טריילר חדש: The Revenant עדיין נראה בלאדי מדהים

אוקיי, "האיש שנולד מחדש", שיהיה. בכל אופן, הסרט החדש של אלחנדרו אינאריטו ועמנואל לובצקי ולאונרדו דיקפריו וטום הארדי

עמנואל לובצקי הוא אולי אמן הקולנוע הגדול ביותר החי כיום. לא רק הצלם הגדול בעולם; האמן הקולנועי הגדול ביותר, מכל סוג.

הטריילר הראשון של "The Revenant"* היה מדהים. זה הסרט החדש של אלחנדרו גונזלס "בירדמן" אינאריטו, עם לאונרדו דיקפריו וטום הארדי, אבל האיש הבולט בטריילר הוא הצלם עמנואל לובצקי. מדהים כמה שהטריילר ההוא נראה מדהים. ועכשיו יש עוד טריילר, שכרגיל – מבהיר קצת יותר פרטים על העלילה של הסרט. והוא מדהים עוד יותר.

למה אני עף על לובצקי דווקא? כי אלחנדרו גונזלס אינאריטו הוא במאי טוב, אין ספק. וגם אלפונסו קוארון הוא במאי גדול, וגם טרנס מאליק, לא חסר לו. אבל אלה הסרטים שהבמאים האלה עושים עם לובצקי – "עץ החיים", "הילדים של מחר", "כח משיכה", "בירדמן", ועכשיו הדבר הזה – שהם לא רק יפהפיים מעבר לכל פרופורציה הגיונית, אלא גם מגדירים מחדש את גבולות הקולנוע, את מה שאפשר ואי אפשר לעשות. "כח משיכה" היה כולו מלאכותי. "עץ החיים" היה כולו (כמעט) טבעי. "The Revenant"* נראה כמו שילוב בין השניים – הוא מצולם בשוטים ארוכים ועם תאורה טבעית בלבד, רק השמש, אבל מן הסתם יש פה דברים לא אמיתיים (יש להניח שלא מדובר בדב בשר ודם). כשאתה רוצה לעשות סרט שלא נראה כמו שום סרט לפניו, אתה לוקח את לובצקי. ויש גם מצב שהוא הולך לקבל אוסקר שלישי ברציפות, ובצדק.

* "האיש שנולד מחדש" הוא השם העברי של הסרט. והייתי מתעצבן על זה מאוד אם לא הייתי עסוק בלהיות עצבני על "להציל את מארק וואטני". כאילו מה.