"בולט"? מוזמנים לצעוק עליי בתגובות שכן, בוודאי, איך יכולתי לפגוע בכבודו האבוד.

במקומם נכנסו חמישה: אומנם יש כבר לא מעט קומדיות ב-2008, ובכל זאת נראה לי ש"אחים חורגים" ו"אננס אקספרס" חיוניים לשנה, "מאמא מיה" הוא סרט שבזמן אמת הרבה הרימו עליו את האף – אבל נראה מאז שהרבה הורידו אותו שוב תוך כדי זמזום "here i go again", "סינקדוכה, ניו יורק" היה המקרה המצער של הסרט שהמפיצים פשוט לא הפיצו ו"הכניסו את האדם הנכון" כי זה הסקר שלי ואני עושה מה שבא לי. אם יש סרטים אחרים מ-2008 שנראה לכם שאמורים להיות פה ואיפה הם – חכו, יש מצב שהם פשוט בסקר של 2009.

אז בלי עוד מלל – צאו להצביע.

במבט לאחור, מה הוא הסרט השנה של 2008?

מס' מצביעים: 504

Loading ... Loading ...

הסקר יישאר פתוח שבוע, וייסגר ביום רביעי ה-29.9.